Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogy dolgozzak ha...

Szerintetek hogy dolgozzak ha mindenhez szakma vagy egyetem kell?

Figyelt kérdés

A szüleim nem gazdagok és én meg szeretnék már egy jó pár ideje dolgozni meg pénzt keresni de lehetetlen mindjárt leírom.

Én 17 évesen otthagytam egy vendéglátós iskolát mert egyetemre akartam menni viszont csak egy gyenge iskolába vettek át. Az érettségim nem sikerült annyira hogy felvegyenek. Aztán 20 évesen 21 éves koromig dolgoztam alkalmi munkakörökben nagyon rossz fizetésért. Aztán 22 évesen beiratkoztam egy okj képzésre és 24 évesen végeztem vele egy ilyen vegyész technikus végzettséget tettem le de semmire nem megyek vele azóta. Aztán 24 éves korom óta mai napig most vagyok 28 tengődik az életem jobbra balra. Hol találok munkát hol nem, ha találok az is alkalmi fix munkát egyáltalán nem találtam és mai napig semmi megtakarításom sincs. Ennyi idősen már kéne, de nincsenek kapcsolataim se hozzá és egyszerűen normális munkahelyekről semmi visszajelzést nem kapok. A szüleim semmit nem segítenek mert nem tudnak, rokonjaim nincsenek más rokonom és az internetes munkakeresés egyenlő a 0-val sajnos ezt látom. Versenyzés folyik minden egyes munka iránt és a legjobbakat veszik fel. Na most én mint vegyész technikus hogyan versenyezzek mondjuk egy mérnökkel? Sehogy. Őt fogják felvenni. ÉS tudjátok mi a legrosszabb? Az hogy erre ráment az egészségem és mentális beteg lettem és a szüleim sajnos nem megértőek velem. És mindez azért van mert el akadtam egy szinten mégpedig az állás a karrier építés szintén ami hozzájön ahhoz hogy nincs pénzem nincs ismertségem nincsenek kapcsolataim.

És hiába kérek segítséget bármilyen orvostól akkor is ha én jelentkezek valahová hogy dolgozni szeretnék azt kérdezik meg először hogy mihez értesz? Ha semmihez akkor nem vesznek fel mert nem termelek nekik profitot. Ha pedig a szakmámba keresek munkát akkor azt mondják miért nincs 2-3 év tapasztalatod?


2021. ápr. 11. 16:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
Vannak munkák, melyekhez nem kell sem szakképzettség, sem tapasztalat, igaz, ezek általában aljamunkák (gyorsétterem, gyári meló). A szakmádban is érdemes azért próbálkozni, hátha nem mindenhol elvárás a tapasztalat.
2021. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%
Most had ne kezdjem el sorolni de van egy rahedli pozíció ami szakirányú végzettség nélkül elvégezhető. Én is húszon éves vagyok, egy sima érettségivel kerestem a munkát. (próbáltam szakmákba érvényesülni de azok a törekvéseim befuccsoltak, mert leginkább semmi érzékem meg affinitásom nem volt azokhoz a szakmákhoz) Az elmúlt 5 évbe durván egy hónap volt amikor nem volt munkaviszonyom, akkor meg járt az álláskeresési "segíly".
2021. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
1-es: Igen ezeket ismerem és volt is részem belőle. Ez úgy müködik általában van egy neves munkakövezítő Trenkealder kt azt foglalkozik gyári munkákkal. Viszont nem jelenti be a dolgozokat főként csak alakalmi napi bejelntéssel van a foglalkoztatás. És önmagában egy adott gyár nem vesz fels aját állományba semmit. Mert betanított munkásokra egyre kevesebb szükség van a sok robotok és gép miatt illetve ami nagy szakképzettség és tudás kell hozzá na oda meg nincs ember és főknt ilyen állás helyek vannak amihez rengetek tanulás és tudás meg tapasztalat kell.
2021. ápr. 11. 16:18
 4/34 A kérdező kommentje:
Trenkwalder kft. 2-es: Sorolj fel egy 5-t mondjuk.
2021. ápr. 11. 16:19
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

-gyári operátor

-raktári komissiózó (tudom vannak helyek ahova kell a targonca jogsi, de --nagyobb raktárakban ez külön pozíció)

-gyorséttermi konyhás/csomagoló/kasszás

-telefonos ügyfélszolgálat (nem telemarketing, mert azt én sem csinálnám, hanem ügyfél hívás fogadós)

-bolti árufeltöltő

-sofőr mellett rakodó munkás


Most így első blikkre ezek ugrottak be.

2021. ápr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Igen ezek mind voltak nekem alkalmikban. KÖltöztető rakodó az igen, tescoban árufeltöltő, telefonos ügyfélszolgálatos nem de oda akalmatlan lennék. Csomgaló már voltam illetve raktárban is dolgoztam már.

Az ilyen jellegű munkák egyik sem hosszutávu és bejelentett sajnos pláne a raktári és a költöztető munkák bár napi fizetést adnak vagy hetit sok helyen de nem kap az ember nyugdíjt sem nem tud félrerakni sem és stb.


Saját állományba meg nem sok cég akalmaz ilyen munkakörökre embereket sajnos.

2021. ápr. 11. 16:28
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
Ha esetleg szeretsz vezetni, BKV tanfolyamok villamos és busz vezetőkből is hiány van és jól is lehet keresni velük.
2021. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%
Még nem késő tanulnod, olyan szakmát szerezni amiben eltudsz helyezkedni. Vagy pedig be kell èrd a kètkezi munkàval. Annyiban nem értek egyet, hogy alja munkànak nevezik. Na most ha nem lenne kukàs autó, szemètszedő, kertész akkir ezeket ki csinàlnà? Szerintem nincs haszontalan munka
2021. ápr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
63%

Ne haragudj de amiket írsz az egyszerűen nem igaz, amit te csinálsz ez kifogásgyár.


"Az ilyen jellegű munkák egyik sem hosszutávu és bejelentett sajnos pláne a raktári és a költöztető munkák bár napi fizetést adnak vagy hetit sok helyen de nem kap az ember nyugdíjt sem nem tud félrerakni sem és stb."


Én történetesen voltam ilyen raktári munkás, saját állományban az első naptól, be voltunk jelentve, rendes munkaidőbe, minden járulékot fizettek utánunk, szépkártya is volt, év végén bónuszpénzt kaptunk, fesztivál szezonkor volt hogy kaptunk ingyen napi jegyeket stb...

2021. ápr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Raktár rengetek helyen epitik oket jelenleg is de kepzeld nekem is volt sajat allomanyos munka ami megszunt mert a cegtulaj nem szerzett annai bevetelt hogy megerje neki havonta 10 millio forintert berelni a raktárt. Onmagában ezek a raktaros melok nem hosszutávuak es azert nem veszik fel az embert sajat allaomanyba hosszutavra. Ahol legutobb voltam 2 napos alkalmimunkan most marciusban az a raktar is koltozni fog valami nagyobb raktarba az M0 szelere amit bkv val nem lehet megkozeliteni csak kocsival.

En nem keresek kifogásokat csak 4 éve ezt tapasztalom és látom. Vegyész technikusi végzettséggel gondoltam majd felvesznek valami vegyi ipari üzembe de semmi. Voltam már interjun es azzal utasitanak el hogy csak profi tapasztalt embert keresnek.

Azért ment ra az egeszsegem mert fix munkám nincs mai napig és megtakaritasom se.

2021. ápr. 11. 16:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!