Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van valami olyan oldal ahol...

Van valami olyan oldal ahol szerezhetek nevelő szülőket?

Figyelt kérdés

Vannak saját szüleim de nem igazán jó ez a család,mindennap megy valami veszekedés,anyukámmal jóban vagyok de az utóbbi időben sokat veszekednek apukámmal es szinte ha csak egy puszit adok anyumnak mar el küld melegebb éghajlatra hogy ne lógjak rajta egésznap,mikor aznap először adtam neki puszit amugy meg nem voltam vele tehát nem lógtam rajta!

Apukámmal teljesen rossz a kapcsolatunk, többször próbáltam kezdeményezni hogy jóba legyünk de a vége az lett hogy finytorgott ha puszit akartam adni vagy valami csúnyát mondott ami rosszul esett,testvéremet meg hagyjuk inkább,sokat csesztet de néha jófej... Ebből azt akartam kihozni hogy nem érzem túl jól magam,sokszor vagyok szomorú,

Az se jo ha segitek meg az se ha nem, úgy érzem kivételezve van a testvéremmel,az nem baj ha valamit ő csinál csak az ha én és stb. Tehát szeretnék nevelő szülőket és nem az kell hogy meg vegyenek mindent hanem szeressenek és törődjenek velem! Nevelő otthont inkább passzolnám,es olyat akarok hogy nem kb 12-en lennénk egy családban hanem max 2-3-an. Tudtok olyan oldalt ahol kaphatnék nevelőket?

És tenyleg a nevelő otthont hagyjátok ki mert azt nem szeretném semmi képpen.



2021. máj. 3. 11:18
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, ez egy anonim oldal, nem tunt fel? Mi nem ismerunk teged, csak azt tudjuk rolad, amit leirsz, nem latunk bele a fejedbe, ez megvan?

Ami a kerdesben szerepel, az nagyon nem ok arra, hogy otthonba menj (neveloszulokre nincs esely). Elvileg 16 eves vagy, menj el dolgozni nyaron, legalabb addig sem vagy otthon, gyujtogess, aztan 18 evesen meg el tudsz koltozni.

2021. máj. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Tepfal ***** válasza:
93%

Nézd Kérdező, a válaszolók közül elég sokan kemény gyerekkoron vannak túl (én is), és szerintem minden ilyen ember fejében megfordult, hogy mennyivel jobb lenne egy szerető családban élni. Viszont a realitás nem az, hogy tolonganak a gyermektelen családok a megfelelő szülő nélküli gyerekekért. A legtöbb gyermektelen pár kisbabát szeretne örökbefogadni, vagy a lehető legfiatalabb gyereket. 10 éves kor fölött nagyon kevés gyereket fogadnak örökbe. Részben ezért is van, hogy a nagyobb gyerekeket már nem is próbálják családokhoz kiadni, hanem inkább az önellátásra készítik fel őket - ezért van az, hogy ebben a korban már inkább lakásotthonban helyeznek el. A másik, hogy szerintem nem vagy tisztában azzal, hogy az állami ellátás milyen aljadék színvonalú. Nyilván ha éhezel, vernek, szexuálisan zaklatnak, stb. annál bármi jobb, annál jobb a nevelőotthon vagy a lakásotthon is. Viszont ha csak "nem ideális" a helyzet, akkor szinte biztos, hogy még mindig jobb otthon.

Értjük, hogy igazságtalan, hogy neked nem olyan a családod, amilyet szeretnél - nekünk sem volt az. Emiatt is van sok ember megkeseredve és mondja azt neked, hogy viseld el és költözz el, amint teheted - mert nekik is végig kellett ezen menniük, őket sem mentette ki egy jótét család, és mégis túlélték, felnőttek. Sajnos a jó család nem "jár".

Viszont az írásodból úgy tűnik, hogy annyira nem durva a helyzet, mert ha az lenne, akkor nem lennének olyan kívánságaid, hogy nem akarsz nevelőotthonba, meg nagycsaládba, mert akkor bárhova menekülnél a jelenlegi helyzetedből. Ha tényleg gáz van, akkor próbálj felnőtt segítséget kérni (más rokonok, tanárok) elsőkörben. Látatlanban senki sem tudja megmondnai neked, hogy ami otthon történik nálatok az eléri-e azt a szintet, hogy ki kell onnan téged emelni, vagy sem.

