Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok ha megtudnátok...

Mit reagálnátok ha megtudnátok hogy a férjetek engedte a lányotoknak hogy autót vezessen úgy hogy nincsen jogosítványa?

Figyelt kérdés
17 éves lányunk most akarja elkezdeni a jogsit és a férjemmel "gyakoroltak" közúton az autónkkal.
2021. máj. 3. 11:43
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
44%

Egy fenét elég a kötelező óraszám! Az oktató elmegy enni, privát ügyeit intézni, lecsíp innen-onnan, beír ezt-azt és akkor még a vizsgabiztos is meghúzza párszor a tanulót.



"A mi csoportunkból is csak azoknak lett meg a jogsi hamar, akik a határban már vezetgettek apucival, tehát nem a kuplungozással meg a váltással kellett bacakodni 40 percenként 4500 Ft-ért az első 30 órában.."


Életemben nem vezettem senkivel,autónk se volt, azt se tudtam hogy kell egy autót beinditani,mégis elsőre sikerült nő létemre, a 30 óra kötelezővel. Az órákat utalással fizettem az autósiskola részére, nem zsebbe. Az órákból nem lett elcsípve,nem kellett ide-oda furikaznom az oktatóm. Ja jut eszembe egy forintot nem fogadott el az oktató sose, pedig házhoz jött. 😁

2021. máj. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
49%

"Remélem, nem buktok le, és nagyon vigyázzatok!" -csak ennyit.


Már csak a saját példám okán. 14 éves lehettem, mikor Apám meglátott "olyan" helyzetben. (megjegyzem, Apám hivatásos sofőr, későbbiekben pedig garázsmester volt egész életében. Az egymilliós plakett után ült be az irodába).


Az "olyan" helyzet pedig az volt, hogy az utcáról a telephelyre fordultam be egy Ikarus 255-össel.

Fater tombolt. "Hogy a f***rászba képzeled ezt, te ***?" -kérdezte fel a buszos kollégát.

Mire a kolléga: "Nyugi, ne ordíts már. Ha nem hagyom, sose tanul meg buszt vezetni!"

Megkaptam itthon a kioktatást, persze. :)

De a szóban forgó kollégával továbbra is illegálban vezettem a buszt.

Egy évvel később másik kollégával a pótos IFA. :D

Sok hülyegyerek osztálytársamat sorra büntették a rendőrök, engem valahogy nem. Mert gondolom, a pótos IFA, vagy az autóbusz egyszerűen kiesett a látószögükből, de a jaszkari 1200-as Zsiga meg Trabi... na, arra nagyon ugrottak.


Aztán beíratkoztam tanfolyamra, és ott tűnt fel a teherautós oktatónak, hogy nem a nulláról kezdem.


...ja igen, immár 16. éve, hogy buszt vezetek. Közforgalomban.

Előtte pedig 12 évig különféle teherautó, pótos, nyerges szerelvény.

Tehát végül is, azt hiszem, megtanultam. Jó volt ez az illegál oktatás, mert jobban kellett vigyázni.

2021. máj. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

17-es!

Váltsd le az oktatódat!

Az enyém is köcsög volt, sosem dicsért meg. De nem is magyarázta el a dolgokat csak miután elcsesztem, mert ugye tudatlanul nem sikerült jól elsőnek. Sosem felejtem el első hátra fele párhuzamosan parkolást ami hát nem lett úgy jó, erre ő rázta a fejét, hogy ez nem volt fasza. Hát nem az anyádat! Hogy lenne fasza elsőnek???

Hányingerrel jártam vezetni kb. Vizsga előtt jó hogy el nem ájultam... Vizsga előtt még 1 órát levezettem, hogy ne akkor frissen üljek be.

Én nem váltottam le, meg is bántam. Elvette a maradék önbizalmam is. Azóta is tartok olyan szinten a vezetéstől, hogy nagy az autónk és szűk helyekre szar vele beállni, nem is gyakoroltam vele eleget az igaz, mert kb nulla önbizalmam van és úgy félek a váratlan helyzetektől. Nem ülök be ideggel, de nem tudom kinőni úgymond azt az érzést vagy mit, hogy nehogy elbénázzam főképp ezt a parkolásos dolgot, mert akkor azért dorgálás jár. Pedig a férjem segít ha úgy van, mondja hogy hogy csináljam ha nekem még valami új és nem tudom hogy oldjam meg. Nem csesz le, mint az oktató.


Én a faluban este én is kimentem a férjemmel amikor vezetni tanultam, bevállalta velem. De úgy emlékszem nappal is elmentünk a boltig meg vissza... Az utca elején meg gyakoroltam a kuplung fékes elindulást, mert az oktatóm nem nagyon tanított meg ilyenekre csak mentünk a forgalomba, aztán meg pattogott ha nem úgy sikerült valami... Én meg nem akartam leégni. Legelején a föld úton kezdtem persze. Utána mezőgazdasági úton is voltunk.

A falu nálunk nem olyan forgalmas, mert amolyan kerülő falu. Nem a főút mentén van. De azért imádkoztunk, hogy rendőr ne akkor jöjjön.

2021. máj. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!