Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy magyarázzam el a kisfiamn...

Hogy magyarázzam el a kisfiamnak, hogy hol van az anyja?

Figyelt kérdés

4 éves lesz, néhány hetes kora óta egyedül nevelem, a barátnőm hirtelen se szó se beszéd eltűnt az életünkből, azóta nem tudok róla semmit. Azóta mindent megteszek, hogy jó élete legyen és ne vegye észre a hiányát. Viszont az utóbbi időben egyre többször kérdezi, hogy neki miért nincs itt az anyukája. Én meg nagyon nem tudok mit mondani, nehéz ezt megfogalmazni. Teljesen tanácstalan vagyok. Erre a kérdésre mi a legjobb válasz?

32F



2021. ápr. 16. 16:38
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
19%
Hogy tűnt el? Lelépett, vagy elrabolták?
2021. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
86%
Elment-el kellett mennie kész.
2021. ápr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
91%
Mondd neki az igazat, de ne cifrázd túl, ne akard hogy haragudjon az anyára.
2021. ápr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
92%

Huhh, de nehéz ez. Azóta próbáltad őt keresni? A lány szüleivel van kapcsolat?


"Amikor megszülettél, a Mama úgy gondolta, hogy ő még túl fiatal ahhoz, hogy anyuka legyen. És azt is gondolta, hogy mi ketten férfiak remekül megleszünk egymással, ezért rám bízott téged. Nekem is hiányzik a Mama, én is örülnek, ha itt élne velünk"


Vagy valahogy így..Nem irigyellek.

2021. ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 alletta ***** válasza:
90%

nehéz helyzet. 4 éves már emlékezni fog majd, mit mondtál neki.

talán azt, hogy külföldre költözött, és sajnos nem fog hazajönni.

2021. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Igen valahogy úgy akarom elmondani neki, hogy ne mondjak neki rosszat róla.

Keresni próbáltam, de sajnos mindenhonnan eltűntette magát, semmilyen közösségi oldalon nincs már fent. Az ő szüleivel soha nem volt jó kapcsolata, én sem találkoztam velük. Nekem apám és a nővérem segített a nevelésben, anyukám már nem él.

2021. ápr. 16. 16:56
 7/46 anonim ***** válasza:
79%
Itt valami nem tiszta a sztoriban. Gyerektartást sem fizet? Valamit csak kell tudnod róla, olyan nincs hogy eltűnik.
2021. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Nem voltunk házasok, csak jegyesek voltunk. Barátai se tudnak róla semmit, nekik se szólt mielőtt elment volna tőlünk.
2021. ápr. 16. 16:59
 9/46 anonim ***** válasza:
97%
Éretlen volt még az anyaságra, nem tudott/akart felelősséget vállalni. Elmenekült.
2021. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen hülye hazugságokat mellőzd. Mondd el neki "gyereknyelven" hogy itthagyott titeket, de te ott leszel neki és mindent megteszel érte.

Ha idősebb lesz elmondhatod a teljes igazat szép mondatok nélkül, de most még túl ártatlan ahhoz hogy megtudja milyenek is az emberek valójában

2021. ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!