Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem fogadja el, hogy...

Apám nem fogadja el, hogy felnőttem?!

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, 10 hónapja van barátom. Apám szerint nekem a tanulással kell foglalkoznom, nem a pasizással és nem a barátnőimmel. Barátommal se enged sehova, nem engedi hogy átmenjek hozzá, mindent tilt. Pedig 3-as tanuló vagyok. Most is úgy volt hogy szombaton (holnap) elmegyek barátnőkkel városba csavarogni de most oda se akar elengedni. Már kezd elegem lenni, felnőttem, miért viselkedik úgy mintha még csak 11 éves lennék?!
2021. ápr. 16. 10:41
 31/93 anonim ***** válasza:
95%

Pedig 3-as tanuló vagyok - wow, nincs más dolgod, csak a tanulás, és te csak egy hármasra vagy képes?


Pasizás helyett/mellett tanulni is kéne, és akkor tán apád is megengedőbb lenne.

De így csak az látja, hogy viszket-viszket, követelsz de a kötelességedet totál lesza...

2021. ápr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/93 anonim ***** válasza:
96%

"felnőttem, miért viselkedik úgy mintha még csak 11 éves lennék?!"

Mert amíg be nem töltöd a 18-at akár úgyis kezelhet, mint egy 3 évest, ő etet, az ő pénzén élsz, tőle függsz, így azt csinál amit akar. Majd, ha betöltöd a 18-az és esetleg elköltözl a magad ura leszel.


Hármas? És neked ez eredmény? Értem én, hogy nem mész tovább, de szerintem teljesen jogos, hogy többet vár el tőled, ha teljesítesz, majd mehetsz, lehetne ilyen kompromisszum köztetek.


16 évesen én otthon ültem és tanultam, 2 hét múlva érettségizek, és bár én az évek alatt nem azért güriztem, hogy ne menjek tovább, most mégis úgy néz ki, hogy itt megállok.


De én igyekeztem, tanultam és tettem azért, hogy ne csak hármas legyek...

2021. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/93 anonim ***** válasza:
24%

30, vagy egy jó és hasznos szakma esetleg, amiből maszekként nagyon jól meg lehet élni, esetleg még hiányszakma is?

Pincér, szakács, fodrász, kozmetikus, boltvezető, stb?


Azt hiszed csak diplomával van élet? Dehát hogy kaphattál diplomát, ha ezt fel sem éred ésszel? Jól tudtál seggelni? Már bocs, hogy így személyeskedem.

2021. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/93 anonim ***** válasza:
5%
32, akkor sokra mentél vele, ha nem mész tovább. Gratul, volt értelme:D
2021. ápr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/93 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként még úgy gondolod, nem akarsz egyetemre menni.

16 évesen én sem terveztem, de érettségi előtt már napi 18 órákat tanultam, hogy a lehető legjobb eredménnyel tehessem le, mert egyetemre készültem.


Szóval, az, hogy 16 évesen nincsenek céljaid, az nem baj, de nem árt normálisan tanulni, mert ha 17-18 évesen (vagy még később) rádöbbensz, hogy hát, mégiscsak mennél, akkor marha szr, ha mindent akkor kell megtnaulnod, mert középsuliban lószrt nem készültél.

2021. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/93 anonim ***** válasza:
100%

"vagy egy jó és hasznos szakma esetleg, amiből maszekként nagyon jól meg lehet élni"

akkor ha rendesen megtanulja. lehet a kezébe nyomják a fordász végzettséget, de ha nem csinálja jól, akkor nem fog megélni belőle. ahhoz, hogy jól csinálja, tanulnia kéne.


"Pincér, szakács, fodrász, kozmetikus, boltvezető, stb?"

ebből kettőhöz semmilyen végzettség nem kell, a másik 3hoz pedig sok tudás és gyakorlat kell, hogy meg lehessen élni belőle.

2021. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/93 anonim ***** válasza:
100%
#35 én ugyanígy voltam, 16 évesen semmi kedvem nem volt az egészhez, most mesterdiplomám van. szerencsére nem amortizáltam le a jegyeimet, így volt esélyem felvételizni.
2021. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/93 anonim ***** válasza:
74%
36, de kell mindegyik felsorolthoz. Viszont igen, a szakmát jól meg kell tanulni, gyakorolatot szerezni, dr az majd később jön, nem a gimiben
2021. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/93 anonim ***** válasza:
100%
Igen a tanulással kéne foglalkoznod, de a 3asokból úgy tűnik hogy nem teszed.
2021. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/93 anonim ***** válasza:
100%
#38 pincér én is voltam, nem is egyszer, végzettség nem kell hozzá (nekem se volt), csak járj be időre és végezd el. boltvezetőnek max egy érettségi kell
2021. ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!