Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy apám nem...

Normális, hogy apám nem engedi használni a gáztűzhelyet?

Figyelt kérdés
Egyik nap egyedül voltam otthon, és főztem. Mikor végeztem, nem kapcsoltam jól le a gázt, takarékon maradt. Ez volt olyan fél 6 körül. Bementem a szobába, és filmet néztem. Mikor apu jött haza, fél 9 körül, ő látta, hogy nincs lekapcsolva és rotyog az étel a gázon. Szerencsére főzelék volt, aminek sok leve volt, és így csak az alját kapta oda. De olyan mérges volt, hogy azóta nem engedi, hogy használjam a gázt. Mert "nagyobb baj is történhetett volna..." Mondtam, hogy ezentúl figyelek, meg eddig se volt ilyen, most mert egyszer megesett, akkor soha többé nem főzhetek?? Normális, hogy ilyet kitalál?
2021. máj. 2. 21:44
1 2 3
 11/27 Savlekotő ***** válasza:
100%
Igaza van,én jó pár éve egyszer sajtos zöldség toronyból csináltam szén tornyot,elaludtam,ne is kérdezzétek hogyan,nejem se örült hogy érdekes hosszan tartózkodó szag lett,ki kellett dobni a kedvenc kerámia sütő formáját is,majdnem én is repültem utána,mert hát a gáz az gáz a szén falatok meg nem emberi fogyasztásra valók.
2021. máj. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
69%
Még éretlen vagy. Kb 4 év múlva próbáld meg újra.
2021. máj. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
á, a húsleveses az anyósát sszidta, akinek leégett a lakása. Először csak leszaladt a boltba, aztán a végére már szinte óárkig tartó kávézás volt a szomszédoknál. Azóta se értem, több liter húsleveshez mennyi idő kell, hogy leégesse a lakást :D
2021. máj. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Nem égett volna le a lakás, és nem is robbantunk volna föl, mert ilyen biztonsági kapcsolós a gáztűzhely, ha elalszik a tűz, a gáz is lekapcsol. Ezért nem értem a nagy hűhót. De mondtam, ezek után jobban figyelek. A csövekből jön a gáz, nem ilyen gázpalack van.
2021. máj. 3. 08:36
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Épp ezt akartam írni, a biztonsági kapcsoló nem kapcsol szét, ha elalszik a láng? Mert szerintem igen.
2021. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
69%
Lehet kapni szén-monoxid- füst és gáz riasztó mérőt ami sípol ha érzékel valamit a levegőben. Pár ezer Ft, talán 10.
2021. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
93%
Ezt én sem értem, az első oldalon lévő válaszolók 1970-ből írtak? Mert már legalább 20 éve nem is lehet kapni újonnan olyan tűzhelyet, amin ne lenne biztonsági kapcsoló. Ilyen egyszerűen nincs, hogy elalszik a tűz és jön a gáz. Vagy max mondom 40 éve gyártott (és valamiért most is használatban lévő) gépeken.
2021. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Metionin ***** válasza:
100%

Én is azt akartam írni, hogy ha takarékra veszi a gázt attól még ég csak nagyon kis lánggal, szóval a gáz nem szivárog belőle. Ha pedig valami miatt elalszik a láng, kattan egyet és a gáz elzáródik. Nekünk 96-ban lett biztonsági záras tűzhelyünk de mi akkor már alaposan le voltunk ebben maradva, ma már nincs is olyan ami nem kapcsolna le.

Odaégetni valamit meg előfordul, én is égettem már oda, családtagjaim is. A lényeg hogy észrevették. A kérdező apja szerintem túltolja.

2021. máj. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
67%
N3m felelősségteljes a k3rdező, ez az apja baja. Kb jót3kony fejbekólintás, h figyeljen legközelebb...
2021. máj. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Mindenki hibázik, persze, de nem mindegy, hogy csak felgyullad az étel (én pl így már jártam :D), vagy pl felrobban a ház a szivárgó gáz miatt.
2021. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!