Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vezessen rá anyámat,...

Hogy vezessen rá anyámat, hogy jobb lenne nélküle ruhát vásárolni úgy, hogy ebből ne legyen sértődés?18

Figyelt kérdés

Most hülyén fog hangzani, de nekem ez elég nagy stressz, hogy anyámmal vásárolok. Kellemetlenül viselkedik, megnézek valamit, ha nem tetszik neki, akkor halkan elkezd velem veszekedni, mintha akkor akkor a külvilág nem venné észre. Ha valami nekem tetszik, de neki nem tetszik, az az esetek 90 százalékában teljesen kizárva.

És engem zavar, hogy kínosan viselkedik, és még saját stílusom se lehet tőle. Ezért valahogy meg kéne beszélni, hogy amit egy aktuális bevásárlásra szánt, azt odaadja nekem, még akár meg is mondhatja, hogy miből mennyi kéne, és akkor elintézem nélküle. Ha úgy akarja, akkor a maradék összeget is visszaadom. Azzal tuti nem lenne gond, hogy túl költekezek, ha véletlenül valami oknál fogva anya nélkül megyek, akkor sem történik meg. Csak ő szeret beledumálni, hogy többnyire nem hordjak olyasmit, ami neki nem tetszik. Ha pl nélküle veszek valamit, és nem tetszik neki, akkor rendszeresen szóvá teszi minden alkalommal, amikor azt viselem. Viszonylag ritkábban megyek nélküle, ha éppen a koliban tartózkodom, olyankor a heti zsebpénzemből, vagy diákmunkás pénzemből teszem meg. És egyébként anyám is örülne bevallása szerint, ha nélküle mennék, de mégis mindig együtt megyünk.


Hogy beszéljem meg vele, hogy ne együtt menjünk? Azt csak nem mondhatom, hogy kínosan viselkedik, meg ilyenek...


2021. ápr. 11. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Őszintén! Teljesen normális, ha 18 évesen van kialakult ízlésed, ha nem lóg ki mindened, vagy nem zsákot viselsz nem lehet kifogása. Állj ki magadért, sosem fog változni, ha mindig engeded beleszólni.
2021. ápr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes.... Az én lányom 15 éves kora óta egyedül vásárol. Elmondja mire van szüksége, megsaccolom a költségét hozzá, aztán mehet és vásárolhat. Pár feltételt szoktam csak szabni, pl ha azt mondja, nincs télre meleg nadrágja, akkor nem vehet szakadt farmert, és ha fürdőruhára kér pénzt, nem pólót vesz belőle.

Most online vásárlás van, elküldi nekem a linkeket, én meg megrendelem, de a "szabaly" ugyanaz.

2021. ápr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel pedig nagyon máshogy nem tudsz mit kezdeni, le kell vele ülni és elmondani neki, hogy szeretnél már egyedül vásárolni. Máskülönben soha nem lesz ennek vége, csak ha majd elköltözöl. Ha nem akarod megmondani azt, hogy kellemetlen helyzetbe hoz, akkor mond azt, hogy neki is könnyebb lenne mert nem kéne erre fordítani az idejét. Esetleg még azt mondhatod neki, hogy ha egyedül vásárolnál akkor jobban megértenéd a pénz értékét is vagy valami hasonló.
2021. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl. megmondod hogy most a baratnoddel szeretnel menni vasarolni, en mindig valaki korombelivel mentem 14-15 eves koromtol, es semmi sertodes nem volt, ez lenne a termeszetes.
2021. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
"anyám is örülne bevallása szerint" - mi a probléma? "Anya, ma elmegyek magamnak egy blúzt venni a Zsófival, légy szíves adj egy tízest." Így.
2021. ápr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3%
Érdekes, az nem zavar ha ő fizeti, csak az ha megy veled?
2021. ápr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! :)

Szerintem 11. osztályos középiskolásnál azért alapvető, hogy fizetik a dolgait (ésszerű kereteken belül nyilván). Plusz azt is írtam, hogy ha egyedül megyek, akkor többnyire én fizetem. Csak egyedül ritkán jutok el. Egyébként meg nem az zavar, hogy velem jön, hanem az, ami történik akkor. Ha teljesen az én ízlésemre hagyná, hogy mit hordok, meg nem rendezne kellemetlen jeleneteket, akkor nem zavarna. Egyébként ha az ő ízlése szerint nem szólna bele az öltözködésembe, még olcsóbban is jönne ki, az a pláne... :D


Egyébként én sem értem, hogy miért jön velem, ha örülne ha nem kéne jönnie. Könnyebb lenne neki is, hogy amikor azt mondja, hogy kéne nekem valami, akkor rámhagyja a dolgot.

2021. ápr. 11. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!