Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik a legnagyobb kiszúrás...

Melyik a legnagyobb kiszúrás a gyerekekkel ezek közül? Ha a szüleinek köszönhetően csúnya, csóró vagy buta lesz?

Figyelt kérdés

Buta részben azért amit genetikailag a szüleitől örököl és/vagy mert a szülei nem tanítják őt tanulásra, nem mutatnak maguk is jó példát, nem foglalkoznak vele.

Csúnya alatt azt értem, hogy akár a szülei is azok, akár az egyikük és ő is az lesz. Az elhízottság ide tartozik, bár főleg a genetikai dolgokra értem, mert az maradandó.

Csóróság alatt azt értem, hogy a szülők sem sokat tesznek azért, hogy maguk is vigyék valamire az életben, elvannak a langyos pocsolyában, kb fizetéstől fizetésig élésben, vegetálásban, a "majd csak lesz valahogy" állapotában és legszívesebben már 18 éves kora után nulla felelősséget vállalnának a gyerekükért, raknák ki az utcára, nem támogatnák tényleg szó szerint semmivel, de nem az elveik miatt (azt megértem), hanem mert nem is lenne miből, nem is érdekli őket a dolog és az előtte lévő 20 évben sem jutott eszükbe, hogy a gyerek egyszer fel fog nőni.


Szerintetek melyik a legrosszabb? Mi nehezíti meg legjobban egy ember életét ezek közül?


2021. máj. 5. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem mindegyiket lehet fejleszteni kivéve a csunyaságot.
2021. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
buta.. mert akkor nem tud változtatni a csóróságán és nem fog tenni érte, hogy lefogyjon.
2021. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Egyértelműen ha buta
2021. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az ha ilyen nyomorék mint te
2021. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld, mennyi ember van, aki mind a három egyszerre!
2021. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A csúnyaságon lehet változtatni. Plasztika, sport, igényesség. A csóróságba szülni a legrosszabb szerintem. Megfosztod a gyerekedet az élet élvezetétől. A butaság meg általában ezzel karöltve jár.
2021. máj. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Csóróság
2021. máj. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülők buták, akkor a gyerekvállaláshoz/neveléshez is azok, ez nem az ő saruk (hiszen buták).

A csúnyaság/szépség megint ilyen dolog. Én láttam már gyönyörű gyereket, ronda szülőkkel és fordítva is, ergo ezt sem tudja befolyásolni senki.

Egyedül az utolsó dolog, ami (többnyire) nevelés kérdése. És miért többnyire? Én például nagyon nem tudok bánni a pénzzel, ellenben a tesóm maximálisan, szóval ez sem százszázalék.

2021. máj. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

Nem az volt a kérdés, hogy a pénzzel való bánásra megtanítják-e. Hanem, hogy rendben van-e az, hogy szegénységbe szülnek és abban is nő fel a gyerek. Szerintem nagyon nem, a legönzőbb és legfelelőtlenebb embereknek tartom az ilyeneket.

2021. máj. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Mivel a gyerekvalalast nem lehet korlatozni igy tulkep egyik sem .


A gyerek ha felno barmelyiket tudja kompenzalni ha akarja

A bitasagot szorgalommal es kitartassal

A csunyasagot plasztikaval sporttal igenyesseggel

A csorosagot tanulassal ambicioval kitartassal es szorgalommal.


Szoval meglatasom szerint az ember elete onmagatol fugg es barmilyen hatterbol ki lehet lepni ha megvan az akarat benne.

2021. máj. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!