Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik egyetemisták/felnőttek voltak már, amikor elváltak a szüleik és mesélnének is róla?

Figyelt kérdés
Hogyan éltétek meg ti, esetleg fiatalabb testvéretek/itek? Milyen nehézségek léptek fel menet közben? Minden amit megemlítenétek....

2021. ápr. 30. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
18 voltam es nem bantam
2021. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

30 éves voltam, amikor elváltak és elég nehezen viseltem, de csak azért, mert belevontak a játszmáikba és nagyon alja módon ment az egész.

Ha normálisan csinálták volna, egy szavam sem lett volna, de így...

Egy dolgot szeretnék ajánlani a válás előtt álló szülőknek: ne a gyereknek sírjanak! Engem pokolian megviselt, hogy anya minden áldott nap nekem sírta ki magát fél éven keresztül. Mert sajnáltam, éreztem a fájdalmát, de apámmal így nem tudtam mit kezdeni.

Egyébként minden megváltozott, a kapcsolatunk is a szüleimmel, az ünnepek, a család mondhatni megszűnt létezni.

Nincs már kire számítani, nincs már egység, nincs igazából semmi. Alig telt el 1 év, de kifejezetten kiöltek belőlem mindenféle érzést a családdal kapcsolatosan. Udvarias és kötelességtudó vagyok, ezért még beszélünk, de amúgy teljesen feleslegesnek érzem.

Az elvált szülők gyermekeinek meg azt ajánlom, hogy ne legyetek részesei a játszmáknak és semminek. Álljatok ki magatokért, határolódjatok el ettől a dologtól, ezt nekik kell végigcsinálni. Sosem lesz már ugyanolyan semmi, de erre fel lehet készülni lelkileg.

2021. máj. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Nekem tavaly nyáron váltak 25 év után.. baromira megviselt, az egész, alapjaiban rengette meg a világképemet és macerásabb is így nyilván kétfelé menni látogatni. Nagyon rossz az “üres” házba vissza hazamenni, a szüleimet így látni és gyomorgörcsöm van tőle ha arra gondolok hogy valamelyik majd az új párját mutatja be


Írj pmet ha gondolod és kibeszélnéd magadból

24L

2021. máj. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

19 vagyok, 18 évesen jelentették be, hogy válnak, mert anya lebukott, hogy 2 éve szeretőzik. Apa menteni akarta, anya válni akart, így most mennek szét.

Mindkettőnek van már valakije.

Engem nagyon megviselt napokig sírtam mindig, ha anyámmal beszéltem és éjjel, mikor lefeküdtem. Számomra még most is nehéz erről beszélni meg erre gondolni és eléggé el ette a boldog szerelemtől való hitem, mert az ő kapcsolatuk mindig ideálisnak tűnt és ők is mindig annak mondták.

Szar érzés így együtt élni mind, feszültségben, és az is szar lesz, ha külön megy mindenki a maga dolgára, nekem meg koliból 3 helyre kell majd hazajárnom 1 helyett.

Szóval kittartást mindenkinek aki ezen megy keresztül, egyszer remélhetőleg majd jobb lesz🤞😇

19/l

2021. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%

Normalis felnott embert ez nem kene , h megviseljen..


Ha mar szar a szuleid kapcsolata , akkor jobb nekik kulon es drukkolj nekik, h minel elobb talaljanak valakit , h ne egyedul kelljen megoregedniuk.

2021. máj. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!