Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet akkor tenni, ha a...

Mit lehet akkor tenni, ha a gyerek utálja az édesanyja párját?

Figyelt kérdés

Unom már a phszichológusok dumáját, már tényleg nagyon. Úgysem fog a gyerekem elmenni, felesleges tépnem a számat, pénzt kifizetnem, nem hisz ezekben...

2018 januárjában sajnos maga a fiam egyik haverja látott meg a barátommal. A gyerekek pletykások azonnal elmondta a fiamnak, és sajnos nagyon gáz szituáció lett az egészből. Az édesapja már sejthette, hogy van egy másik kapcsolatom, ha a kedves apuka 24 órából 23-at a cégénél van, akkor nyilván érthető, hogy más embernél szeretném megtalálni a boldogságom, nőnek érezni magam. Ez nem mai story, régi vita tárgya volt, én bár nem voltam sose eleresztve, van egy elég szép lakásom, sose függtem egy faszitól sem. A férjemmel elváltunk elég hamar, majd a lakásomba költöztünk vissza. A barátom nagyon mondta, hogy költözzünk oda, a 16 éves fiam lelki nyugalma miatt nem mentünk oda, hanem ő jött hozzánk. Na már akkor is egy utált, aljas szar anya voltam mikor kiderültek a dolgok, és beadtam a válópert, de mióta Zoli odaköltözött olyan a ház, mint egy csatatér, nagyon rossz a viszonyuk egymással, s az apja még adja alá a lovat és fél éve ez megy, én meg már unom, nyugalmat akarok, nem akarom hallgatni a fiam hisztijét, a pimaszságát, meg azt, hogy az osztályfőnök is hivogat, hogy a gyereknek igazolatlan hiányzása van, nem lép be online órákra, nem küldi el a házit blablabla, unom, én 16 évesen örültem, ha 3 év alatt összegyűjtöttem egy kerékpárra valót, s nem hőbörögtem, meg nyafogtam. Számtalan gyereknek váltak el a szülei, mégis normálisan tud viselkedni, és fel tudja dolgozni, én nekem meg anya létemre jogom van ahhoz, hogy szerelmes legyek, hogy éljem az életem, s ő tudja jól, hogy boldogtalan voltam az apjával, de utal, gyűlöl,de már semmit nem merek mondani, mert megy a nagyikához meg az apucihoz, aztán hallgathatom a szent beszédet.

Adjatok kérlek tanácsot, én már nem tudom nit csináljak, feladtam, nincs türelmem. Sajnos nagyon sok gond van a mai gyerekkel, beszélni nem lehet velük, ha beszélsz kiröhög. Nem várom el, hogy szeresse a párom, de azt elvarom, hogy tisztelje, legalább köszönjön neki, aztán engem végképp nem érdekel, hogy az anyósomnak vagy a volt férjemnek miket mond.



2021. ápr. 19. 02:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
94%
Huh hát ahogy ezt végig olvastam, egy pillanatra se csodálom, hogy szegény fiú ilyen. Felborult az élete, apa el, anya új faszija ide, közben a covid miatt ellehetetlenült a suli, te meg azt vágod hozzá, hogy ne nyafogjon? Ez meg, hogy "mai gyerek" hát nem! Nevelés kérdése! Elvárod, hogy tiszteljen, de te nem tiszteled őt, ez gusztustalan! Szegény fiút nagyon sajnálom. Nem lenne jobb neki az apjánál esetleg?
2021. ápr. 19. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
90%

Talán előbb válni kellett volna, nem csalni, ha ilyen magányos voltál a házasságodban. De te is csak azt mutattad meg a fiadnak, hogy valójában milyen gerinctelen ember vagy. Egyik kapcsolatból a másikba léptél számító módon. Eszed ágában sem lett volna lépni, ha nem buksz le. Ezen mit tiszteljen?

Akkor tisztelhetne téged és az új kanidat, ha elválsz és utána keresel új kapcsolatot. Akkor a gyerek is megértőbb lenne.

