Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza lehet az edesapamnak?

Igaza lehet az edesapamnak?

Figyelt kérdés

Osszejottem tavaly az egyetemi evfolyamtarsammal, sokat beszelgettunk, irogattunk. Mar tobbszor talalkoztunk is, es ugy erzem megtalaltam az igazit. Ennek oromere be is mutattam otthon es miutan elment elmondtam h meg fogom kerni a kezet.

Amit tudni kell rola, h hithu katolikus az egesz csaladja, az apja sok penzt aldoz a vallasara es picit radikalis, mondta is kerek perec h hazassagig tisztan kell maradnunk. Szerelmem ugy mondta az eljegyzesig minimum, aminek orultem, leven h voltam mar lannyal es eleg nehez tartoztatnom magam.


A lenyeg: apam szerint (aki ateista) a vallasosak agyhalottak, es a lany nem valo hozzam, nem fogom birni azt az eletvitelt, kiforgatnak a vagyonombol, azon meg egyenesen a kepembe rohogott, h a templomi eskuvo miatt meg kellene keresztelkednem.


Szerinte en nem vagyok ez a tipus, es ugyis el fogunk valni. Hogy valtoztassam meg a velemenyet? En ugy erzem megeri az aldozatot az igaz szerelem.



2021. ápr. 25. 22:22
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
96%
Amikor az ember szerelmes és a rózsaszín ködben úszik minden, akkor valóban mindenki úgy érez, mint te.
2021. ápr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
90%

Ez több sebből vérzik.


1. Miért lesz jó ha eljegyzés, esküvő után derül ki, hogy szexben nem passzoltok? Anélkül nincs kapcsolat!

Mi van ha a misszonáriuson kívül semmi nem lesz, az is havi 1x.

2. Ha azt akarja, hogy templomba járj, imádkozz...csinálni fogod?

Vagy vita lesz belőle?

3. Minden szerelem elmúlik...

2021. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

Az elso pontra nem tudom a valaszt, de hat a vallasa szerint helytelen.


2. Tudja, h nem fogok templomba jarni, mert ezt letisztaztam vele. Imadkozni szoktam egyebkent.


3. El, de akkor is elmullana ha ateista lenne.


Koszi nektek

2021. ápr. 25. 22:37
 4/57 anonim ***** válasza:
81%
Hát ezaz... a vallása szerint helytelen egy örömet okozó dolog... ha más is helytelen de jó akkor abból is ki akarsz maradni akár egész életedben is?
2021. ápr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
98%
Alig ismeritek egymást és rohantok bele fejvesztve a házasságba, hogy végre együtt lehessetek. Nem jó ekkora rózsaszín ködben ilyen döntéseket hozni. A szerelem mindent legyőz, csak sajnos elmúlik, megkopik és ha emberileg nem passzoltok az nagyon kijön. Egy ilyen szinten hívő katolikus meg egy ateista... nem lesz könnyű.
2021. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
96%
Én tiszteletben tartom, ha valaki vallásos, de ez szerintem így nem működik. Ha valaki ennyire vallásos, más meg ennyire nem... Én nem tudom elképzelni.
2021. ápr. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
91%

Édesapádnak igaza van.

Majd rájössz...

2021. ápr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
97%
Figyelj, nagyon különböző az értékrend amit megszoktatok. Persze ezen lehet változtatni, de akkor is jelenthet kényelmetlenséget.
2021. ápr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim válasza:
88%

Ismerd meg a hitet, vallást és akkor keresztelkedj meg, csinálj egyházi esküvőt, ha egyetértesz vele. Ha nem akarod végigcsinálni, akkor ne csináld! Szerintem a lány apja is tűri akár több évig is, ha nem lesz házasság.

Egyébként keresztényként és a hithez viszonylag értőként tudom, hogy nem igaz, amit az egyik előttem lévő ír. A hit nem tiltja az öremet okozó dolgokat. Esetleg az egyház magyarázza félre. (Tehát nem feltétlenül "bűn" a még minden katolikus szerint sem, ha a házasság előtt szexeltek. És egyébként, hogy állapítja meg az apa, hogy a lánya szűz-e? Szerintem sehogy.)

Egyébként a kérdésfeltevésednek van egy olyan mondata, amihez én is szeretnék pár mondatot fűzni: "Mar tobbszor talalkoztunk is, es ugy erzem megtalaltam az igazit." Komolyan? Ez valószínűleg a "rózsaszín köd" hatása. Nem kell biológiából és kémiából profinak lenni, hogy tudd, hogy egy bizonyos anyag a szervezetedben 2 évig termelődik, ami miatt így érezhetsz. Majd elmúlik... vagy nem?

Ezért írják az előzők is, hogy várd ki a végét. Ne siess. Ha a szülők (akár a te szüleid, akár a lány szülei) sürgetnek, akkor valószínűleg pár évig tudsz még a koronavírusra is hivatkozni az esküvő elmarására.

Az "agyhalottazásról" pedig annyit, hogy az ateisták és a keresztények között is vannak primitívek nem lehet se az egyik, se a másik oldalra azt mondani, hogy ők a hülyék. (Én személyszerint hívő keresztény vagyok.)

2021. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
63%

Jaj, kiccsillag... A baj nem ott van, hogy ő vallásos, te meg ateista vagy. A baj itt van: "En ugy erzem megeri az aldozatot az igaz szerelem"

Az igaz szerelem egy mese. Legkésőbb akkor elmúlik, mikor összeköltözök és életed tökéletes nője akkorát fingik a TV-nézős kanapén, hogy beleremeg a födém. De addigra neked már több évnyi túlórád benne van az ingatlanhitel önerejében és tudod, hogy ha ő (jó esetben) házasság után teherbe esik, éveken át neked kell eltartanod a családot még több túlórával, mert a GYES lóf***.

Na, erről beszél apád. Házasságnál nem az igaz szerelmet kell keresni, mert abból még soha, senki nem élt meg. Azt kell nézni, hogy a lány szülei mit tudnak hozzátenni a szükséges vagyonhoz (mire az első gyerek megjön, kell egy teljesen kifizetett saját autó és egy legalább 50%-ban kifizetett ingatlan) és a lány hajlandó-e dolgozni vagy amint teherbe esik, úgy véli, hogy lehet HTB anyuka, akit majd apa eltart.

Sajnos a bérből és fizetésből élő milliók számára ez a valóság, nem a szerelem.

2021. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!