Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha apám ezt...

Mit csináljak, ha apám ezt nem érti meg (20L)?

Figyelt kérdés
Én nem nagyon szoktam reggelizni. Tudom, egészségtelen, de elmondom, hogy miért. Általában későn kelek, olyan 9-10 felé. Ha nincs főtt, sült étel reggelire, vagy valami kifli, akkor nem eszek semmit, mert a kenyérhez, meg az ilyen-olyan zöldségekhez nincs étvágyam. Úgyis mire elkészülnék, ott lenne 11-12, kb. 2-3 órakor meg már ebédelünk. Ha én 11-kor magamra erőltetném a reggelit, akkor ebédkor még nem lennék éhes, de nálunk mindenki egyszerre ebédel. Mivel csak itthon vagyok, és nem csinálok semmilyen nagy fizikai munkát, simán kibírom kaja nélkül ebédidőig. De apám ezt nem érti meg. Folyton azzal jön, hogy alig eszek, de ez ettől függetlenül nem igaz. Mert ebédkor és vacsorára nagyon sokat eszek, így is több a súlyom, mint szeretném, és ez inkább a hasamon, a combomon látszik, ami engem eléggé zavar. Rosszulesik, hogy akkor is tömnék belém az ételt, amikor nem kell, és ez eléggé rombolja az önértékelésemet is. Nincsenek evészavaraim, egyszerűen csak nem vagyok reggel még éhes. Miért olyan nehéz ezt megérteni valakinek? Bárhol, ha egy kicsit is kevesebbet eszek, mint a család többi tagja, mert nem fér belém több, vagy nem ízlik annyira a kaja, rögtön jön az, hogy "nem eszek eleget, nincs energiám, beteg leszek". De én pontosan tudom, mennyire van szükségem. Miért kell engem ezzel mindig kellemetlen helyzetbe hozni? Én nem szeretnék később egy túlsúlyos nő lenni, aki alig bír még sétálni is elmenni. Pl. anyámon is nagyon sok felesleges kiló van, és ugye nem kell mondanom, hogy szabadidejében a séta helyett inkább a TV nézést választja, én meg nem szeretném ezt a példát követni.
2021. ápr. 17. 19:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
Azzal nem fogsz fogyni, ha kihagyod a nap legfontosabb etkezeset. Edzeni kene, es fogyokurazni, nem éheztetni magad. Ha meg a kenyeret es a zöldséget nem kivanod, akkor vegyel kiflit es csinalj rántottát. Nem hiszem el, hogy nem vagy éhes reggel 10kor, ha utoljára elozo nap este 8kor vacsoraztal...
2021. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
80%
Hát az van, hogy én is így voltam. Aztán baromi nagy hisztiket levágtam. Csak szeretnek és azért akarnak tömni idézőjelesen. Mondd el neki többször, aztán majd megunja. Sportolj, ha nem akarsz felesleget. Futás, torna, kori... Ám én rendeteget sportoltam fiatalon és ha kicsi felesleg volt, akkor nem ettem. Nálunk is botrány volt... Nem foglalkoztam vele, megszokták.
2021. ápr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
1. Nem így akarok fogyni, csak nem eszek, ha nem vagyok éhes.
2021. ápr. 17. 19:11
 4/24 anonim ***** válasza:
20%
irigylek! :DD
2021. ápr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18%
Elcsipegetsz reggelire egy 10 tojásból készült szalonnás rántottát, aztán békesség lesz a családban! :)
2021. ápr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Akik reggelihez adnának tippet, hiába fáradnak. Ha akarnám, megcsinálnám magamnak, de eddig is meg voltam nélküle, köszönöm!
2021. ápr. 17. 19:19
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

A probléma ott kezdődik, hogy 20 évesen még mindig nem szarod le eléggé.

Kit érdekel hogy más mit vergődik a te szokásaidon?

2021. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
98%
Vagy kelsz korábban, es reggelizel, vagy nagyivben elengeded a fuled mellett, amit mondanak.
2021. ápr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

Ehhez szokott hozzá a gyomrod.

Én pl ha felkelek, és 10 percen belül nem eszek, olya hányinger kerülget, hogy az elviselhetetlen.

Gyerekkorom óta mindig valami édeset ettem reggelire, de a kenyeret nem tudom megenni.

Mindig vagy egy almát, vagy egy gyors gyümölcs salátát, vagy műzlit joghurtba. Mást nem tudok megenni üres gyomorra.

Magyarázd meg apádnak, hogy nem tudod abban az órában megemészteni az ételt.

Nem biztos, hogy meg fogja érteni, de mondjuk kérd meg őt, hogy délig ne egyen egyik nap.

Mivel neki ehhez nincs hozzászokva az emésztése, valószínű neki is egy fajta hányingere lesz

Remélem tudtam segíteni:)

2021. ápr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Gyermek vagy? Akkor reggelizzél, a papa is megmondta.

Felnőtt vagy? Állj ki magadért.

Meg fognak sértődni? Valószínűleg.

2021. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!