Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon sajnálom apukámat....

Nagyon sajnálom apukámat. Tudok érte tenni valamit?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak. Anyukámmal élek.


Most derült ki számomra hogy apa azért mikor én ott vagyok mennyi mindenről lemond. Apa albérletben lakik. Hétköznapokon szinte csak vajas kenyéren meg tescos párizsin él,főtt ételt jó ha heti 1x eszik mikor keresztanyám aki apa testvére visz neki. A zoknijai is mind lukasak.

Én ebből mikor ott vagyok semmit nem vettem észre eddig mert finom husikat csinál van sok gyümölca joghurt-amit ha nem eszek mindog elrak h vigyem el az enyém,megyünk fagyizni mekizni pizzazni.


Most volt unokatesóm ballagása és véletlenül halottam meg h keresztanyám erről beszél. Hogy apu ott hagyta anyámnak a lakást most meg nyomorog alig eszik pedig fizikai munkát végez,fizeti a gyerektartást meg mikor én ott vagyok mindent megad mintha minden rendben vele.


Nem tudom pontosan mennyi pénzt fizet apu anyunak 30 vagy 40 ezret?de anyu kevesli. Ha cipő vagy ruha kell mindig hivogatja aput hogy adjon még pénzt és szokott is adni.

Félek anyunak szólni hogy ne kérje aputól az egész pénzt meg ne kérjen tőle plusszba. Mi átlagosan élünk anyu dolgozik a nevelő apám lassan 1 éve nem dolgozik és van egy kis tesóm is biztos itthon is kell a pénz de sajnálom aput.


2021. máj. 17. 06:40
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Az jutott eszembe h kevesebbszer megyek hozzá és akkor is csak pár orara ebéd után vacsira meg hazajövök
2021. máj. 17. 06:43
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem egyedi eset. Magyarországon a nyugati árak mellé balkáni fizetések társulnak. Egy 30 - 40 ezres gyerektartás miatti mínusz sokat számít.
2021. máj. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha kevesebbszer mész, azzal csak megbántod.

De a menjünk mekizni pizzázni javaslatokra nyugodtan mondj nemet. Dobj be helyette olyan ötletet, ami nem kerül pénzbe, jajj inkább kirándulnál, vagy ha nincs olyan idő, vigyél magaddal társast, filmet, akármit, apamozizzunkitthon.

Tukmálást se hagyd.

2021. máj. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy hány éves vagy, de inkább ülj le apukáddal és mond meg neki, hogy nem muszáj minden pénzén kaját vennie, ha ott vagy. Ha nem mész sűrűn, akkor apukádnak fel fog tűnni, hogy valami változott.
2021. máj. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%
am nem akarok hülyesèget mondani, ha időssebb vagy akkor veszel neki zoknit, nadràgot vagy amire úgy gondolsz hogy szüksège van. ha fiatalabb akkor a hàzimunkàba pl mosogatàs kertàsàs bàrmi... hidd el örülni fog, ha olyan van akkor eggyütt is csinàlhatod ès jót beszèlgettek közben is...
2021. máj. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%
már pedig szólnod kellene anyádnak, főleg ugy, hogy a here nevelőapád rajtatok élősködve nem dolgozik.sőt egyenesen biztatnám rá apámat,hogy kérjen vagyonmegosztást, mert az egészből a here jár jól..sőt, ezek után persze minimum, hogy vele laknék, mert a here még leveri rajtad.
2021. máj. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
27%

6-os: ne írj már hülyeségeket!

Egyrészt vagyonmegosztás garantáltan volt - anélkül uyganis a válás nincs lezárva jogilag -, meg attól, hogy van egy nevelöapa, a kérdezö az anyjával él és neki is pénzbe kerül.

A gyerektartás összege kb a kérdezö havi kajájára elég, ha ez nem lenne, akkor miböl venne neki az anyja ennivalót? (Az anya efölött is böven költ a gyerekre, mert ruhákat, bérletet, iskoláztatást is kell fizetni, nem is keveset, meg még ö az, aki a mindennapokban ellátja a gyereket)

A kérdezö nem döntheti el, hol akar lakni,a bírósági határozat kötelezö rá nézve is. Meg ha az apa nem keres normálisan, akkor semmivel nem lenne jobb helyzetben, mint most.

Azt végképp nem tudom, honnan veszed, hogy a nevelöapa bántaná, ne akard ellene heccelni!

2021. máj. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

12 éves korától eldöntheti, kivel akar élni.

perujrafelvételt kérhet az apa

ha szóvá teszi a gyerek, hogy a here miért élősködik, míg apa nyomorog- és nyugi, erről here biztosan tudni fog anyutól- akkor sanszos, hogy nem fog here tapsikolni, hanem leveri valamilyen módon a gyereken

2021. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy volt garantáltan vagyonmegosztás!

Nálunk is apám anyumra hagyta az egész házat, illetve legutóbb tesómek valasanal is az apa ott hagyta a lakást, hogy a gyerekeknek nyugodt környezet maradjon.

A fentebbi szöveg olyan, mint ami velem történt meg gyerekkoromban.

Én leülnek apámmal beszélgetni róla. Nagyon jól esne neki biztosan, hogy támogatod. Mondjad, hogy ezekre a kajakra nincs szükséged, esetleg mielőtt mész hozzá, süss egy kis sütit és vigyél neki belőle stb.

Ha apukád ennyire önfeláldozó érted, akkor a szíve szakadna meg, ha nem mennél hozzá ennyiszer. Ezzel csak rontanal helyzeten.


Anyuddal milyen a kapcsolatod? Nem zavar, hogy a csavoja ott eloskodik abban a házban, amiert apud is megdolgozott?

2021. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%
Èn nem dönthettem hogy hol lakjak, pedig 14 voltam... Meg se kèrdeztek maradtam anyàmnàl... Hàla Istennek! Annyiraegutàltam őt hogy 18 èvesen elköltöztem. 10 èv alatt 1* futottunk össze, de olyanok voltunk mint kèt idegen. Kèrdezte hogy hol lakok, de nem mondtam meg neki. Nem akarom hogy keressen... ezt tudtàra is adtam...
2021. máj. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!