Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érveket mondjak anyámna...

Milyen érveket mondjak anyámnak, hogy elfogadja, hogy nem szeretnék egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Érvekre lenne szükségem, mert én már minden kártyám kijátszottam. Elmondtam, hogy utálok tanulni, a 3 év nekem túl sok, hogy tanuljak, ráadásul olyat, amit nem szeretnék. Függetlenedni, dolgozni szeretnék, minél korábban (2 éve dolgozok suli mellett is). Kozmetikus "okj"-re szeretnék menni, ott is 2 év a képzés, szóval a tanulmányokat nem hagynám abba (tudom, tudom, túl telített a szakma, meg amúgy se csinál semmit a kozmetikus, ezeket ne írjátok le légyszi). Szociológiát kéne tanulnom, de semmit nem érnék vele, nem szeretnék se gyámügyön se hajléktalan szállón dolgozni, illetve irodán sem. Emberekkel szeretnék foglalkozni.

Mit mondhatok még anyámnak, hogy ezt elfogadja?



2021. máj. 15. 21:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Semmit. Hagyd rá. Csináld amit szeretnél
2021. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Azt, hogy neked ez teszik, a szociológia meg nem érdekel. És ha majd esetleg rájössz, hogy ez mégsem jött be, még mindig válthatsz, akár nappalin, akár estin.
2021. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Minek tanulj valamit amiben nem vagy boldog?

Nagyon a Te cipődben járok, most, 21 évesen érettségiztem újra egy tárgyból, és bizony szakot fogok váltani. Mostanra sikerült függetlenednem. Apám iszonyat haragos rám (nekem Anyum már nem él sajnos) viszont nem függök tőle, ezáltal nem érdekel...

Nehéz nagyon, fel a fejjel, nem vagy egyedül...

1. Nem számít a diploma, főleg, ha csak azért kell, mert "anyu/apu ezt akarja". Annak úgy nincs értelme, csak akkor, ha szívből csinálod.

2. Hamarabb tudnál önállósodni. Hamarabb tudnál vállalkozást nyitni, így hamarabb ki tudnál repülni a családi fészekből.

3. Az életben nem a papír számít basszus. Csak az, hogy boldog legyél. Egy életed van, rohadt kevés időnk van, ne más életét éld!

Állj ki magadért, légy erős, légy határozott. Csak ügyesen!😊

2021. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Magyarázd el neki hogy a kozmetikus szakma is gyakorlati szociológia.
2021. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell, hogy elfogadja, csak törődjön bele. Nincs beleszólása, felnőtt ember vagy. Értesd meg vele, hogy nem lehet befolyással a döntéseidre, pláne nem az egyetemi vagy okj-s tanulmányaidra, mert ez a te életed. Fogadja el, hogy nem vagy már kisgyerek. Ezeket a dolgokat már mindenki egyedül intézi, szülői kontroll nélkül.
2021. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%

Én azt tapasztaltam, hogy munka terén rohadtul megszívtam hogy nincs akár csak egy büfészakos diplomám. Nem az számít miből van csak legyen.Lehet diplomád abból is amit szeretnél csinálni csak ugye az több meló mint egy okj(félre ne értsd én is elvégeztem egyet,de csak azért mert nem volt annyi pontszámom hogy egyetemen egy szakon tanuljam ki a szakmát ami érdekel, így maradt a sima okj verzió :( )

Egyébként számítsd bele, hogy kozmetikusként bérelned kell asztalt és saját kuncsaft körrel rendelkezni stb. ehhez meg kezdő tőke kell, szóval kezdj el félretenni és már okj alatt összeszedni a vevőidet mellékes munka által, ha már belejössz a gyakorlatba.

és igen ez a szakma nem egyszerű sok kozmetikus van, szóval nem árt ha legalább a kerületedben jól csinálod majd. Valaki pedig ezt írta a szociológiáról:

"Szerintem borzasztóan jó szak. El is mondom, miért.


(1) Statisztika – olyan matematikai alapjaik vannak, amelyeket gyakorlatilag senki nem tud utánuk csinálni... Márpedig az egyik jövőtálló iparág a big data elemzése... Statisztikában verhetetlenek...


(2) Kutatási módszertan – megtanulnak rendesen kutatni, kérdéseket feltenni, problémákat lebontani stb. Ez nagyon hasznos skill.


(3) Társadalmi problémák, összefüggések – egy csomó területen ez nagyon fontos, például marketing, termékfejlesztés stb.


Összefoglalva nagyon hasznos gyakorlati tudást ad több területen, igaz, mellé kell még tolni valami közgazdaságtant (például külkert), de ez mindenre igaz.


Tudomásul kell venni, hogy a munkahelyeken a szakmák nagy része nem feleltethető meg direktben egyik felsőoktatási képzésnek sem; és hogy munkahelyen tanul legtöbbet az ember. Ha vannak jó alapjai. És a szociológia atom jó alap.


Nagyon fontos az egyetem mellett már az első évtől bekönyörögni magadat gyakornoknak nagy cégekhez és egyetem mellett céges gyakorlatot szerezni."


Ez annyit tesz nem feltétlenül kell olyan munkát elvégezni ami a szociológiához kötődik, mert sok munkánál csak jól néz ki ha van, nem feltétlenül olyan állásokkal jár mint amiket te írtál példának.

