Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista gyereketeket...

Egyetemista gyereketeket mennyire támogatjátok anyagilag "alapesetben"?

Figyelt kérdés

Tehát ha nincs covid, pandémia stb. és mondjuk nem is dolgozik úgy, hogy eltartsa magát. Mennyi az annyi nálatok, vagy mi az, ami belefér?


Senki pénztárcájába nem szeretnék kutakodni, az válaszol, aki úgy gondolja.

Azért érdekel a kérdés, mert több ember szerint amit én kapok/költök, az irreálisan sok, de ezt így folyamatosan kapom tőlük, mióta elköltöztem otthonról és egyetemre járok. Szóval összehasonlítás miatt érdekelne a dolog.


2021. ápr. 12. 15:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
73%

Engem és a testvéremet is annyira tudtak támogatni hogy ha hazament valamelyikünk a hétvégén akkor volt főtt ebéd (húsleves, rántotthús).

Ha már az albérleted fizetik akkor k**va szerencsés vagy, persze tudok olyanról is aki a középiskola után egyből lakást meg kocsit kapott a két szép szeméért, ahhoz képest egy albérlet tényleg ló**sz...

2021. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
88%
Első diplomáig full ellátás és zsebpénz járt nálunk mind a háromnak. Bp-iek vagyunk, ezért lakásra nem kellett külön költeni.
2021. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
86%
Azért nem mindegy, hogy hova költöztél (albérlet vagy kollégium, azon belül is kell-e Budapest bérlet vagy Debrecenben az egyetem mellett laksz), hogyan jársz haza (havi egyszer vagy minden héten csütörtök estétől hétfő reggelig a szüleidnél vagy), mit tanulsz (elég egy füzet és egy toll, vagy durván sokba kerülnek a jegyzetek+egyéb segédanyagok)...
2021. ápr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
90%

Alberlet és étkezésre pénz.

Plusz dolgokra nem Ami luxus ruhak vagy nyaralás vagy buli.

2021. ápr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
77%
Én otthon élek és szünetekben dolgoztam főleg, akkoriban kaptam szülőktől 10 ezret egy hónapban (bérletre és a többi zsebpénz), ehhez jött az ösztöndíjam, szóval bőven elég volt.
2021. ápr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
92%
Mindent fizettünk lakás + utiköltség + rezsi
2021. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
94%

Fizették a kollégiumot, az utazásom ingyen volt, vittem haza a mosnivalót, felpakoltak szerdáig elég kajával a hétvégén. E mellé még kaptam egy kevés zsebpénzt is, mai viszonylatban kb 10.000-et egy hónapban.

Minden másra ösztöndíjból, diákmelóból költöttem. Minden nyáron dolgoztam, hogy tudjak élni év közben.

2021. ápr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 A kérdező kommentje:

Budapesten lakom, saját lakás. Így "csak" a rezsi és a közös költség van.

Autóval közlekedek itt is, otthon is, így kell az állandó parkolóbérlet, plusz amíg nem volt a vírus, bulikból haza taxival mentem. Havonta 2-3-szor megyek haza szombat-vasárnapra, de pl. ételt nem szoktam hozni otthonról soha, mert nem bírom az állott ételeket.

Jegyzeteket általában a felsőbbéves ismerőseimtől kérem el, így azokat olcsón megúszom, mert szerzek 1-2-t, ami fixen jó és nem a 28.-at nyomtatom ki már májusban.

2021. ápr. 12. 16:19
 9/75 anonim ***** válasza:
82%

4 est irtam, nem értem a lepontozást.

Nem luxus miatt voltam albérletben hanem nem vettek fel a kollégiumba.

2021. ápr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
92%

Zsebpénzt nem kapok.

Bérlet, tankönyv, egyetemhez szükséges cuccokat, alap ruhákat (nem luxus, nem értelmetlen mennyiség, hanem ami tényleg kell), rám eső rezsit, élelmiszert, alap kozmetikumokat stb fizetik a szüleim.


Szórakozást, bulit, saját költségeket, otthonin felüli extra evést, barátokkal időtöltést stb saját diákmelós fizetésből + ösztöndíjból állom.

2021. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!