Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne jobb belátásra...

Hogy lehetne jobb belátásra téríteni azt az apát aki...?

Figyelt kérdés
... "nem a gyerekektől válok, hanem tőled" felkiáltással lelépett egy nővel, de azóta gyakorlatilag nem foglalkozik a gyerekeivel, alig jön hozzájuk, pedig bármikor megtehetné. Mi a tapasztalatotok, ha már nem lesz neki újdonság a nő (most vannak együtt három hónapja, két hónapja lépett le apuka), akkor rendeződhet a kapcsolata a gyerekeivel?
2021. ápr. 13. 14:14
A kérdező szavazást indított:
Ha már nem lesz újdonság neki a nő, akkor visszatalál a gyerekeihez
Ez csak egyre rosszabb lesz
Egyéb
28 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, amikor bajban lesz és segítség kell majd neki (vagy magányossá válik), akkor eszébe fognak jutni a gyerekei..
2021. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Gyanítom, hogy inkább a veled való találkozást akarja most kerülni.
2021. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
1: csak addigra már lehet, hogy késő lesz
2021. ápr. 13. 14:33
 4/31 A kérdező kommentje:
2: nem kellene velem találkozni, max pár másodpercre, amíg "átadnám" a gyerekeket. Amúgy nem vagyok egy sárkány, hogy rettegnie kellene tőlem. Hacsak nem arra utaltál, hogy a bűntudata miatt kerülne engem(minket?)
2021. ápr. 13. 14:36
 5/31 anonim ***** válasza:
77%
Nem 2. vagyok, de ez általában a bűntudat miatt van. Az is előfordul hogy az "új szerelem" kiszorítja a gyerekeket, saját apám is ezt csinálta. Amint vége a kapcsolatnak térden állva könyörög majd értük
2021. ápr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

A páromat az apja magára hagyta 15 évesen. Tette mindezt úgy, hogy a bíróság nála helyezte el a gyereket. Egyszerűen lelépett (nőhöz ment), nem lett belőle ügy, párom nem jelezte senkinek, a nagyszüleihez járt enni, ők segítették.

Eltelt 15 év, most megtalálta újra a páromat, lecsúszott alkoholista lett belőle öregkorára, majdnem minden pénzét elitta/odaadta a volt nőjének meg annak a gyerekeinek. Most rájött arra, hogy segítség kell neki, hát megjelent. Aki nincs benne egy ilyen történetben, mind azt mondja, hogy el kell hajtani az ilyet a francba, én is ezt mondtam, de a párom egész életében sóvárgott a szülői szeretetért, ezért megy és segít. Az ő döntése.

Nem fogod tudni meggyőzni az exed, hogy látogassa a gyerekeit. Ők meg majd eldöntik, hogy megbocsájtják-e az apjuknak, hogy nem vett részt az életük egy részében.

2021. ápr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
69%
Azt miből gondoljátok hogy csak átmeneti az új kapcsolata? Én a legtöbb ilyennél azt látom hogy az apa elveszi az új nőt, közös gyerekek is lesznek, aztán még annyira se törődik az első kapcsolatából származó gyerekeivel
2021. ápr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
7: én nem írtam, hogy átmeneti lesz. Bármi lehet még belőle, 50-50%. Viszont úgy sejtem, hogy a gyerekeim apja 3 hónap után még nem mutatta meg a nőnek a rosszabbik oldalát, szóval nem biztos, hogy a nője bírni fogja azt is.
2021. ápr. 13. 15:37
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

Addig örülj, amíg nem vitte a gyerekeket, gondolom nem olyan egyszerű beadagolni az új nőnek...


Pasiknak ilyen esetben (is) nehezebb dolguk van mintha fordítva lenne!


Egyvalami világos, te csak magadra gondolsz, önzetlenül nem számít, hogy a gyerekeknek nincs apja, de bűnbaknak tökéletes, és ezzel nem mentegetni akarom a csávót...


De ha a gyerek szempontjából nézed akkor az mit lát?


És te ehhez bológatsz, mégha nemigazán van más választásod is.


Viszont azért megtehetnél annyit, hogy beszélj azzal a marhával! Hátha felfogja, hogy az eltelő idővel nehéz lesz elszámolnia elsősorban a gyerekeinek, és nem pedig neked!

2021. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
9: honnan veszed, hogy nem próbáltam meg beszélni vele? Meg is kaptam, hogy "ne okoskodj bele, az az én dolgom, hogy hogyan tartom a kapcsolatot a gyerekeimmel." Ennek ellenére nem tudok belenyugodni, hogy gyakorlatilag eldobja a gyerekeit. Nem véletlenül tettem fel ezt a kérdést, mert magamban rendesen rugózom a témán.
2021. ápr. 13. 16:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!