Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkhöz költözés kisbabával,...

Szülőkhöz költözés kisbabával, vagy házvásárlás? Az utóbbi nem jobb és kényelmesebb megoldás?

Figyelt kérdés

Kisbabánk lesz ősszel, viszont a "hol fogunk élni" kérdéskörben nem jutunk dűlőre.

Azt tudtuk, hogy Budapestről szeretnénk elmenni, mert itt egyetemistának, fiatalnak jó lenni, de a mindennapokat nem bírnám ki itt a lakásban. Szóval a szülővárosunkba költöznénk.


A szüleim szeretnének venni nekem/nekünk egy kertes házat, aminek én nagyon örülnék. A párom ezzel szemben ezt nem akarja, mert hogy mit fog róla gondolni az egész család és egész életében hallgathatná utána ezt. Mint megtudtam, a szüleinek is elpanaszolta és ők mondták, hogyha Budapesten mindenképpen szeretnénk itt hagyni, költözzünk oda hozzájuk. Így tudnánk pénzt gyűjteni és vehetnénk fel pár éven belül hitelt saját házra.


Nekem ennek már csak a gondolatától is a hideg futkos a hátamon. Mert én náluk még 3 év után sem érzem otthon magam, vendég vagyok. Tavaly télen oda lett költöztetve a 93 éves dédmama is, akivel folyamatosak a konfliktusok... Pl. amióta ott van, nem hajlandó fürdeni, mert fél, hogy elesik a fürdőszobában és meghal, eltöri valamijét.

Nekem kell a saját tér, az, hogy magunk legyünk és ne legyen ott még plusz 2-3 családtag velünk nonstop. Ráadásul minek gyűjtenénk önerőre, miért vennénk fel hitelt, ha nem muszáj?

Kedvelem a párom szüleit, nincs velük problémám, de egy hónapban pár órát ott lenni pont elég.


2021. ápr. 16. 17:31
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
85%
Biztos, nem költöznék szülőkhöz, ugyanakkor megértem a párod álláspontját is. Nyilván nem kellemes az egóujának, hogy a felesége szülei vennék meg az ingatlant. Az nem opció, hogy besegítenek a szülők de ti is beleadtok valamit? Vagy semmi tartalékotok nincs? Mert pl mi így csináltuk, a férjem anyósa segített nekünk, de mi is beleraktuk minden közös megtakarításunkat, így nem érzem kellemetlennek a dolgot.
2021. ápr. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
17%
Sokan nem tudom hol élnek, hogy szerintük pár év alatt össze lehet spórolni több milliót önerőre főleg a mai világban, persze nem kizárt de ahhoz marha jó fizetés kell alapból na mindegy. Én nem vennék fel hitelt ha nem muszáj, mondjuk nem tudom hol laknak a szüleid de Pest alatt vehetnétek pl házat abból a pénzből amit adnának a szüleid. Egyébként meg ezzel a kérdéssel sokkal előbb kellett volna foglalkozni, nem is értem miért nem előbb gondoltatok erre.
2021. ápr. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy itt mindenki elutasítaná a szülői segítséget? Csak kérdezem. Nekem a szüleim nem tudtak anyagilag segíteni, mindig szegények voltunk. Amit elértem, önerőből sikerült nagy nehezen. Most várom az első gyerekem de már most gyüjtök neki pénzt, amit majd ha felnőtt lesz, odaadhatok neki pl. házra. Ha meg leírná, hogy a szülei gazdagok de koleszban tengődött meg dolgoznia is kellett akkor meg itt szidná a szülőket mindenki. Én is azon leszek, hogy a gyerekemnek minél többet tudjak segíteni anyagilag és nem értem ez miért rossz.
2021. ápr. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
42%

53 te mit olvastál eddig? Nem az a baj, hogy a szülők segítenek, az csak természetes, ha megtehetik.

