Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt nőként, miért nem...

Felnőtt nőként, miért nem kérhetem meg az anyámat hogy szálljon ki a magánéletemből, és kicsit hagyjon magamra?

Figyelt kérdés
Nem olyan régen (kb egy hónapja) vetéltem el, másodszorra. A párommal már régen kihűlt a kapcsolatunk, de ez a momentum (a vetélés) volt az a “választó vonal” amikor mind a ketten éreztük hogy jobb lesz nekünk hogyha szétmegyünk. Teljesen normális viszonyban váltunk el, de anyukám azóta is igyekszik minket összehozni. Többször megkértem már anyát, szépen, hogy engem és a volt páromat is hagyja kicsit békén. Nem kell ápolni a lelkemet, váratlan pillanatokban felbukkanni az ajtómban. Az utolsó csepp a pohárban az volt nekem, amikor szerdán este odacitálta a volt páromat is, és feljöttek hozzám hogy anyukám jelenlétével “megoldjuk a gondjainkat”. Csakhogy nekem épp, fogalmazzunk úgy hogy randim volt, és nem igazán voltunk felkészülve a látogatásra. Anyukám elképesztő perpatvart csapott, mindenkit mindennek elhordott, és közölte hogy mi meg sem becsüljük az erőfeszítéseit amit értünk tesz (amit egyáltalán nem kértünk, sőt szóltunk hogy ne tegye). Üvöltözött velem, a volt párommal, a férfival aki fenn volt nálam, és mindenkivel. Miért kell engem úgy kezelnie mint egy felelőtlen kiskamaszt? Már 10 éve elköltöztem otthonról, és kellőképp nagylánynak érzem magam, hogy eldöntsem kivel szakítok, és kivel randizgatok. 28N

2021. ápr. 23. 09:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

NA jó, nekem ez kicsit sok.

Rég kihűlt kapcsolatba szültél volna, aztán egy hónap múlva már ott az új pasi.

Hát, nem vagy nagylány.

2021. ápr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 kicsibarany ***** válasza:
95%
Nem engedtem volna be azon a szerdai napon.
2021. ápr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

"Többször megkértem már anyát, szépen"

Na látod, ez itt a probléma, hogy szépen. Vágd oda neki rendesen, keményen, nem kell finomkodni. Van, aki nem ért a szép szóból, ilyen anyukád is.

Így belevájnia magát a te magánéletedbe beteges. Én a helyedben már rég megmondtam volna neki, hogy hagyjon engem és a volt páromat és békén, hát köze nincsen ehhez. Menjen, és foglalkozzon a saját életével, titeket meg hagyjon békén.

2021. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
Bocs, de ha vetétlés után az én lányom szakítana, nekem is megfordulna a fejemben, hogy csak a gyász. Nem gondolnék arra, hogy úgy akart szülni, úgy akartak gyereket vállalni, hogy amúgy már rég elég volt nekik a kapcsolatból. Nyilván ettől még nem ordibálnék senkivel, de ha előkerül a téma, tuti, hogy én is azt mondtam volna neki, próbálják meg újra együtt (tényleg, miért akartatok gyereket egy szar kapcsolatba???)
2021. ápr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Es csak úgy betudott setalni a lakasodra..? Vagy mi? Ha van kulcsa vedd el tole pont es mondd meg neki hogy ez mar több a soknal.


Bar ezt se ertem ha kihult a kapcsolat az expasid miert ment el ugy amugy anyaddal na mindegy..

2021. ápr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Rossz a kérdés. Azt csinálsz, amit akarsz. Senkit nem kell megkérni
2021. ápr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mi is olyan rosszul gondolkodó pár voltunk, hogy “majd a gyerek megment minket”. Persze visszagondolva, ez nagyon buta dolog volt, és csak a gyerek járt volna rosszul vele, de ezt is megbeszéltük mikor szakítottunk, és egyet értettünk hogy ez baromság volt...
2021. ápr. 23. 09:29
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem ő vette a lakásomat, csak van kulcsa, mert kisírta (vészhelyzet esetére). Egyébként nem “dugtunk” tényleg csak randi volt, vacsoráztunk, ilyesmi. Amúgy én (sajnos) mindig sokáig randizom az emberekkel, nem vagyok az a durrbelebumm típus aki két randi után hanyatt fekszik. Ettől még intim pillanat volt, és nem számítottam anyámra.
2021. ápr. 23. 09:39
 9/21 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem ért a szép szóból, akkor jön a csúnya módszer. Visszakéred a kulcsot, ha nem adja zárat cseréltesz. Amíg nem tud viselkedni addig bejelentésre jöhet csak, egyébként nem fogod beengedni.
2021. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Zárcsere, kulcsot akkor sem adni, ha sír, és keményen meghúzni a határokat.

Amúgy nem is értem: vacsorázol az új csávóval, és megjelenik a lakásodban anyád meg a volt pasid, és hagyod, hogy ezek után még anyád üvöltözzön? Ahogy beléptek a lakásba, úgy hajítottam volna ki őket, és kőkeményen megmondtam volna, hogyha nem takarodnak el azonnal, rendőrt hívsz. Nőj fel, legyél felnőtt, a te házad a te várad, ott (is) te írod a szabályokat.

2021. ápr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!