Hogyan mondjam el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy hogyan közöljem itthon hogy elakarok költözni? 20 éves vagyok már a szulim nagyon konszolidáltak.. Sokat kell itthon segítsek és nem mehetek csak úgy akarhova.. Meg nehezíti hogy a párom unokatestvérem ami nem reg derült ki mert kicsit bonyolult de aki a nevelő apukám volt kiderült hogy vérszerinti édes apám.. A gond hogy alig tudok a parommal talalkozni főleg hogy nem mondhatom itthon ezt el mert apa nagyon tilt tőle igyis.. 7 év van köztünk egyébként és a párom szülei nagyon szépen fogadták, valamint a tobbi rokon is sejti tudja és eddig aki számunkra fntos mindenki el fogadta hiszen a mai világban ez már nem akkora hűha.. Na szóval nyáron össze akarunk költözni és nem tudom hogyan mondjam a szüleimnek el.. Anyukám nagyon féltő szigorú is és ő azt vallja hogy 25 éves koráig a gyerekek maradjanak otthon ne kezdjenek új életet... Sokat gondolkodtam de nem tudom hogy ezt az egészet hogyan mondjam el vagy hogyan hagyjam őket itt.. Esetleg hasonló szituáció valakinek vagy tapasztalatok? :)



2021. máj. 5. 06:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

Összepakolsz és mész. 20 éves vagy, életkorilag felnőtt. Oda mész, ahova akarsz.

Anya, Apa, én most elköltözök. Kb íg.

2021. máj. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Ha:

1. az iskoládat/munkádat tudod elköltözés után is folytatni, és

2. a megélhetésedet tudod saját bevételekből finanszírozni,

akkor bejelented: "Apa, anya! Ekkor és ekkor költözök oda."

2021. máj. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Ööö, hát azért a párom unokatestvérem rész, még mai is hűha..
2021. máj. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
65%
Ez milyen nyelven van?
2021. máj. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Fogod magad s elköltözöl.
2021. máj. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

Azért azt ne várd, hogy tapsolni fognak neked, amiért rokonnal kavarsz. Ez annyira közeli kapcsolat, hogy még a törvény is tiltja a házasságot pl.


(Egy kivétel van, a jegyző ad felmentést, ha egy rakat genetikai vizsgálat bizonyítja, hogy lehet egészséges gyereketek. Ja, mert hogy annak is nagyobb ám a veszélye, hogy beteg lesz, ha még nem tudnál róla!)


Egyébként felnőtt vagy, bejelented és mész, de ezzel felégeted a hidakat magad mögött, nem lesz hova visszamenned baj esetén.

2021. máj. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
Kiderült, hogy a nevelő apád az igazi apád???? Nekem van közvetett tapasztalatom, van az Izaura tv. ott vannak ilyen sorozatok.
2021. máj. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%

1. Persze, megteheted, hogy kijelented, hogy mész és mész, de nem hiszem, hogy ezt érdemlik a szüleid, ha nem voltak rossz szülők. Ilyenkor fel kell vállalni a konfliktust, kiállni és elmondani, hogy mik az elképzeléseid. Aztán ha azt mondják, hogy "nem", akkor elmondod, hogy nem akarsz velük vitázni, de ez a te döntésed, és márpedig így lesz. Udvariasan, de határozottan

2. Unokatestvér túl közeli rokon. Elhiszem, hogy sz*vás, de ebben a szüleidnek teljesen igaza van, nem helyes, nem miattuk, hanem úgy általában nem az. Ebben ne várj senkitől támogatást.

2021. máj. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%
Ez már vérfertőzés
2021. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
41%
Én úgy vettem ki hogy ti mikor összejöttetek, még nem tudtátok h vérrokonok vagytok. Ilyen esetekben sajnos előfordul h vérrokonok egymásba szeretnek. Unokatesók házasságát NEM tiltja törvény (csak egyeneságit és unokaöcs/unokabátyot), de gyerek előtt genetikai tanácsadáara azért menjetek el. És most ez tök független attól hogy az unokatesók közti kapcsolat szerintem meg a többiek szerint undorító-e vagy sem.
2021. máj. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!