Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Unokaként tekintenél a gyereke...

Unokaként tekintenél a gyereked örökbefogadott gyerekére?

Figyelt kérdés

2021. máj. 1. 11:29
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindenképp
Nem, semmiképp
Csak, ha nincs vérszerinti gyerek
Csak, ha van vérszerinti gyerek is
Egyéb (fejtsd ki bővebben)
136 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Igen, és számomra teljesen felfoghatatlan, hogy valakiben esetleg ez kérdésként felmerüljön. (És most nem a kérdező közvélemény kutatására gondolok.)
2021. máj. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
A gyerekemet szeretem, nyilván az ő gyereke az unokám, bármilyen úton lett. Hogy utasíthatná el bárki, ha tudja a körülményeket? Nagyfokú érzelmi intelligencia hiányra utalna..
2021. máj. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Természetes hogy szeretném. Aki szereti a gyerekeket annak mindegy hogy hogyan került a családba így is úgy is szeretni fogja. Vagy csak ha arra gondolok hogy anyámhoz jön vevő a gyerekével teljesen el van ájulva tőle pedig hát a világon semmi köze hozzá. Nem igazán tudom elképzelni hogy azért ne szeressek egy kisgyereket mert nem az "én véremből" való. Nagy ostobaság lenne.
2021. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Valaki még a vér szerintit sem tekinti annak...
2021. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Mindkét nagymama unokaként szereti a lányunkat.
2021. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Persze. Én azt gondolom, nem attól lesz valami szülő, hogy megszül egy gyereket, ami pár óra, hanem attól, hogy éveken át neveli.


Nem gondolom, hogy valójában olyan nagy szerepe lenne annak, vajon a gyerekem nyomta-e ki azt a kicsit vagy más. A szeretet az szeretet és kész, eszembe sem jutna úgy gondolni rá, hogy az örökbefogadott gyerek nem az ő gyereke.

2021. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%
Előfordul hogy nem tud kialakulni a szeretet anya és gyereke között sem ezért ebben az esetben is előfordulhat hogy semmilyen szeretet nem tud kialakulni és erről egyik fél sem tehet. Persze az más tészta hogy ha a nagyszülő eleve úgy áll hozzá hogy nem vér szerinti ezért teljesen elzárkózik a dologtól.
2021. máj. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
Persze. Csak ne legyen ci... mármint izé, persze.
2021. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%
Attól függ.
2021. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Persze. Ha a gyerekem boldog, és ilyen szép dolgot tesz, hogy magához vesz és felnevel egy nehéz helyzetbe került gyereket, akkor nagyon büszke lennék rá, igazán jó ember lett. El nem tudok képzelni, ki az, aki ebben bármilyen problémát vél látni... Ahogy a 4-es írta, van, aki még a vér szerintire is sz.rik, én mint szülő inkább ilyen esetben buknék ki...
2021. máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!