Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? (Édesanyám a...

Mit csináljak? (Édesanyám a privátszférámban turkál, többi lent.)

Figyelt kérdés
Kb. egy éve édesanyám lecserélte a wifi-routert, amiről nyíltan kijelentette, hogy azért kellett, hogy le tudjon hallgatni, és állítása szerint azt is tudná nézni, hogy éppen mi van a képernyőmön. Szerencsére néhány hónapja egy barátom jóvoltából egy programmal titkosítottan tudok böngészni. Most ezt megtudta, és azt mondja, hogy túl sok szabadságot hagyott, és "szankciók fognak következni". Mindenképpen a privátszférámban akar turkálni. Mit csináljak? Tanárokkal beszéltem már más családi problémákról, de nem lett eredménye. Forduljak esetleg gyámhivatalhoz?

2021. máj. 2. 22:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
97%
Azért jó nagy hacker lehet anyád ha wifiről le tud hallgatni meg stb...
2021. máj. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
26%

Nem csináltal semmi olyat, ami okot ad erre a viselkedésre? Én a lányom 13 éves korában megmondtam neki, hogy néha szuroproba szeruen belenezek a Viber üzenetei közé, hogy lássam, normális emberek írnak e neki (volt hogy tök idegen emberektől jött uzi neki, meg csoportokba került be, ahol senkit nem ismert!) aztán mikor láttam hogy minden rendben, utána nem néztem már.


Most 15 éves, tudom a jelszavát, ő is tudja hogy tudom, elől hagyja, belenezhetnek, de nem teszem, bízom benne. És amúgy is mondja ha valami gáz van, és akkor azt együtt megoldjuk.

2021. máj. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
96%

#7 azt a böngésző keresési előzményeinek hívják...


Ilyen az amikor nem értünk ennyire se az internethez

2021. máj. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
90%

Router-en keresztül nem tudja nézni a képernyődet, se semmit, ez max úgy lenne kivitelezhető, hogyha lenne a valamiden (telefon, laptop...) egy backdoor, reverse sheel, ezt bárki megtudja csinálni kb. 10p google használatot igényel vagy ha profibb cucc kéne akkor érteni kéne hozzá, de azért ha ezek nincsenek titkosítva (és egy sima shikataganai nem lesz elég rá), akkor még a sima windows defender se engedi telepíteni. Anyukád lecserélt egy routert aminek nagyon semmi köze nincsen ahhoz, hogy te mit csinálsz max annyiban, hogy "onnan" kapod a netet... szóval ebből az következik, hogy orbitálisat hazudott és még hülyeséget is és vajnyi kevés tudása van az egészhez :D


Ha azt akarná, hogy ne tudd használni az internetet és tudna pár "alap" dolgot, bár ehhez nem kell túl sok mindent tudni..., akkor 2 perc lenne a MAC címedet blacklist-re tenni és már nem tudsz a router-re csatlakozni (kilehet ám ezt is játszani :D ) vagy jelszót változtatna...stb.


Szóval nincsen semmi félni valód és ne foglalkozz azzal amit mond, max csak játszd el, hogy elhiszed ezt a sok baromságot amit mond :)

2021. máj. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
25%
Anyád egy igazi mai NŐ. Ezek ilyenek.
2021. máj. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
80%

Anyád nem hallgat le. Tudomásom szerint a routernek semmi köze ahhoz, hogy mit nézel neten. Szóval ne dőlj be neki, hazudott. Fogalmam nincs miért. Lehet úgy van vele ha azt hiszed néz téged, akkor majd nem nézel p*rnót vagy valami.


Szerintem ne foglalkozz vele, mond neki, hogy ja nézel, okés és felejtsd el (mivel úgy sem lát semmit csak kamuzik).

2021. máj. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy már csak azért sincs ilyen router, mert baromira személyi jogokat sértene. Szóval nem is gyárthat ilyet egy cég sem. Szóval még inkább ordas nagy kamu amit anyud mondott és igazából elszomorító is.
2021. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem meg nem az a szomorú, hogy az anyja ilyeneket hazudik.

Hanem az, hogy 2021-et írunk kb a csecsemők már okostelefonnal jönnek ki az anyjukból annyira megba tech meg stb... De elhisz ilyeneket mert amúgy meg segg hülye minden máshoz. Gondolon informatika órákat még tartanak de a googlet nem tudja használni meg stb. Csak abban merül ki a nethasználat, hogy letöltöl az inta tiktok és társait azt tolom fel a phicsám posztban és gyűjtök a lákjot..

2021. máj. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem így működik, nyugi.

A router-en megy át a forgalom, így el tudná olvasni. Viszont a HTTPS pont ilyesmi ellen véd, SSL vagy TLS protokollal titkosítja az adatforgalmadat, tehát a router nem érti, hogy mi történik. Csak annyit lát, hogy milyen oldalt látogatsz, a küldött és érkező adatokat nem láthatja. Trükkösebb lenne router-ről megnézni a HTTPS alatti adatokat. Hogy azt megtegye, már a gépedben is turkálnia kell, emlékeim szerint adminisztrátor jogosultság is kell hozzá. És adminisztrátor jogosultsággal természetesen vissza is fordíthatod, de lentebb részletezem, hogy valószínűleg erre nincs szükség, csak kamuzik.

A router-nek nincs köze a képernyődhöz. Azzal, hogy csak a router-en csinál valamit, még nem tudja megnézni a képernyődet. Ismét a gépedre kell ehhez megfelelő szoftvert tennie, ami ismét észrevehető és visszafordítható.

És mi az a szoftver, amit a barátod a gépedre rakott? Gondolom egy titkosított VPN lesz az. A VPN elrejti azt is, hogy milyen oldalt látogatsz. Ő a router-en tényleg semmit nem lát.

De nem is kell annyira érteni a számítógépekhez, hogy észrevedd a hibát az elméletben: Ha hónapok kellettek neki, hogy észrevegye a nagy trükköt, talán mégse hallgat le... Ha mindig VPN-t használtál, konkrétan semmilyen weboldalt nem látott, ez meg már pár nap alatt is gyanús lesz. Ha ért is hozzá, akkor pár nap alatt rájön a trükkre is.

Szerintem annyi történhetett, hogy kamuzott egy nagyot. Egyszer meglátta a VPN-t, megtalálta, hogy ez mire jó, aztán következetes akart lenni és szankciókat akart.


Még pár kérdés, hogy a továbbiakban jobb válaszokat lehessen adni: Hány éves vagy? Szerinted anyukád mennyire ért a hálózatokhoz és számítógépekhez, tudása alapján reálisak-e a fenyegetések? Korábban próbálkozott már valahogyan a megfigyeléseddel? Volt valami indoklása a "lehallgatásnak"?

2021. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
92%
19-es válaszát annyival kiegészíteném, hogy ingyenes random vpn-eket ne nagyon használj, mert abból él a nagyrészük, hogy az adatokat eladják amik átmennek rajtuk
2021. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!