Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, édesanyám fodrász, édesapám pedig sebész. Nagyon erős gimnáziumba járok, kitűnő tanuló vagyok, és még a járvány előtt sok matematika, illetve fizika versenyen nyertem, ez a két kedvenc tantárgyam. Rengeteget tanulok, nekem mindig is a tudás volt az első, hiszen ezt a szüleim is elvárják. Ami rettentően zavar, az az, hogy bármikor, amikor sikert érek el (pl. nyerek egy versenyen), akkor édesanyám rögtön azzal jön, hogy ezt nekik köszönhetem, mert mindent megadnak, jól nevelnek. Mindig mondja, hogy én tőle örököltem a tehetségem a reál tárgyakhoz, mert ő is olyan volt mint én, csak neki már 18 évesen dolgoznia kellett és nem tudott kibontakozni a tehetsége stb. Ez engem nagyon zavar, mert sohasem értékelnek, ha valami jól sikerül, úgy állítják be, mintha az ő érdemük lenne. Nem értem, hogy én miért nem lehetek jó semmiben, miért kellene örökölnöm tőle bármit is. Hozzáteszem, anyámnak egy érettségije sincs (persze ezt nem bántásnak szánom, nem nézek le senkit emiatt, nem attól lesz értékes egy ember), síkhülye a reál területeken. Egyszerűen fáj, hogy éjszakákon keresztül virrasztok, görnyedek a fizika és matek könyvek felett, ők pedig sz@rba se nézik.

2021. ápr. 13. 11:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Én örülnék ha egy versenyt is nyernék. Mondd el ezeket amiket írtál.
2021. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
78%
Megértem, hogy zavar. De próbáld meg megtanulni, hogy ne másnak akarj megfelelni, még a szüleidnek sem, csak saját magadnak. Azért tanulj, hogy neked jobb legyen, ne azért, hogy elismerjenek.
2021. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Már beszéltem erről velük, de figyelmen kívül hagyták és továbbra is folytatják. Nem tudom hová tenni, hogy miért viselkednek így, mi okuk erre.
2021. ápr. 13. 11:43
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
A szüleid is "csak" emberek, lehetnek ők is önbizalomhiányosak ami így jelenik meg, hogy te sikert érsz el, azt a magukénak érzik, vagy legalábbis úgy dicsérnek,hogy közben magukat hozzák ki jónak.
2021. ápr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Van egy bátyám is, ő szinte végig 2es, 3as tanuló volt a gimiben, aztán leérettségizett és most fősulira jár, ahová csak azért vették fel, mert édesapámnak van ismerettsége. Szerintem hamarosan otthagyja majd, mert nem igazán bírja, tőle viszont sohasem vártak el annyi mindent, mint tőlem. Én nem mehetek sehová, nekem állandóan itthon kell ülnöm és tanulnom, külön sport és zeneórákra járnom. A múltkor becsúszott egy 3as és 2 hétig nem tévézhettem, a telefonom is elvették, csak a laptopom maradt, hogy tudjak online tanulni.
2021. ápr. 13. 11:47
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
"Apa, azért nyertem a versenyen, mert sokat készültem rá. ÉN készültem rá, nem te!"
2021. ápr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2021. ápr. 13. 11:48
 8/32 anonim válasza:
59%
A szokásos érzelmi zsarolás.
2021. ápr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem akkor csinálják ezt a szülők, amikor - akár tudat alatt - úgy érzik, hogy a gyerekük nem értékeli eléggé az érdemeiket.

Nagyon könnyen le lehetne ezt szerelni egyszer és mindenkorra.

Egyszer valami alkalomból elmondod nekik, hogy milyen sokra értékeled őket és milyen hálás vagy nekik a sok ezért-azért, amiben általuk részed van.

Innentől kezdve nem fognak rendszeresen győzködni az érdemeik elismertetése céljából, mert tudni fogják, hogy tisztában vagy velük.

2021. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
75%
Érezz hálát azért, hogy a szüleid mindent megtesznek azért,hogy tanulhass, kibontakozhass. Ezt mondd el nekik is, hogy hálás vagy ezekért. Viszont mondd el azt is, hogy ez nem csak az ő érdemük, hanem a tiéd is, hiszen szorgalmas vagy. Azt, hogy ez mellett legyen saját életed, szabadidőd, ezért neked kell kiállnod! Ha ezt nem teszed meg, vagy tűröd az igazságtalan büntetéseket, akkor ez életedben máshonnan is vissza fog köszönni neked.A leendő főnököd, munkáltatód is ki fog zsákmányolni, ha hagyod.
2021. ápr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!