2021. ápr. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
92%
Hát mondjuk ott baxtad el, hogy nem váltál el mielőtt új kapcsolatba kezdtél.... A gyereked azért utálja a párodat, mert őt tartja hibásnak a válásért- ami nem kicsit hibás gondolat, hiszen a hibás te vagy. Megalapoztad, hogy a budos életben nem lesz köztük jó kapcsolat. Nem kell a gyereknek pszichológus, az kellene, hogy a párod kilépjen az életéből, vagy legalább a mindennapjaiból. Nyilván te nem szakítasz emiatt a Zolival, így max az marad, hogy a gyereked az apjához költözik.
2021. ápr. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
46%

kamu

De már látszik a fejlődés, ne add fel! :D

2021. ápr. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 anonim ***** válasza:
20%
1, gyerekek ezrei, sőt, százezrei élik túl nayfogás nélkül.
2021. ápr. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 anonim ***** válasza:
23%
Ha annyira baja van a helyzettel, fel kell kínálni neki hogy mehet a "szent" apjához aki igazából elbaszta a házasságotokat. Nem kis gyerek már hogy ne fogja fel az alap dolgokat, hogy az élet, és a párkapcsolatok sem fekete fehérek. Attól hogy anya vagy, jogos van embernek, nőnek maradni, és nem egy nagypofájú kamasz csicskájává válni. Mondd meg a fiadnak hogy belefáradtál, ha ennyire zavarja a helyzet, engeded hogy az apjához költözzön, de a továbbiakban nem tűröd hogy elcsessze az életedet. Az elvárásaid reálisak vele szemben. Talán ha időben kap lelkileg egy "pofont" az elszállt kis hülye, talán észhez tér, és lesz esélye hogy normális felnőtt legyen belőle, aki képes minimális empátiára és nem csak magával tud törődni.
2021. ápr. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:
87%

Jézusom...nekem hasonló anyám volt. Ezzel a viselkedésével elérte, hogy elkoltoztem tőle és soha többet a tajekara nem mentem.

Nem gondolod esetleg, hogy egyszer a fiadat a saját igényeid elé helyezed? F.sznak koltozteted egyből oda a csávot? A fiadat esetleg nem lehetett volna megkérdezni?

Vagy ő kus.oljon, mert nem az ő lakása? Akkor meg minek születed meg?

Fuh, de utálom az ilyen nőket.

2021. ápr. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:
82%

"Ha annyira baja van a helyzettel, fel kell kínálni neki hogy mehet a "szent" apjához aki igazából elbaszta a házasságotokat. "


Az lehet hogy az apa baxta el a házasságot, de mégsem ő volt az, aki félrelepett. Amúgy meg egy kapcsolatert mindig ketten felelosek ám.

2021. ápr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
53%
Nem mindig utolsó. Ha az egyik zéró energiát fektet bele hogy működjön, a másik belegebedhet, akkor se lesz oké a kapcsolat.
2021. ápr. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim ***** válasza:
95%
Sok minden eszembe jutott, de próbálok ítélkezés mentes lenni... Sztem nem adtál elegendő időt a fiadnak feldolgozni ezt az egész helyzetet. Lehet, hogy 16 éves, de félig még gyerek, a te felelősséged felnőttként az, hogy ő ne sérüljön érzelmileg ebben a dologban. Igen, ahhoz jogod van, hogy te is tovább éld az életed, de a fiad nem tehet arról, hogy megromlott a házasságod, és te máshol keresed a boldogságot. Először igenis köteles vagy rendbe tenni azt, amit elrontottatok, ebből a volt férjednek is ki kell vennie a részét, és ezt követően jöhet minden más. Ebből már feltűnhet, hogy a gyújtópont az volt, hogy az új faszit odaköltöztetted, ez nagy hiba volt és igazan várhatott volna még pár hónapot. Úgy írsz, mint egy áldozat, de valójában a fiad az, méghozzá a te áldozatod. Sose késő helyrehozni semmit sem, de ehhez be kell látnod, hogy nem neked van igazad.
2021. ápr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!