Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért küdzjek? Mi kotiváljon?

Miért küdzjek? Mi kotiváljon?

Figyelt kérdés

Tanulok, az eredményeim nagyon jók és nem is akarok ellustulni vagy abba hagyni a tanulást. De sokszor nincs motiváció, hogy miért tanuljak. Nem kell gyűjtsek házra, kocsira, stb mert mindenem meglesz. Ház, autó, nagy telek, vagyon, egy jól menő családi vállalkozás és nagy örökség.

Nyilván, nem erre alapozom a jövőképem, hogy 'na, megvan mindenem, hátradőlhetek' de szeretném ha lenne valami, ami motivál. Sokszor megkérdi a barátaim, osztálytársait, hogy mire hajtok annyira, mit szeretnék megvalósítani, miért tanulok annyit, meg hogy nem kell fájjon a fejem semmiért.

Nem vagyunk krőzusok, félreértés ne essen, de az én és a nővérem örökségéből akár 2 generáció is boldogan elélne (nyilván nem minden nap kaviáros vacsorával vagy évente új Lamborginivel meg 10 szobás, 3 emeletes villával)


Mi kotiváljon? Mi legyen a célom?



2021. ápr. 13. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Akkor csinálj mást, ne az anyagiak motiváljanak. Legyél kutató, vagy orvos, akár szociális munkás. Annyira szerencsés helyzetben vagy, pályaválasztásnál nem kell az anyagiakat nézned.
2021. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az kotiváljon (lmfao), hogy ha neadjisten ezeket valamilyen úton-módon elvesztenéd legyen végzettséged, és ne utcasöprő legyél. Nyilván ennek nagyon kicsi az esélye, de magamból indulok ki elég pesszimista ember vagyoo, engem tuti ez 'kotiválna'
2021. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Kipereg ám a kezed közül az örökség ha nem tudod fialtatni... működtetni a vállalkozást, stb stb...
2021. ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2

Elnézést, elírtam. Te nem szoktál hibázni?


3

Itt nem arról van szó kimondottan. Nem is vagyok biztos benne hogy akarom tovább vinni a vállalkozást, sem a nővérem. Lehet hogy ék fogjuk adni.

Viszont az örökölt vagyont ha eladom, már abból megélne 2 generáció. Nyilván, nem szeretném seggre verni sem, de ez más lapra tartozik.

2021. ápr. 13. 22:39
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Rule 7: Pursue What Is Meaningful, Not What Is Expedient

7. szabály: Adjunk értelmet az életünknek (megalkuvás helyett)!

2021. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:
56%

Tanulj gazdaságtant, hogy a vagyon majd gyarapodjon és ne fogyjon el. OK, hogy kitart két generációig (ja, ha nem lesz háború, nem leszel beteg, nem lesz államcsőd, akármi), de utána elfogy. Úgy gazdálkodj vele, hogy ne fogyjon el, sőt, gyarapodjon.


Tanulj nyelveket. Sportolj. Alkoss valamit.

Légy szociális munkás, ahogy már előttem is mondták. Vagy önkénteskedj.


Addig le feledd, hogy örökség akkor lesz, ha meghal az örökhagyó. Ha addigra nem lesz vagyok, akkor nem lesz örökség. Tehát ne pihenj bele a szép, nyugodt jövőbe, mert ez nem garantált.

2021. ápr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6

Matekben meg ilyesmiben nem vagyok jó. És oda kell egy jó adag matek.

Nyelveket azt szeretnék tanulni az mindenképp hasznos.

2021. ápr. 14. 20:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Találd meg azt, amibe nagyon bele tudsz szeretni, általában az a jó irány. Nyilván ehhez mindenfélét ki kell próbálni, míg egyszer csak tudod, hogy na, ez lesz az, amivel mindegy mennyire kell szenvedni, nem számít, mennyire egymást követik a szívások, akkor is a nap végén elkönyveled, hogy jó menet volt a mai is.
2021. ápr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!