Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen emberként jellemeznéd...

Milyen emberként jellemeznéd azt az apát, aki hagyja elhalni a kapcsolatot a gyerekeivel válás/elköltözés után?

Figyelt kérdés
Az apuka elköltözött az új párjához fél éve. A kapcsolattartás nemhogy nincs tiltva a gyerekekkel, hanem úgy állapodtunk meg, hogy az apuka bármikor jöhet, keresheti gyerekeit telefonon, messengeren keresztül, bárhogy. A nagyobbik gyerek (15 éves) nem is tagadja, hogy csalódott az apjában, haragszik rá, ugyanakkor szüksége lenne rá, csak keresni kellene, beszélgetni kellene vele. A kisebbik alapból "anyás" inkább, de ő elvan az apjával, nem elutasító vele szemben. Az apuka annak ellenére, hogy megtehetné, nem igazán keresi a gyerekeit (kéthetente egy hétvége, hétköznap pedig egy-két messenger üzenet.) Az apuka munkaideje h-p 8-16:30, szóval még erre se lehet fogni, hogy rengeteget dolgozik és emiatt nincs ideje.

2021. ápr. 21. 07:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Éppen rózsaszín ködben lebeg még mindig. Majd aztán amikor kell neki valami, hidd el, felbukkan.
2021. ápr. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Rendkívül rossz véleményem van róla.

Én biztos hogy nagyon örülnék, ha ilyen helyzetben a volt feleségem nem nevelné ellenem a gyerekeket, és láthatáson kívül is szabadon találkozhatnék velük.

2021. ápr. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Megvetem az ilyen férfiakat. Az én apám is ezt csinálta/csinálja. Az empátia teljes hiánya jellemző rájuk, mert észre sem veszik, hogy tönkreteszik egy gyerek életét. Például nekem a párkapcsolatok terén vannak nehézségeim, nem tudom elhinni, hogy sokáig tarthatna, és így szinte tudat alatt mindig szabotálom és vége lesz.


Arról nem is beszélve, hogy anyagilag is csak minimiálisan támogatott egész egyetem végéig. Miközben az aktuális nőjét meg annak a gyerekeit elhalmozza. Gusztustalan. Anyumnak köszönhetek mindent.

2021. ápr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Negatív.
2021. ápr. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Most nyilvánvalóra milyen választ vársz?
2021. ápr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%

Válás után már nem lehet megkövetelni,hogy ugyan olyan legyen egy férfi ember a gyerekeihez mint előtte.

Mert hát elváltak,nem egy a háztartás,már nem oda jár haza,hiszen nem a gyerek oka a válásnak ha nem az asszony .

Nem tudta,egyben tartani a családot !

Férfi ember hamar elzárja a kötödés,és érzelem csapját .

2021. ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
"Válás után már nem lehet megkövetelni,hogy ugyan olyan legyen egy férfi ember a gyerekeihez mint előtte." SOKKAL jobban oda kéne tennie magát hogy ne elvszítse el a gyerekeit. Szóval, nem nem olyannak kéne lennie, hanem tízszer jobban kéne figyelnie a gyerekeire mint válás előtt.
2021. ápr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
#6 na pont erről beszéltem. Az ilyen férfiak csak magukkal foglalkoznak, nulla empátia. Fel sem fogják, hogy egy gyerek életéért felelősek, akit egyszer megcsináltak, ez nem csak a válásig tart, hanem amíg fel nem nő a gyerek. Undorító vagy.
2021. ápr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Velem ez egy az egyben megtörtént, évekig sz.rt a fejemre. Életének egyik (a sok közül) pillanata volt, amikor megmutatta, hogy nem tud felnőttként viselkedni, képtelen felelősséget vállalni és mérhetetlenül önző. Már rég felnőtt vagyok, de még mindig bennem van a tüske emiatt.
2021. ápr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

#8-asnál a pont. Attól még, hogy a volt feleségét már nem is szereti, de a gyereke ugyanúgy a gyereke marad, ráadásul itt még nem is korlátozták, hogy mikor lássa őket. (Mert előfordulhat, hogy anyuka neveli ellene a gyerekeit és úgy tartja távol az apukát, ahogy csak tudja, de itt még az sem áll fenn.)

Nem tudom megérteni azokat, akik x év után úgy lelépnek, mintha nem is lett volna gyerekük, csak azért, mert másik nőbe szerettek bele.

2021. ápr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!