Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fogják a szüleim is a...

Miért fogják a szüleim is a feleségem pártját?

Figyelt kérdés
A szüleimtől mikor még egyetemre jöttem kaptam egy lakást. Egy szoba, egy fürdőszoba, és egy közös tér nappali, ebédlő, konyha. Nagyjából 40 m² lehet. Mikor még csak a barátnőm volt, a feleségem ideköltözött hozzám. Már 4 éve élünk itt. A feleségem szeretne elővárosba költözni, kertes házba. A gyerek tervezés miatt úgy gondolja ez jobb ötlet. Ha szeretnénk testvért, lenne elég hely hozzá, a gyerek a saját udvarunkon játszhatna, jobb a levegő, nyugodtan elengedné biciklizni, vagy mondjuk egyedül vásárolni ha annyi idős lesz. Már talált magának munkákat is, és szerinte mindent el tudna intézni a városban. Én meg elvileg vonattal 30p alatt Bp-en lennék. Szerintem ez rossz ötlet mivel rohadt drága, és egy gyerek itt is elférne. Van itt játszótér a közelben, jó ovi, suli, ilyesmik. A feleségem szerint egy idő után muszáj lesz egy saját szoba a gyereknek, de ez még néhány év, szerintem nem kell úgy sietni. A szüleim is támogatják a feleségem ötletét, és pénzzel is be akarnak szállni, meg el akarják adni ezt a lakást és az abból bejövő pénzt is rákölteni. Miért fogott így össze mindenki ellenem?

2021. ápr. 18. 07:49
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%
Mert nekik van valami, ami neked nincs. Józan ész.
2021. ápr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%
Mire várnál? Hogy kétszer ennyibe kerüljön az a ház, amit kinéztek? Az ingatlan árak évek óta durván emelkednek. Egy év várakozás akár 5 milliós drágulást is jelenthet.
2021. ápr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
34%
A feleségedet is meg lehet érteni, de magamból kiindulva, amikor a páromhoz jártam le 40km-re Budapesttől, a reggeli vonatozás a halálom volt. Jön/nem jön, lesz-e hely, fűtenek-e, megdögölök-e a melegtől aznap is délután. Ránk szakadt a vezeték a 40 fokban, 2 óra alatt vontattak el, mire az állomásra értem egy másik tömött vonattal, addigra a kezemben lévő papír zacskó úgy megnyomorodott a melegtől és a párától, hogy én akkor azt éreztem, hogy ezt többet nem kell. A busz sem volt jobb. Keressetek külterületekben családi házat. Tény, hogy drága, de kompromisszumot kell kötni. Az utazást viszont nem vállalnám be. A családomnak meg szimplán megmondanám, hogy ezt majd MI eldöntjük, ha kell a véleményük, akkor majd kikérem.
2021. ápr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Nekem nem az utazással van bajom, elég jól ki van építve minden, de akkor is, szerintem még felesleges ez.
2021. ápr. 18. 08:04
 5/37 anonim ***** válasza:
96%

"Egy szoba, egy fürdőszoba, és egy közös tér nappali, ebédlő, konyha"

Ez plusz egy fővel idővel maaarha nagy macera, ugye tudod? vagy mégis hova raknád a gyereket, a nappaliban aludnátok ti? Elég kényelmetlenül hangzik, feleségednek van igaza.

2021. ápr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
96%

Férfi vagy!

Csapj az asztalra és mond azt hogy legyen a kertes ház.

2021. ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Kényelmetlen lesz az a lakás gyerekkel együtt. Jó ötlet a ház.
2021. ápr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
21%

A szüleid nem látják a fától az erdőt.


Ha most vesztek házat a feleségeddel, akkor az már közös vagyon lesz. Ha kidob az asszony, könnyen kerülhetsz híd alá.


Ellenben ez a lakás csak a tiéd, és a tiéd is marad.



A mai csúnya, általában férfiaknak kevésbé kedvező válásoknál már erre is gondolni kell. Sajnálom.


A villanyszerelőnk válás után majdnem földönfutó lett. Azóta sincs saját lakása (9 év).

2021. ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
53%

Abban egyetértek, hogy a 40 négyzetméter kevés, de én laktam agglomerációban és soha többet, mert minden napos a stressz az ingázással. Az a 30 perc vonattal, nem 30 perc. 10 amíg kivergődsz a vonathoz jó esetben, majd vonattól a munkahelyedig 10 és 30 között valami. Alaphangon 50-60 perc háztól házig. Autóval meg beállhatsz a reggeli dugóba, ami szintén nem 30 perc lesz.


Tényleg ilyen csodás az a környék, hogy csendes van munka, ovi és általános suli? Elég hihetetlennel hangzik, mert mostanában azt hallani, hogy nem bírják az intézmények a sok kisgyerekes kiköltözőt, hogy lakóparkokat húznak fel csendes kisvárosokban, amit nem bír az ottani infrastruktúra és már Érden kezdődik a dugó, nem Bp-en.


Persze lehet, hogy megtaláltátok a tökéletes helyet, amit mások még nem, de szerintem egy költözés legyen közös döntés. Nem igaz, hogy nincs valami kompromisszum.

2021. ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
83%

Igaza van a feleségednek! Költözzetek el másik kerületbe, ahol már családi házak vannak vagy az agglomerációba, esetleg nagyobb, több szobás lakásba ha már ennyire ragaszkodsz hozzá.

Soha nem fogom megérteni az embereket... Mért jó az, hogy egy egyszobás lyukba akarnak gyereket, ráadásul többet is? Persze, kicsiként nem gond, na de az a gyerek fel is fog nőni. Ő majd szeretne külön kuckót, hogy feltudja hívni magához a barátait, később meg a barátját/barátnőjét. Ti költöztök a nappaliba, vagy ami rosszabb, a gyereket költöztetitek oda? Ha most van rá lóvé, akkor nem lenne ezt jobb most megoldani, mint akkor, mikor már szükséges lenne? Nem tudhatod, hogy 10-15-20 év múlva milyen lesz az anyagi helyzetetek.

Nyilván, ti döntésetek, meg ezt neked kell megbeszélni a feleségeddel, de az írásod alapján úgy látom, hogy ő sokkal jobban látja a helyzetet mint te.

2021. ápr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!