Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok, a szüleimmel...

19 éves vagyok, a szüleimmel élek most online egyetem alatt. Apám mindig beleköt anyámba ha többet iszik 1-2 pohárral s akkor megy feszkó. Elegem van. nem értem , hogy emberek akik 25 éve együtt élnek miért nem tudnak kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés
Mikor apám ideges akkor mindenkire ideges, rám is hiába én nem csináltam semmi s olyankor minden hülyeséget összehord aztán eltelik 2 nap és úgy tesz, mintha semmi se történt volna. Hogyan tudtok elszigetelődni a szüleitek szarjaitól?

2021. máj. 10. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Egy alapos beszélgetés nem ártana amikor józan apukád.

Én felvenném telefonra a viselkedését majd megmutatnám neki, hogy milyen szörnyű külső szemmel. Lehet jó elrettentés lenne neki...

2021. máj. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Katona Dius ***** válasza:
95%
Vagy kapnád az ívet, amiért pimaszkodsz vele. Bocsi 1-es, nem leszólni akarom, amit mondtál. Opció ez is. És ha éppen akkor van annyi józan ész apukában, akkor működhet is. Csak sajnos, ha kevés alkoholtól is ilyen, józanon se lehet nagyon másmilyen.
2021. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

A felnőttek élete nehéz. Ha majd végzel a sulival és külön költözöl, próbálj máshogy élni.

Kompromisszum? Emberek? Össze nem illő fogalmak. Ritkán sikerül. Szinte soha. Ahogy öregszik az ember, sokszor csak rosszabb lesz.

2021. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%

Majd,ha férjhez mész megtudod .

És majd utána okoskodj !

2021. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha apád alkoholista, csibalhatsz te bármit is. Neki kellene rajonnie, hogy függő.

Az én apám alkoholista volt, mindig megigérte, hogy abbahagyja. Sosem tette. Elváltak utána a szüleim, apám pedig később, más miatt, a gyerekeit kisemmizve a halálba itta magát.

2021. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos te magad nem tudsz segíteni két régóta felnőtt ember viselkedésén. Főleg ha mindig ez ment. Nem véletlenül akar vagy költözik is el valaki ha tud 18 éves kor után..

De nyilván ez nem mindig opció, ne vegyülj velük egyáltalán, főzz magadra ha esetleg nem tennéd, mosogass el, mosd a ruháid, légy bezárkózva a szobádba. Így olyan, mintha csak egy társbérlő lennél, de nem tudnak leszólni semmiért ha magad után tevékenykedsz és nem avatkozol bele semmibe.

2021. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt hasonló, veszekedés, ellentétek, ellenségeskedés. 30 évig így ment. Aztán amikor az én életemmel lettek problémák, olyan összhangba kerültek egymással, hogy csak csoda. Ilyen szempontból jót tett nekik, hogy voltak nehézségek az életkezdésemmel.
2021. máj. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak akkor ment az elszigetelődés, mikor apám végre lelépett a frncba.

Beszélgetni vele? :D Az egyesnek tuti jó családja volt. Apám halálosan meg volt sértve, ha józanon bármiért elővettük, hiszen Ő nem tenne OLYANOKAT. Ha anyád nem lép, apád sem lép, te igazán nem tudsz mit tenni.

Sajnos annyit tudsz max, hogy kibírod, és próbálod úgy tervezni az életed, hogy mikor te leszel 25 évig együtt valakivel, ne menj az agyára.

2021. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elköltözni, más nincs sajnos. 19 vagyok, 2havonta járok kb a szüleimhez egy hétvégére de az is borzalmas apám miatt, szintén alkohol...olyankor alig várom, hogy visszajöjjek az albérletbe. Online egyetem, de jó akár kifogásnak is az, hogy jobban tudsz úgy tanulni, nyugodtabb stb. Akár koleszba is be tudsz adni kérvényt, hogy így online alatt is beköltözhes.
2021. máj. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!