Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként mennyire ápoltok...

Felnőttként mennyire ápoltok közeli kapcsolatot a szüleitekkel? Tudnak mindent rólatok, vannak közös programok, vagy próbáltok inkább távolságot tartani tőlük?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy érzem (és mindig is úgy éreztem) hogy a szüleimnek hiba volt gyereket vállalniuk, és hogy legszívesebben meg se születtem volna, ha tudom hogy ez az élet vár rám


Semmit nem értenek amit csinálok, mindig csak a veszekedés volt otthon, meg egymás (és mások) szidalmazása, sose a jó dolgokat, vagy lehetőségeket látják semmiben



De ugyanakkor még azért is haragszanak, amiért "nem mondok el semmit" nekik: szerintem elég pofátlan elvárás ezt követelni, mert ha bármit is elmondok amivel épp foglalkozom, azt támadási felületként használnák, és tönkretennék számomra



Ti hogy vagytok a szüleitekkel?



2021. máj. 2. 10:36
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Én felnőtt fejjel apummal jobban jóba vagyok mint anyummal. Nem mondom, hogy mindent tudnak rólam, de apummal most több mindent megbeszélek amiről előtte gondolni sem mertem, hogy így lesz. Anyu havonta egyszer hív fel, nem igazán keres, így én sem. Apu hetente felhív és majdnem minden nap rám ír.

Külföldön élek.

2021. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hála az égnek nem ilyenek a szüleim, bár elváltak, és anyukámmal élek még. (22/L)


De ha hasonló dolgokat csinálnának velem, és lenne lehetőségem elköltözni, megtenném. Elmondanám nekik, hogy azért nem mondok el nekik semmit, mert belekötnének, kifikáznák, és nekem ez rosszul esik. Majd pedig fognám a sátorfámat, és odébbállnék, úgy, hogy legalább egy 2-3 hónapig nem beszélnék velük, hátha rájönnek, hogy lehet valami igazság abban, amit mondtam.


Viszont mindenki megérdemel egy második esélyt, ezért pár hónap után, ha még keresnek, leülnék velük beszélni mégegyszer. Ha az jól megy, akkor király, ha nem, akkor megszakítanék velük minden, nem létfontosságú kapcsolatot. De ez csak én vagyok, nekem így lenne a legkönnyebb, lehet neked/nektek máskápp, mindenesetre szurkolok, hogy rendezni tudjátok a helyzetet. ;)

2021. máj. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"... legszívesebben meg se születtem volna, ha tudom hogy ez az élet vár rám..."

Szerintem ezt a gondolatot kellene tisztázni. Életkorodtól függő mélységben.

2021. máj. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk teljesen kiegyensúlyozott a kapcsolat - három lánygyermekünk van.

Mindhárman kirepültek már pár évvel ezelőtt.

Van úgy, hogy naponta többször beszélünk (vagy chat-elünk), havonta minimum egy hétvégén jönnek hozzánk ebédelni, vagy szoktunk együtt kirándulni, bicajozni, stb. stb. Természetesen hozzák a párjukat is.

Unoka még egyelőre nincs.


Horribile dictu :-D még nyaralni is voltunk együtt.

2021. máj. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Metionin ***** válasza:
100%
Tartom a távolságot és csak a legszükségesebb dolgokat mondom el nekik, megvan rá az okom.
2021. máj. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal felnőtt lehetsz. Amúgy meg létezik olyan probléma, amiről beszélsz. Az ilyen szülőkkel nem kell kapcsolatot tartani. Az én anyám pl ezt nem várja és sose érdekelte mi van velem. Bizonyos szempontból ez szerencse.
2021. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem közelit. Az a baj, hogy én mindig is többet igényeltem volna, több törődést, figyelmet, nevelést de nekik nyűg voltam, főleg miután elváltak. Szeretethiányos vagyok, én nagyon boldog lennék ha szerveznénk közös programokat, szórakozást, akár utazást, ha törődnénk egymással. De mindegyikük saját életet él, amiben nem szerepelek. Azért az esetek nagyobb részében ha nagy baj érne segítenének, főleg anyukám, de nekem nagyon fáj hogy alapból nincs köztünk semmiféle meghittebb, bizalmasabb kapcsolat. Csak amolyan érdekféle.
2021. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%
Azt nem értem, hogyha valakinek az életében szerepelni akarsz, akkor miért nem szerepelsz benne? Ha én valakivel akarok lenni, akkor vele vagyok.
2021. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak a legszükségesebbeket tudják, amúgy hírzárlat.

Magamtól jöttem rá, amikor férjhez mentem, sok mindenről beszámoltam nekik, munkám, vállalkozása a férjemnek, aztán az én vállalkozásom. Apám csak szemétkedni és kioktatni tudott, ő, aki egész életében egy munkahelyen dolgozott évtizedekig, "kioktatott", hogyan kellene a vállalkozásomat intézni (úgy, hogy fogalma sem volt a piaci viszonyokról, neki kb. a golyóstollat is a kezébe adták és megmondták, mit kell csinálnia). Ő jobban tudta az adózást is természetesen (közgazdász-adószakértő vagyok), elmagyarázta, hogy a szakmámban még milyen végzettségeket szerezzek meg (amit lehetett, megszereztem, szóval újat nem mondott).

Aztán belefáradtam, semmit nem mondunk, és egy évben egyszer megyünk hozzájuk. Így sokkal nyugisabb.

2021. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem gyerekkoromban rendszeresen bántalmaztak, főleg anyám. Amióta felnőttem és elköltöztem semmilyen kapcsolatot nem tartok velük, nem hiányoznak, nem léteznek számomra. Ha az életem részei lennének, egész biztosan nem tudtam volna meggyógyulni és talpra állni.
2021. máj. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!