Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érvek amellett, hogy a szüleim...

Érvek amellett, hogy a szüleim elengedjenek érettségi utáni házibuliba?

Figyelt kérdés

Hogyan győzzem meg őket, hogy elengedjenek, amikor utálják az alkoholt, utálják ha iszok, akár csak egy sört is... Azt mondják hogy ha elmegyek, akkor nem lakhatok már náluk többet, el kell költöznöm...De én tényleg el szeretnék menni bulizni a barátaimmal, mindig mindenből kimaradok, és csak egyszer vagyok 12.-es...

Értem hogy az ivás nem a legjobb dolog a világon, de nem olyan rossz, ahogy ők beállítják. (Az a probléma, hogy a szüleim szüleinek voltak alkoholproblémái, ezért nem is nagyon tudom meggyőzni az ellenkezőéről, mert ő csak ezt az oldalát látta...)

Valami ötlet?

Bármi segítene...



2021. máj. 13. 17:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

Miért? Házibuliban kötelező inni? Nem értem ezt a logikát...


Aki amúgy egy 18 évest azzal fenyeget, hogy kiteszi, ha elmegy érettségi után bulizni, nem százas. Szóval szerintem a te érdekedben jobb lenne minél hamarább lelépni.

2021. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Sajnom hogy ilyen életed van, erre nem tudok mit mondani, de költözz el amint lehet és élj normális életet
2021. máj. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Persze, amint lehet lelépek, csak még a nyáron maradnék, amíg félre teszek egy kis pénzt. Már... Nem most kezdték a fenyegetőzést. Egyszer még kollégiumba is elküldtek, egy hónapra...életem legjobb egy hónapja volt...aztán jött a covid XDD. És megint "itthon" találtam magam.
2021. máj. 13. 17:53
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk az, hogy nem iszol, csak nem szeretnél kimaradni belőle és jó lenne a barátaiddal megünnepelni, hogy leérettségiztetek. Mással nem hiszem, hogy meggyőzhetőek lennének, ha ennyire tabu náluk az alkohol.

Amúgy ha ottalvós házibuli és mégis iszol mértékkel, annak reggelre már nem lesz nyoma és nem tudják meg. Annyit persze ne igyál, hogy még részegen, alkoholszagúan menj haza.

2021. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Pedig még emberiség ellenes kártyákat is nyomtattam ki... Több mink 2 óra volt, mire kivágtam a kártyákat... Innen már nincs vissza út, már túl sok energiát fektettem az egészbe^^

Egyébként a hazugsággal már elkéstem, mert bólintottam amikor azt kérdezte, hogy fogok e inni... Meg amúgy is pocsékul hazudok^^.

Inkább szeretem úgy mondani az igazságot, hogy ők értsék félre. Pl. tablófotózás után megittam egy sört, és utána felhívtam szüleimet, hogy maradok még egy kicsit beszélgetni az osztálytársaimmal a szigeten, és NEM FOGOK inni. És én nem hazudtam, mert utána már tényleg nem ittam.

2021. máj. 13. 18:15
 6/28 anonim ***** válasza:
95%

Azon a bulin ott lesz az egész osztály?


Mert ha igen akkor az talán elgondolkodtató a szüleidnek, hogy kb 30 gyerek szüleinek semmi baja sincs az érettségi utánni bulival, ők viszont minden porcikájukkal ellenzik. Szóval eléggé fordítva ülnek a lovon.

2021. máj. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

Még mondhatod, hogy mivel nagyon szeretnél menni, mégsem fogsz inni, csak engedjenek el. Nem muszáj hazudnod, be is tarthatod. Alkohol nélkül is élvezheted a házibulit.

Ha kiskaput akarsz, akkor meg mondd, hogy pl. nem fogsz sörözni és iszol mást. Bár én is hülyeségnek tartom, hogy egy végzőst ennyire tiltanak tőle. Én sem vagyok lerészegedés párti, de egyrészt lehet mértékkel is inni, másrészt meg teljesen normális, hogy ennyi idős korodban szeretnél bulizni a többiekkel. Ettől még nem leszel alkoholista.

2021. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#6. Ezen a bulin nem lesz ott az egész osztály, csak 7-en. Itt nem tudom elsütni ezt az érvet. DE rá egy hétre lesz egy általános sulis érettségi osztálytalálkozó, ott már elsüthetem ezt.


#7. Hát igen, kb. ennyit tehetek. Egyébként ha választanom kellene, hogy vagy nem megy el, vagy megyek de nem iszok, akkor a másodikat választanám. Szóval meglátjuk. Az a baj, hogy anyám még haza sem ért, de ő a problémásabb kettejük közül.

És nem hiszik el, hogy tudok mértéket tartani, mert az első alkalom után amikor ittam, másnaposan vettem fel a telefont, de honnan a francba kellett volna akkor tudnom, hogy mennyit bírok??

Meg egy olyan hangszórót vettem, hogy jó ha nem hívják ki a szomszédok a zsarukat XDD. De szerencsére kertesház, meg mi szolidan szoktunk bulizni (khm).

Na mindegy, csak megoldom valahogy^^

2021. máj. 13. 18:42
 9/28 anonim ***** válasza:
94%
Mondd meg, hogy nem iszol, meg akár azt is megpróbálhatod, hogy a buliból 1-2 óránként felhívod őket, hogy magadnál vagy, nem vagy részeg, jól érzed magad, nem bántott senki, stb. Nem ismerem a szüleidet, biztos vannak extrém esetek, de le merem fogadni hogy mikor hazamész nem lesz összecsomagolva neked, nem raknak ki :) Énis mennyit hallottam, hogy ezért azért jól kiraknak, később könyörögtek hogy ne költözzek el mert unalmas lesz már úgy a légkör. Harcold ki, megérdemled, jó bulit!
2021. máj. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
43%
9+1 az mondjuk felettébb érdekes számomra, hogy jelen helyzetben az alkoholtól félnek a szüleid és nem attól, hogy egy nagyobb házibuliban valakitől elkapod a covidot, na mindegy
2021. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!