Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek lehet videót...

Szerintetek lehet videót nézni vizsgaidőszakban, vagy többet kéne tanulni?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok, a következő hét utolsó lenne a szorgalmi időszakban, de mivel az már lazább lesz, már most készülök rendesen a vizsgákra.

Este kicsivel 10 előtt (aznapi tanulás után) volt az, hogy anyám feljött a szobámba, és látta hogy egy videót nézek (aminek nincs köze a tanuláshoz). Majd megkérdezte, hogy normális vagyok-e? Így.. Én nem tudtam semmit mondani. Csak mikor kiment, folytattam a videót. Tudom hogy ilyenek, 19 év alatt már feltűnt, de néha még mindig megrendít hogy meddig tudnak elmenni a szülők.

Tehát a kérdésem az hogy annak ellenére hogy vizsgaidőszak van, nem lazíthatok kicsit legalább este? Tavasz van, tehát egy féléven már túlestem, tudom milyen, de tényleg csak úgy lehet ezt túlélni, ha ilyen szigorúan élünk?

Köszönöm.



2021. máj. 16. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Fogsz te még két év múlva sorozatokat is nézni a vizsgaidőszak kellős közepén. :D

Simán belefér esténként 1-1 film, teljesen normális, ha mást is csinálsz tanulás mellett. Az már más kérdés, hogy attól, hogy én így látom, téged még ugyanúgy csesztetnek miatta.

2021. máj. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Anyukádnak van diplomája? Tudja, milyen naponta 10 órát tanulni? Jézusom, már hogy ne lehetne este 10 után lazítani!

Én negyedéves vagyok mérnökszakon, a legtöbben vizsgaidőszakban nem egy videót néznek tanulás után, hanem egész napos sorozatmaratonokat tolnak. Vagy sütnek. Meg takarítanak. Covid előtti időkben még bulizni is jártunk néha ilyenkor. Én a szakdogámat is youtubeozással halogattam. Nem napi egy videóval, hanem kb óránként :D (Persze ez már az elmúlt egy év motivációvesztése miatt volt így)

Első vizsgaidőszakban én is ráparáztam és folyton tanultam, sokkal rosszabb volt. Napközben is nyugodtan tarts szüneteket legalább 2 óránként.

2021. máj. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is elsőéves vagyok, simán nézek videókat napközben is. Sőt, sorozatot is nézek és olvasni is szoktam (mármint fantasyt meg ilyesmiket, nem(csak) szakirodalmat).


Ha a szorgalmi időszakban is tanulgattál, akkor simán belefér, sőt.

2021. máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
anyád vagy rosszul tanult, vagy sehogy. 10 óra agymunka az rengeteg, teljesen természetes, normális és egészséges pihenni, kikapcsolni egy kicsit. jót tesz a tanulásnak este 10kor meg ha nem aktív az agyad (az enyém pl egyáltalán nem az), akkor feleslegesen kínoznád magad a tankönyvvel, nem lenne haszna
2021. máj. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 flora08 ***** válasza:
100%
Én munka mellett tanulok, levelezőn (második diploma), kb. az összes szabadidőm rámegy. Többször volt olyan, hogy több beadandó megírása állt még előttem vagy tanulnom kellett volna egy vizsgára, de olyan fáradt voltam, hogy inkább lefeküdtem aludni, sorozatot/filmet néztem, vagy csak néztem ki a fejemből. Fontos persze az időbeosztás (nem jó ha valami az utolsó pillanatra marad vagy nem jut rá elég idő) de a pihenés is az.
2021. máj. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lazíthatsz, akár nap közben is 2tanulás blokk között. Pihenni is kell néha, ha folyamat csak tanulsz nem leszel hatékony. Egyik vizsgámra úgy készültem, hogy 10perc tanulás, 5perc telózás, nagyon nem jött be a tananyag, de sikerült megtanulni, mondjuk csak négyes lett, de a félénkségem miatt mert szóbeli volt. Vizsgaidőszakban is volt, hogy többször is tartottam 1-2 napot amikor egyáltalán nem tanultam.
2021. máj. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!