Jogosan csalódtam benne?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, két hónap múlva leszek 18. Három hónapja vagyok együtt egy 20 éves fiúval, a szüleim kedvelik. Most úgy érzem kezd komolyabbra fordulni a kapcsolatunk, ezért beszéltem anyával, hogy szeretnék nőgyógyászhoz menni, erre teljesen kiborult. Már 13 évesen túl voltunk a felvilágosításon, mindig azt hangoztatta hogyha elérkezettnek érzem az időt rá számíthatok, elvisz, írassunk gyógyszert stb. Most meg nem hajlandó beszélni sem velem, csak azt hangoztatta, hogy a hormonok majd tönkretesznek, meg minden negatívumot felsorolt amit a tabletta okozhat. Elmondtam neki, hogy mindent elolvastam és tudom, de még mindig szűz vagyok, a barátom tisztel engem, és addig vár amíg kérem, mindig használnánk óvszert, de szeretnék jó előre gondoskodni a védelemről és a én így érezném biztonságosnak. Most nagyon csalódott vagyok, persze el tudok menni egyedül is, ki is tudom váltani a tablettát, de jól esett volna, ha vele mehetek, és mellettem állt volna.
2021. máj. 14. 08:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
Nézd, azt hogy felnő a gyerek, az sok szülőnek is traumát jelent, idő mire feldolgozzák. Lehet most ő is csalódott. Másrészt a tablettával kapcsolatban nagoyn is igaza van. 17 évesen még fejlődő szervezet vagy, nagyon be tud kavarni egy ilyen bogyó. Rengeteg kellemetlenséget tud okozni, sok mellékhatása lehet ami nem biztos, hogy egykettőre helyrejön. Persze sokaknál nem okoz semmi gondot, de ha te nem abba a százalékba esel bele, az sovány vigasz lesz. Gondold át jól, én a helyedben nem kapcsolnám ki a szervezetem egészséges működését tinikorban, ezer más védekezési forma van.
2021. máj. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
46%
Hülyeség. Én 16 éves koromban kezdtem el szedni a tablettát, de nem a szex miatt, hanem mert olyan erős menstruációs fájdalmaim voltak, hogy egy gyógyszer sem hatott. Kivizsgáltak előtte, azután írta fel nőgyógyász a tablettát. Nem kavart be, nem lettem hormonzavaros, sem rákos, semmi bajom azóta se. Nyáron leszek 33 éves.
2021. máj. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%

en 16 eves koromtol szedem, de a megye egyik legjobb nogyogyaszahoz mentem, aki tenyleg megvizsgal es csak akkor irja fel, ha oke a dolog, nem lesz tole bajod. (egyebkent a mai tablettaknak mar nagyon kicsi hormontartalmuk van, szoval nem olyan karosak mint regen, de persze van akinek meg igy is bekavarnak, mint barmi mas gyogyszer)


anyukad gondolom nem nogyogyasz, kerd meg hogy ha mar egyszer ezt megbeszeltetek, kerjetel szakember tanacsat is, es o majd fog javasolni megfelelo modszert (mert amugy tenyleg nem csak az ovszer es a gyogyszer letezik)

2021. máj. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%

Biztos, hogy 100%-osan ismered milyen mellékhatásai és hosszútávú következményei lehetnek egy fogamzásgátlónak?

Nagyon sokan, és teljesen jogosan akár évekig nem állnak át az óvszerről a gyógyszerre. És itt nem csak a bizalomról van szó, hanem arról, hogy ez egy komoly döntés.

2021. máj. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
38%
A fiú beakarja tenni a lány megszedi a gyilkos gyógyszert, csakhogy a fiúnak jobb legyen
2021. máj. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
44%
A mai tabletták ultrakönnyűek. 17 éve szedem, semmi bajom, évente járok rákszűrésre. Ahogy idősödtem, úgy váltottunk más tablettára, nem ugyanazt szedem. Semmi baja nem lesz tőle. #2.
2021. máj. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem írtam egyértelműen. Nem a tabletta a lényeg, azt meg tudom oldani egyedül is, hanem az, hogy anya azt mondta, hogy mellettem lesz, és jön velem, számíthatok rá bármikor, és most mégsem hajlandó még csak beszélni sem a témáról.
2021. máj. 14. 09:07
 8/26 anonim ***** válasza:
29%

Én pár hónapja szedem, és semmi bajom, csak jótékony hatását észleltem magamon. Nőtt tőle a mellem, eltűntek a pattanásaim, kiegyensúlyozottabb lettem. Úgyhogy nekem csak előny volt, hogy elkezdtem szedni, és most teljesen jól érzem magam a bőrömben.

17/L

2021. máj. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
47%

8-as:

Csak ne felejtsd el, hogy az életed során valamikor le is kell tenned. És az emberek 90%-ának ilyenkor olyan lesz a bőre, mintha rohadna.

2021. máj. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
33%
9-es nagy marhaságot írsz.
2021. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!