Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg szüleimnek,...

Hogyan mondjam meg szüleimnek, hogy Muszlim lettem?

Figyelt kérdés

Nemrégiben elkezdtem kutakodni a vallások iránt, egy-kettőt gyakorolni, kipróbálni.


Amikor az Iszlámhoz értem elképesztő nyugalom fogott el és kifejezetten élveztem a "próbákat".


Szüleim atheisták, sőt, hülyeségnek tartják az összes vallást. Nem vagyok biztos benne, hogy mit is kellene mondanom...



2021. ápr. 19. 18:26
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
71%

Aha, szóval neked lehet elég markáns véleményed arról, hogy milyenek a "tipikus vidéki parasztok" úgy általában, de az uuuuuugye teljesen más dolog, ha valakinek a muzulmánokról van ugyanilyen véleménye?? Hát az máás, azt nem lehet!

Uugye, ugye, na jól van, inkább mennél tanulni. Azzal többet érnél az életben, ha gondolkodni megtanulnál logikusan, legalább nem mondanák majd mindig később, hogy ez egy hülye. És ez is tud valamilyen szinten lelki békét adni:P

2021. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
37%

Húbasszus...

Ha Ő ezt érzi magához közel, akkor nektek mi közötök van hozzá? Nem az volt a kérdés lényege, hogy hogyan beszéljen rá mindenkit a muszlim vallásra. Csak segítséget kért ahhoz, hogy a szülei előtt fel tudja vállalni.

Ha nem tudsz a kérdésre válaszolni akkor keress olyat ami egyszerűbb téma.

2021. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
28%
NA ITT LÀTSZIK A MAGYAR MENTALITÁS. Borzalmas mennyire “muszlim” ellenesek a magyarok.. jó nem is csoda ebben az országban. Kb semmit nem tudtok a vallásról de ugattok mert DE HÁT TERROR TÁMADÁS VOLT 5 ÉVE EGYSZER ... NA IS MENNYI KERESZTÉNY TÁMADÁS VOLT??? arról kussoltok.... elmondanám, hogy az összes muszlim pali akit ismerek a tenyerén hordozza a feleségét. Mindennap ajándékokat vesz neki, eltartja de persze dolgozhat is. A megcsalás a legnagyobb bűn emiatt kb senki nem próbálja meg. NA velük lehet egy életre tervezni. PERSZE VANNAK NÁLUK IS KIVÉTELEK MINT MAGYAROKNÁL IS!
2021. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
72%
Na megjött a capslockos rasszistázós troll is.. 😂😂😂😂
2021. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem egészen így működik.

Mint minden monoteista vallásnak, az iszlámnak is fontos része a közösség.

Te jársz péntekenként mecsetbe? Tartozol egy bizonyos közösséghez?

Van kapcsolatod imámmal?


Tényleg ramadan van pár napja, amit felnőttként elkezdeni és jól is csinálni (az egészséged és a vallási előírások szerint egyaránt!) egyedül, kezdőként szinte lehetetlen vállalkozásnak tűnik.


Van Koránod? Úgy értem, az igazi... nem magyar fordítás... mert ugye ismered annyira a vallást, hogy tudd, mi a különbség...

Ana atakallamu al-luraa al-arabijja.. wa anta? :D

Ha fogalmad nincs, mit hadoválok, akkor...


Tudod anno engem is elvarázsolt Germanus Gyula Allah Akbar! című regénye és veled ellentétben már jártam néhány iszlám országban (nem, nem a piramistúrás Egyiptom last minute all inclusive-jára gondoltam :)... de ez nem a mai modern iszlám.


A muszlim ember - sokak előítéleteivel szemben- szerény, alázatos és elfogadó. Épp, ahogy egy vallásgyakorló keresztény vagy zsidó... a hit pedig tudod szívből jön, nem úgy, hogy próbálgatod, mint a fehérneműt :)


Jár egyfajta rendszerességgel és elköteleződéssel is. Nem kisebbítve a bármelyik valláshoz való felnőtt megtérés lehetőségét- azért a legtöbbször jól elsajátítatni az alapokat gyerekkorban, neveltetéssel és abban a kulturális közegben lehet leginkább, ahol a környezeted is osztja a hited.

Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy akárcsak a Korán szúráit egyedül, “próbálgatással” megtanultad és érted is, amit mondasz (az megvan, hogy irodalmi arabul van, ugye? :) és hozzá azt a rituális mozdulatsort is, ami évek alatt válik az iszlám hívő ember részévé?


Hogy állsz pl a zakat-tal? (Tudod mi az adakozás az iszlámban? Ramadan van- aktuális....)


Az 5 pillérből pontosan melyik van meg az életedben? A muszlim emberek többsége nem jut el élete során a haddzs-ra, de törekednie kell rá- neked van erre vonatkozó terved, mert anyagilag is több milliós kiadás, ha csak a pénz oldaláról közelítjük meg... (szegény ázsiai és afrikai közösségekben egy-egy elismert/kiváló, életvitelben is példamutató embert küldenek pl az egész közösség nevében...)


Hogy honnan vagyok ilyen tájékozott? Nos a könyvek is megfordultak a kezemben, persze és van eredeti nyelvű Korán másolat is a polcon.. de tudod azért, mert a külföldi (nem arab!), tanult férjem hívő ember.

Tudod honnan ismerszik meg?

A nyugalmáról, a toleranciájáról és a szokásainak szerény, de hűséges tiszteletéről.

Nem köpködi a karácsonyfát, sőt örül a mi kultúránkban szokásos (vallási) ünnepeknek, de távol a hazájától is alázatosan és szépen csendben megtartja a napi többszöri imát. Nyilván dolgozó emberként nem fogja kizavarni a beosztottjait, mert napközbeni imaidő van (nem is bömböl a telefonján digitális imám :D :D ), nem erőszakolja a vallását senkire (rám sem, a gyermekünkre sem, hanem az életével példát mutat).

Én nem vagyok muszlim, de végtelenül tisztelem a vallását és ő is az én hitemet, szokásaimat.

A közös gyerekünk sem abba nő bele, ami az apjának természetes volt kicsiként...


Tiniként azt hiszem normális keresni az utunkat, a helyünket, ha ingatag értékrendű családból jössz, akkor az átlagosnál egy kicsit jobban a saját hitedet és közösségedet is... de talán nem ilyen próbálgatós módszerrel.


...de ha már itt vagy, nem akarnál betérni? ;D ;D ;D


Bocs, se komolytalan egy picit ez így.

Kezdj közössèggel, ha komolyan gondolod- egy pap vagy lelkipásztor is ezt ajánlaná...

2021. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a részletes választ!


A Shahada-t már megléptem, Zakat-ot még nem teljesen tudom teljesíteni, ugyanis az kifejezetten a megtakarításra épül. Ramadan alatt már adakoztam és szeretném is folytatni ezt.


Kicsit nehéz így a közösség része, hogy az ország lezárásban van, de már felvettem a kapcsolatot a Magyar Muszlimok Egyházával, amint lehetőségem lesz rá meglátogatom az egyik mecsetet.


A próbálkozásokat úgy értettem, hogy egy tényleges iskolai projekt keretein belül már lassan 1,5 éve kutakodom különböző vallások után. Jelenleg nem tudom, hogy mit hihetek el és mit nem, de valami különösen jó érzés fog el amikor az Iszlámmal foglalkozom.


Természetesen a Koránnal is próbálkozom, bármennyire is tudom, hogy a magyar változat nem a legtökéletesebb, arabot is elkezdtem tanulni, hogy értsem a szalátot amit mondok és majd elolvashassak egy eredeti Koránt.


Nagyon jól esett, hogy valaki normális, kifejtett választ adott!

2021. ápr. 19. 21:08
 27/35 anonim ***** válasza:
54%
27- legutobb húsvétkor volt olyan támadás ami hírértékkel bírt. Keresztény támadásokat előadhatnád kiváncsi vagyok miről kell kussolnunk
2021. ápr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
29%
31-es. Ehhez küldenél egy linket?
2021. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
75%

Alhamdulillah 🥰

Én egyszerűen közöltem hogy muszlim lettem, és férjhez is mentem egyúttal. Ha ők Ateisták akkor nem fogja őket érdekelni különösebben. Üdvözöllek köztünk, Allah legyen veled 🙏🤲

2021. ápr. 20. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
18%
Kitől kér linket a korábbi hozzászóló?
2021. ápr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!