Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy gyerekkorban elrontott...

Egy gyerekkorban elrontott szülő-gyemek kapcsolatot helyre lehet hozni jóval későbbi években?

Figyelt kérdés

Gondolok arra ha a szülő nem törődöm volt. Iskolaztatta a gyerekét, megvett ami kell,leperkálta az uzsonna pénzt...de kb.ennyiben ki is merült a kapcsolat.Semmi kommunikáció,legyintés a dolgokra amik az illetőt érdekelték,lelki támogatás,megértés hiánya.

Gondolkozásbeli különbségek is vannak a szülő és gyereke között,ami nem hidalható át. Nincs közös téma csak néhány mondatra kiterjedő felszínes mondat váltás. A gyerek részéről nincs is többre igény.


2021. máj. 14. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nem lehet.

Én ugyanígy voltam anyámmal, és a mai napig ez van. Örömeim, gondjaim, bánataim nem érdeklik, és már nekem sincs rá igényem, hogy érdekelje őt.

(N/46)

2021. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem csak nem lehet, hanem egyáltalán nem is érdemes.
2021. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Gyakorlatilag nem.

A gyerek részéről pedig azért nincs igény több beszélgetésre, mert a szülő következetesen leépítette vele a kommunikációt.

Egy kisbaba, egy kisgyerek még eredendően szeret a családtagjaival kommunikálni. Már azelőtt is, mielőtt megtanul beszélni. Utána meg ...... csak győzd hallgatni. :-)))

2021. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
99%
Én nekem is nulla volt faterral a kommunikáció. Szart se foglalkozott velem, most meg 25 évesen akarja bepotolni, csak h nekem már rég nincs rá szükségem...
2021. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen soha. Valamennyi javulás akkor lehetséges ha a szülő belátja hogy elcseszte, és a gyerek is nyitott a kapcsolat javítására.
2021. máj. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nem.

Bár nálunk az uralkodós nagy szülők tették kb. tönkre a gyerekkorunk és a szüleim nem mertek nemet mondani.

Pl. nem engedték, hogy a tesómmal külön szobát kapjunk, mert nekik sem volt. A szöveg az volt, hogy nekik se volt és szerették egymást. Képzelem mennyire. Cserébe ahogy telt az idő napi szinten öltük magánélet hiányában egymást és a tesómmal is rossz lett a kapcsolatunk. És annyi mindennel tették ezt. Nem is csoda, hogy nagyon ritkán nézek feléjük is, de a szüleimet sem értettem miért hagyták ezt. Persze az általános kifogás az volt, hogy papa nehogy szívrohamot kapjon, ha ellenkezünk. Bár a nagyanyámat is sajnálom mert az elnyomó kapcsolatban semmi élete nem volt, mert belement az alárendelt szerepbe és kb a lakást nem hagyhatta el engedély nélkül.

Ja és nagyapám az állatokat sem szereti így sokáig macskám sem lehetett valamint a hobbikat is utálja, mert az nem munka. Ahogy a doktori képzésre jelentkezésemmel is nekem estek, mert azt sem tekintik munkának, mivel neki csak a fizikai munka az.

Tudom ez már inkább nagyszülő kapcsolat, de durván hazavágta a fiatal koromat, mert gimis koromig a tesómmal szenvedtünk egy szobában.

2021. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

8 éves voltam amikor elváltak a szüleim, mert apám fűvel-fával csalta anyámat. 2 hetente kellett látogatnom apámat hétvégente, ahol az anyám volt a téma milyen ostoba. Gyűlöltem oda járni. 16 éves korom óta nem fizetett gyerektartást és a kötelező ünnepi ajándékozáson kívül semmilyen szinten nem támogatott miközben milliókat örökölt az évek alatt. 22 éves koromig tanultam, tehát járt volna a gyerektartás. Gondoltuk feljelentjük, de semmi nincs a nevén. Pedig csak havi 30ezret kellett volna fizetni. Érdekes. Kocsira és nyaralásra volt pénze, de erre nem.


2018 volt az a pillanat amikor ráeszméltem, hogy semmit nem érzek iránta. Azóta kölcsönösen építettük le egymást. Egyszer számon kérte a viselkedésem, én megmondtam, hogy üljünk le és beszéljük meg mint felnőtt férfiak, hogy mi a probléma. Kihátrált. Azóta 3-4 havonta van egy facebook-os sablon üzi és ennyi. Szülinapomra, névnapomra, karácsonyra közel 3 éve nem kaptam semmit. Még egy csokit sem. 6km-re lakunk egymástól, de sosem jutott eszébe még egy tábla csokit se bedobni a postaládába :)


Én úgy gondolom ezt már nem lehet helyrehozni. Semmit sem jelent a személye számomra. Tudom, hogy az apám, de ennyi. Semmit nem érzek.

2021. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a bizalmat és az érzelmi hátteret az első pillanattól fogva építeni kellett volna.
2021. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Idővel megszűnik az igény sőt igyekszem lelkileg távol tartani a dolgaimtòl,mert nimcs köztünk összhang és nem is megy a kommunikáció. És ezért a szülő a felelős mert nem tudott a gyerekével jó viszonyt kialakítani de az ellentétes stílus,látásmód ha a szülőnek fix ideái vannak és nem tud rugalmas lenni is mindig vízválasztó a kapcsolatban.
2021. máj. 15. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!