2021. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírsz, az nem ok arra, hogy nevelőszülőkhöz kerülj. A gyámhivatal jó esetben akkor intézkedik ilyen ügyben, ha a gyerek élete veszélyben van, a szülők elhanyagolják, nem gondoskodnak megfelelően róla.
2021. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
És azokat a vádakat bizonyítani is kell....
2021. máj. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen oldal. Milyen nevelőszülőknek kellenél 16 évesen? És abba belegondoltál, hogy már maga az ötlet is hogy esne anyukádnak, akit elvileg szeretsz, meg a tesódnak, aki elvileg jófej? 100% tini hiszti, amit előadsz.
2021. máj. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Keresd meg az iskolai szociális munkást és mondj el neki mindent!Ha ő olyannak ítéli a helyzeted, akkor jelezni fog a családsegítőknek. Ők ha kell, gondozásba vesznek, előírják a szüleidnek, hogy mit kell tenniük. Ha nem működnek együtt, akkor védelembe vesznek. Ha ezután sem változik semmi, akkor jön a családból kiemelés. De ott már elég súlyos dolgoknak kell történnie, nem mindennapos eset.
2021. máj. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen oldal nincs. Viszont leírom, hogy mit tehetsz szerintem, és mik a következmények.

Először is. Besétálsz a területileg illetékes gyermekvédelmi központba, és előadod azt, amit ide leírtál. Ők, ha úgy látják, kimennek hozzátok környezet tanulmányozásra, és beszélgetnek a szüleiddel. Ha szerintük minden rendben van, akkor azt is elfelejtik, hogy te ott voltál náluk. Ha pedig mégis úgy látják, hogy gondok vannak a családodnál, akkor elindítanak egy hosszú procedúrát. Tárgyalások, családlátogatások, esetmegbeszélések. Majd miután minden kört lefutottak vagy 3-szor,először csak védelembe vesznek. Ami azt jelenti, hogy gyakrabban ellenőriznek benneteket. Ha rendben van minden, leveszik a védelmet, és békén hagynak. Ha nem, akkor kezdik csak el a nevelésbe vételt, és a kiemelést.

Ezt mind azért írtam le, mert oda valami tragédia kell, hogy te ezeket megkerülve nevelőszülőkhöz kerülj minél hamarabb. De ha belegondolsz, mire ezt az egész utat végig járod, addigra rég 18 leszel. Így én is azt javaslom, hogy kézen állva is, de próbáld meg kibírni ezt a 2 évet. Tanulj, dolgozz, gyűjtögess, és utána a saját magad "ura" lehetsz!

2021. máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy én vagyok a hülye, és nyugodtan pontozzatok le, de nem hisztized túl ezt az egészet? :D

Ha egy gyereket elvesznek a szüleiktől, akkor annak olyan oka van, hogy verik a gyereket, éheztetik stb stb... Te (abból ítélve amit leírtál nem vagy ilyen helyzetben)

Ráadásul írtad hogy anyáddal jóban vagy, az apád meg szokott jó fej lenni.

Szerintem ezt a “terrorban tartás”-t is eltúlzod egy kicsit ;)

2021. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
28: teljesen egyértelmű, hogy egy eltúlzott tinihiszti az egész...
2021. máj. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Régen nekem is voltak olyan hisztizéseim, hogy így érett fejjel pofont adnék magamnak :D

Sokszor voltam úgy vele hogy “Hát én utálom anyám” “Borzalmas szülők” “Nem szeretnek engem” “Más szülőt szeretnék”

Sima tini hisztik voltak. És szinte biztos vagyok benne, abból kiindulva amit írtál, hogy neked is csak ez van ;)

Senki nem fog téged örökbe fogadni csak azért mert szoktatok veszekedni a szüleiddel, azért ne túlozzunk már :D

2021. máj. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!