Bár én is voltam abban a helyzetben, hogy anyósomék mindent alánk akartak tenni, és én rendre nemet mondtam. Nekem ciki lett volna felnőtt létemre, mert köszönöm, de én is ki tudom fizetni. Ha meg nem, akkor spórolok rá. Nekem ne mondják váláskor, hogy belőlük éltem. De mindegy, ez én vagyok. Én biztos nem élnék abban a házban, amiért nem én dolgoztam meg.

A baj inkább az, hogy még egy percet nem dolgozott életében, nulla bevétele van, de gyereket szül. Sajnos ez sok ember szerint is teljesen rendben van.

2021. ápr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
85%

Ha a párod eddig nem tudta megteremteni a családi fészket, akkor tegye félre a hatalmas férfi büszkeségét. A mai világban örüljön az ember, ha tudják valamelyik oldalról támogatni a szülők, mégis kit segítsenek, ha nem a gyereküket?! Miért kellene mindenkinek hitelt nyögni 20 évig és 3 állást vállalni, ha van más opció? Lassan már szégyellni kell, ha az embert támogatják a szülei, ha bőven van miből?

Apósékhoz pedig biztosan nem költöznék a kérdező helyében.

2021. ápr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
41%

52, 53: mi a párommal szintén mindent önerőből értünk el, mert mind a kettőnknek olyan volt a családi háttere. Én különösen mélyről jövök, mégcsak nem is egy átlagos családból. Ezt értsétek úgy, hogy még folyó víz se volt a házban, ahol felnőttem.

Most saját kertes házam van és minden olyan, amilyet szeretnék, pedig két diplomám sincsen, szóval kérdező, nem lehetetlen elérni valamit úgy is, hogy csak magadra számíthatsz. Igen, az elején én is egy kis lakásban éltem, még csak két szoba se volt benne hanem csak egy, és mégis túléltem. Persze én nem szültem a semmire, hanem elmentem dolgozni.

2021. ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
80%

Nem az a baj, hogy a szülők segítik a kérdezőt. Szerintem inkább az, hogy gyermeket várnak a párjával és egy ilyen dologban nem tudnak kompromisszumot kötni.

Szerintem könnyen lehet, hogy a párja azért nem akar az ajándék házba költözni, mert attól fél, egyedül nem fog tudni eltartani 3 embert és fenntartani egy házat. Zavarná az, hogy ő folyton dolgozik, de mégsem lesz elég a pénz, mert anyós-jelölték úgyis adnák a lányuknak a pénzt. Aki külön életre vágyik, annak ez valóban baromi zavaró lehet. Plusz lehet, hogy tart attól, hogy a barátnője is háztartásbeli szeretne maradni.


Talán más lenne a helyzet, ha mindketten dolgoznának, megtanulnának közösen spórolni, és nem egy fizetésből és egy zsebpénzből élnének. Akkor az ajándék házikóval sem lenne gond.

2021. ápr. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem eleve a különböző családi háttérrel van a gond. Kérdező anyja se dolgozott soha, ő ezt látta, szerinte ez az élet. A férje meg gondolom normális családból jön. De persze ezt gyerek előtt kellett volna tisztázni.
2021. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
65%
Én előbb vennék fel hitelt egy házra mintsem anyósékhoz költözzek, vagy ajándék pénzt elfogadjak a házra. Az első vitánál a kedves szülők vágnák a képükbe, hogy de hát mi vettük nektek, pofátok lapos. De, ez lenne, mert ilyenek az emberek. Igenis az én szememben meg szánalmas, hogy állítása szerint már van egy diplomája, de egy percet nem dolgozott, munkatapasztalata sincs, de erre a nullára szüli a kölyköt. Minek??? De komolyan, minek??? Kedves szülők tarthatnák el az unokájukat is. Illúzióim meg nincsenek, a kedves kérdező ezután se fog dolgozni, megízleli milyen jó otthon maradni a gyerekkel, apu hozza majd haza a pénzt, ellustul, anyámék adják pluszba az apanázst, hát barom lenne menni dolgozni.
2021. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
33%

1. nem szülnék pucér seggre, a semmire

2. nem költöznék szülőkhöz - semelyikhez

2021. ápr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!