Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg, hogy nem...

Miért nem értik meg, hogy nem úgy akarok élni ahogy azt ők eltervezték nekem?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, jövőre fogok érettségizni. A szüleim már egy teljes jövőképpel állnak előttem, mindent elterveztek, hogy mit és hogyan kellene csinálnom az elkövetkező 5 évben. Szerintük az lenne az ideális, ha főiskola után egyből férjhez mennék, majd persze jöhetnek a gyerekek, mivelhogy nő vagyok ehhez találjak egy olyan férfit aki jól keres, mert nőként ne dolgozzak, legyek csak háztartásbeli ahogy anyám. Én ezt nem akarom, dolgozni szeretnék, karriert építeni, ahogy a bátyáim, nem akarok csak anya lenni. Ne értsetek félre semmi gondom a háztartásbeli nőkkel, anyukám imád úgy élni, apám a tenyerén hordozza, mindent megad neki, de én nem ezt szeretném. Hiába ismételem újra és újra, apám csak azt hajtja, hogy a nőknek nem illik dolgozni. Apukám török származású, az ő családjukban amelyik férfi nem tudja eltartani a családját, az nem ér semmit, a bátyáim ugyanígy élnek, a sógornőim sem dolgoznak. Mit csináljak, hogy megértsék én nem azt szeretném amit ők?
2021. máj. 4. 13:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Bólogatok, de már az idegeimre mennek, mert csak a család meg a gyerekvállalás. 16 éves koromig nem is randizhattam, azóta meg apám üzlettársainak a fiai többet vannak itt, mint a saját házukban, mert jó ha megismerkedem korombeli okos fiatalokkal. A főiskola az én heppem, anyám csak azért megy bele, mert ő ott találkozott apámmal, na meg egy nő legyen művelt, és nagyon jó ha otthon tudja oktatni a gyerekeit (most kb. ezt hallgatom non-stop amióta nincs suli).
2021. máj. 4. 15:20
 12/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#10: Mert egy valamennyire képzett nő lényegesebben többet tud tenni a gyerekei képzéséért, tanulásuk elősegítéséért. Jobban kiigazodik a technikában és a tanárnő elmondásaiban is.
2021. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kovpet ***** válasza:
72%

Ez egy csodálatos családmodell. Egyenesen a középkorból...

Még jó, hogy nem így akarsz élni.

2021. máj. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem meg nem kellene így leszólni a szüleit. Minden szülö azt szeretné ha az ő értékrendjét vinné tovább a gyerek.

Nálunk pont fordítva volt, anyáék tizenéves korom óta az egyetemmel piszkáltak, az agyamra ment. Inkább férjhez mentem fiatalon.

Őt nem kényszerítik a szülei férjhez legalábbis úgy vettem ki. Csak próbalják a szerintük helyes irányba terelni. Melyik szülő nem?

Az más tészta, hogy manapság divat fujjolni arra az értékrendre amit az ő szülei képviselnek,pedig semmi gond nincs vele ameddig nem esnek a ló másik oldalára.

2021. máj. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 kovpet ***** válasza:
91%

Ezek nem (csak) elméleti, világnézeti dolgok azért.

Mi van, ha a "jól kereső férj" megbetegszik és már nem keres jól? Vagy sehogy. Mi van, ha elhagyja?

Mondjuk 45 évesen, nulla év tapasztalattal és elavult tudással mit fog vajon csinálni az, aki eddig csak htb volt?

Melyik cég venne fel egy 45 éves pályakezdőt?


Pedig enni kell és messze még akkor a nyugdíj...

2021. máj. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!