2021. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6-os


Középiskolában közgazdaság szakon voltam. Volt pl statisztikám is, a közgáz érettségin jó, ha 30 pontom lett. Utálom az egészet, egyáltalán nem érdekel és a hideg ráz a gondolattól, hogy egy nagy multinál kell dolgoznom, főleg irodán. Félreértés ne essék, Starbucksban dolgoztam, az is egy nagy multi, de azért más szimpla baristaként, mint az irodából okoskodni.

Tudom, ezt valaki más írta, nem te, de így sem érzem azt, hogy meggyőző lenne, hiszen még mindig ott a sok negatívum a szemem előtt az egyetemmel kapcsolatban.

Megértem, hogy sokaknak nehéz elhelyezkedni diploma nélkül, de én kifejezetten nem szimpatizálok azokkal a munkákkal, amihez diploma kell.

A tőkével, vendégkörrel, stb. Tisztában vagyok, gondoltam ezekre :)

Köszönöm a segítséget, jó volt hallani más szemszöget is, bár a döntésem így sem változott.

2021. máj. 15. 23:12
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
Ne is változzon! Én hallgattam a családra, és elmentem egyetemre, pedig 1 okj-ra akartam. Nem élveztem egy pillanatát sem. Végül le sem diplomáztam, annyira utáltam energiát pocsékolni arra, ami nem érdekel. Életem hibájának tartom, hogy nem a saját megérzéseimre hallgattam.
2021. máj. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

Anyu, nem akarok és nem is megyek egyetemre.

Ennyi.

Ha szóba jöhet az egyetem, akkor már nagykorú vagy, azt csinálsz amit akarsz, nem kell anyád engedély e.

2021. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Nekem édesanyám kozmetikus, úgyhogy elég jól belelatok ebbe a világba. Pár éve csinálta meg az okjt, egy nyolc hónapos tanfolyamon, meló mellett, na az nagyon kemény volt. Egy két éves okj biztos lightosabb, de ott is rengeteg bioszt és kémiát kell tanulnod majd, konkrétan orvosira is mehetnél utána :D Ellenben ha tetszik, érted, és képes vagy megcsinalni, akkor utána tied a világ. Van ismerősöm aki fix bérert ment dolgozni munkavallalolent szalonba, ott a keze alá tolják a vendégeket, van pénz tutira, viszont ugye nem olyan hű de sok, de kezdésnek tökéletes. Nekem anyum egyéni vállalkozókent kezdte rögtön, azt mondták az első két évet hozzá ki nullára, és utána már jó lesz. Hát ő is egy olyan szalonba tudott elhelyezkedni, ahol már sok sok éve fodrászok és mani-pedikurosok dolgoztak, voltak náluk fix vendégek, akiket "attoltak" anyumhoz, így az első egy évben ebből rengeteg vendége lett. Konkrétan az első pár hónap lett MÍNUSZOS, mert ugye ki kell fizetni a KATA-t, ami havi 50000, plusz volt bérleti díja is. De nagyon hamar, kb fél év után már meg tudta keresni azt az összeget, hogy kijojjon nullára legalább, és onnan szinte csak felfelé volt az út. Nyilván voltak hullámvolgyek, pláne a covid miatt, volt hogy csak 120-150 ezret tudott összeszedni, de amikor beindult egy új kezelés, és sorra jöttek a vendégek, akkor nem egyszer fél millió feletti összeget hozott össze hó végére. Nyilván ebben azért mindig van anyag költség, de ha azokat levonta akkor is kb kijott az a 500-600 ezer. Ráadásul mivel egyéni vállalkozó, ő osztja be az idejét. Ő fél műszakban tolja, egyik nap bent van, másik nap nem dolgozik, így egy csomó ideje van. Amikor dolgozik akkor is általában 8-12 órát van bent, attól fugg mennyi vendége van beirva. Egy percig nem merném állítani hogy semmit se csinál, ha akar egy kozmetikus tényleg dolgozni, akkor talál magának valamit, nagyon nem csak szemöldök szedésbol és gyantazasbol all amit csinál, sőt, ezekből már alig van, mindenki kezelésekre jár hozzá, ami nagyon fárasztó (deréknak, szemnek pl megterhelo). Úgyhogy osszessegeben nagyon megeri BÁRMILYEN szépségipari ágazatban dolgozni EGYÉNI VÁLLALKOZÓKÉNT, mivel fodrász ismerősöm is ugyanígy dolgozik, két naponta jár be, és halálra keresi magát, 5-6-800 ezer simán megvan egy hónapban. Ehhez persze kell egy jó szaktudas, amit kemény tanulással erhetsz el. Úgyhogy én azt javaslom, ha TÉNYLEG érdekel, akkor hagyd a francba az egyetemet, főleg a szociologiat. Azzal tényleg kb családsegito lehetsz, nettó max 200 ezerért egész életedben,es utálni is fogod ha nem is érdekel. Szóval nem mindig a diploma a király, egy okj-ért is nagyon meg kell ám szenvedni. Nekünk gimiben is leszogezte az egyik tanárunk, hogy CSAK olyan szakra menjünk egyetemen, ami tényleg érdekel is minket, máskülönben nem fogjuk tudni elvegezni, mert tényleg kemény, és sok az a 3-3,5 év. Nem kell mindenkinek diploma, nah. Nem feltétlenül ér többet, mint egy jól megvalasztott szakma. Úgyhogy ezeket mind nyugodtan mondd el anyudnak, és egyszerűen ne jelentkezz egyetemre és kész, helyetted úgyse tud. Nem szabad erőltetni, erre már az én szüleim is rajottek mikor látták hogy ez tényleg nem olyan könnyű ám. Úgyhogy hajrá, állj a sarkadra! :)
2021. máj. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!