Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben “kölcsön”...

Ebben az esetben “kölcsön” adnál szülőnek?

Figyelt kérdés

Teljesen rosszul bánik a pénzzel, jó ember, de semmi pénzügyi kultúrája nincs, adósságot vesz fel hogy adósságot rendezzen kategória. Kb isteni szerencse hogy anno a devizás balhénál nem vitték a fejünk fölül a házat.

Két testvérem van, az egyikük volt mindig is a kedvence, én vagyok a legidősebb, velem küzdött a legtöbbet, és a középső, nagyobbik öcsém, ő szegény olyan “semmilyen” volt a szüleinknek, külföldön él, mi jóban vagyunk nagyon, 2 év is a korkülönbség, de szüleinkkel és legkisebb tesóval max ünnepekkor váltanak pár szót. Tárgyi szülő elvált, saját, hitellel terhelt házban él.


Szóval a lényeg:

Hamarosan kellene neki kb 1-1,5 millió Ft, korábbi tartozás, tartozáskezelő cégek, stb rendezésére. Ő nem tudja, de nekem rendelkezésre áll ez az összeg, két év alatt spóroltam össze. Szépészeti műtétet szeretnék csináltatni belőle. Egyedül élek, dolgozom évek óta, abszolút “saját pénz”, minden amivel kezdhettem volna az életet max tartozás lett volna, mert anno diákhitelt is fel akart vetetni velem magának de elhajtottam.

Ugyanakkor mint szülőt szeretem.


A dilemmám:

Ha odaadom a pénzt, a jó ég tudja viszont látom e valaha, a műtétem így újabb legalább másfél évvel tolódna ki, én pedig fiatalabb sajnos már nem leszek; de legalább segítettem

Ha nem adom oda, valószínűleg jobb híján ráverik a tartozást a házra, talán el is árverezik, cserébe én megcsináltattam magam és majd gondolom szebben fogok azon agyalni, mi legyen a szülőmmel. Innen talán egyértelműnek tűnik, hogy a plasztikai műtét közel sincs olyan súlyú, mint a ház adott esetben, de őszinte kételyeim vannak, szinte biztos hogy keresztet vethetnék az összegre, ha vissza tudná adni, azaz félre tudna ennyit tenni, nem okozna gondot az adósság. Papírt hiába iratok vele, attól nem lesz több pénze. Nagyobbik öcsémmel beszéltem, ő nem fog adni, nekem is ezt tanácsolja, de azt is mondta, ha én “vagyok olyan hülye” hogy odaadom, és sosem látom viszont, jövő szülinapomra kipótolja nekem az összeget mert engem szeret annyira de szerinte jobb ha bele se megyek ebbe. Legkisebb öcsénk otthon lakik, az egész nem érdekli amíg a gépe megy és kaja van.


Mit tennének? Odaadnátok így a pénzt? Megvárnátok amíg segítséget kérne a szülő? Esetleg egy kisebb részt adnátok, mondván, ennyi van ezt kell szeretni?


Köszönöm



2021. máj. 13. 13:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem adnék.
2021. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám oda. Még papírral se. Soha a büdös életben nem látnád azt a pénzt és ha már ennyid van, akkor biztos van több is alapon kérne még később is.
2021. máj. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

"Nagyobbik öcsémmel beszéltem, ő nem fog adni, nekem is ezt tanácsolja, de azt is mondta, ha én “vagyok olyan hülye” hogy odaadom, és sosem látom viszont,"


Itt van a lényeg.

Kezd el élni a saját életed, az öcsédet már nem tudják visszahúzni, ő a sarkára állt.

Soha nem fogsz tudni szabadulni az ilyen embertől és mindig a segítségedre fog számítani, tök mindegy hogy pénzről vagy bármi másról legyen szó, mindig segítségek fog kérni (mert az könnyebb ha van aki megoldja problémákat).

Szépészeti beavatkozás helyett inkább saját lakásra spórolj mert úgy néz ki arra nagyobb szükséged lesz...

2021. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Az a baj, hogy ha nem adsz (vagy adtok) pénzt a tartozásra, akkor ráterhelik a házra. Előbb-utóbb ebből árverezés lesz, ami azt jelenti, hogy a tárgyi szülő az utcára kerül, és bukjátok a házat, ami végülis előbb utóbb a ti örökségetek lenne. Itt persze kérdés, hogy mennyi a hitel és mennyi a ház értéke, de végső soron majdnem biztos, hogy nem éri meg végrehajtóval elarvereztetni a házat, kisebb bukó kifizetni a tartozást. Aztán hogy mi történne, ha adnál pénzt, nem kezdené-e előlről ugyanezt, adóssaágot halmozna fel ismét, megint jönnének a követeléskezelők, végrehajtó stb. azt én nem tudhatom. Valószínűleg az öcséd ezért nem akar adni, mert úgy gondolja, hogy ez egy ördögi kör. Nincs jó válasz erre a kérdésre :(
2021. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%
Odaadnám és lemondanék a pénzről örökre. Ahogyan az utolsó írja, ha nem adsz, sokkal rosszabb következhet. Esetleg támassz feltételeket, hogy mondjuk havonta visszaad 20 ezret.
2021. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Biztos, hogy nem adnél egy forinrot sem! Hülye lennék
2021. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Van egy várható valószínű és egy kevésbé valószínű következmény.

1. Adsz pénzt, rendezi ezt az adósságot, megkönnyebbül, hálás lesz és megtanul bánni a pénzével. Kirángattad a bajból, mindenki boldog.

2. Adsz pénzt, rendezi ezt az adósságot, megkönnyebbül és rövid időn belül újabb/kisebb adóssággal terheli a házát. Mivel egyszer már adtál, újra számít a pénzedre. Elmondod, hogy ennyi volt, 1,5M összesen. Akkor csak 100 ezret kér majd következő fizetésig...

Egyszer elfogy a fedezet, viszik a házat és kopog nálad, hogy most is segítsd ki, csak 1-2 hétre költözne hozzád az öcséddel, amíg albérletet talál. Aztán persze nem fog, de kér kölcsön a kaucióra is. A te anyagi kereted kimerül, ő nem veszi észre, mi a baj vele.

Ez az egész elkerülhető, ha meg sem említed, hogy van felhasználható pénzed, mert különben indul az érzelmi zsarolás. Írásod alapján nálad be is találna.

2021. máj. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Én ugy adnám oda a pénzt, hogy feltételt szabnék. Most ajándékozza nekünk, gyerekeknek a házat (a te részed X %-al több lenne, hogy ne bukd a pénzt) tehát kerüljön MOST a nevetekre, hogy ne tudjon olyan hiteleket felvenni a jövőben, amire a ház a fedezet. Bár nem tudom, ha a ház 1-2 millát ér, akkor hagynám a fenébe.
2021. máj. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
Odaadnám, ha rám íratják a házat (de csak ha tehermentes), egyébként nem.
2021. máj. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

"kerüljön MOST a nevetekre, hogy ne tudjon olyan hiteleket felvenni a jövőben, amire a ház a fedezet."

Ez jó ötlet, ha megoldható, csináld ezt.

2021. máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!