Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem úgy akarok élni ahogy azt ők eltervezték nekem?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, jövőre fogok érettségizni. A szüleim már egy teljes jövőképpel állnak előttem, mindent elterveztek, hogy mit és hogyan kellene csinálnom az elkövetkező 5 évben. Szerintük az lenne az ideális, ha főiskola után egyből férjhez mennék, majd persze jöhetnek a gyerekek, mivelhogy nő vagyok ehhez találjak egy olyan férfit aki jól keres, mert nőként ne dolgozzak, legyek csak háztartásbeli ahogy anyám. Én ezt nem akarom, dolgozni szeretnék, karriert építeni, ahogy a bátyáim, nem akarok csak anya lenni. Ne értsetek félre semmi gondom a háztartásbeli nőkkel, anyukám imád úgy élni, apám a tenyerén hordozza, mindent megad neki, de én nem ezt szeretném. Hiába ismételem újra és újra, apám csak azt hajtja, hogy a nőknek nem illik dolgozni. Apukám török származású, az ő családjukban amelyik férfi nem tudja eltartani a családját, az nem ér semmit, a bátyáim ugyanígy élnek, a sógornőim sem dolgoznak. Mit csináljak, hogy megértsék én nem azt szeretném amit ők?
2021. máj. 4. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Egyelőre ne győzködni próbáld őket, hanem végezd el a fősulit, utána úgyis azt csinálsz, amit akarsz, majd keresel munkát és kész tények elé állítod őket.
2021. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Bólogass, hogy persze apa, oké apa. Aztán meglátod, hogy mi lesz a fősuli után. Még mindig van 5-6 éved mire ezek a konkrét tervek teljesülnének. Addig meg hiába is ágálsz ellenük, mert lehet hajmeresztőbbet találnak ki. Mint pl. keresnek neked férjet.
2021. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Bólogassál, oszt annyi. A diplomád még odébb van.
2021. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem érdemes vitatkozni velük, nem fogod úgysem meggyőzni őket. Szerezd meg a végzettségedet, és éld az életet, ahogy NEKED tetszik. Majd megszokják - vagy ha nem, akkor az legyen az ő bajuk. A 21. században nem egy férfi díszlete vagy.
2021. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne most kezdj el harcolni velük, majd akkor, amikor ténylegesen lépni kell. Addig képezd magad, nagyon sokan diploma előtt találnak már munkát és rögtön teljes állásban tudnak kezdeni. Ha a pasikról kérdeznek, akkor felületesen válaszolj, de ne engedd, hogy tanácsnak tűnő utasításokat adjanak. Azt se hangoztasd egyelőre, hogy karrier építésbe kezdesz a főiskola után. Amikor odakerülsz, akkor elköltözöl egyedül (vagy az akkori pároddal) és dolgozol, fenntartod magad. Kirúgatni vagy kényszeríteni úgyse tud az apád, bármennyire is nem tetszik majd neki az életviteled. Bátran védd magad, amikor kell, de okosan várd ki az időt, amikor kiállsz eléjük. Ha túl korán teszed, mindenki életét nehezíted meg, főleg a tiédet.
2021. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

1. Akkor szerintük minek egyetemre menni?

2. "Egy nőnek nem illik dolgozni" - ez óriási:D (bár megértem, hogy vannak kulturális különbségek, magyarként ez elég groteszk)

3. Csináld majd úgy, ahogy akarod, érdemes megharcolnod érte, ha kell, sose felejtsd el, hogy a te életed, és neked is csak egy van belőle!

2021. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

én se értem miért akarnak egyetemre küldeni, hogy aztán majd kitartottként élj életed végéig. bár lehet szerencsés, legalább lesz egy papírod, amivel dolgozhatsz

"főiskola után egyből férjhez mennék"

ja mert a diplomaosztón a papír mellé egy férjet is odacsapnak :D ha ez így menne, nem létezne a társkeresés fogalma

2021. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Minden bátyád foglalt? 🤔
2021. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Bólogass keményen! Ez jár a legkevesebb energiabefektetéssel. Közben gondolsz, amit akarsz.

2. Diákmunkázz a költségekre hivatkozva stb.!

3. A diplomázás után lépj le, ahova akarsz!

2021. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Azt én sem értem, hogy miért érzik szükségét annak, hogy diplomát szerezz, ha utána nem dolgozhatsz az adott szakmában...
2021. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!