Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vennétek rá, hogy...

Hogyan vennétek rá, hogy elmenjen a zongoravizsgára?

Figyelt kérdés
11 éves kislány, 4 éve tanul zongorázni. Utálja, gyűlöli az első perctől kezdve, de az anyja kötelezi, mert zenészt akar az akarata ellenére faragni belőle (én az apja vagyok, nekem beleszólásom ebbe nincs, nem is élek velük, elmenekültem már onnan). Már megígérte az anyja, hogy ez az utolsó év ahol keményen kell teljesíteni és akkor a nyáron átbeszélik, hogy jár-e még majd és felvázolni, hogy miért lenne jó, ha akarata ellenére is tanulna majd zenét (a pozitív hatásai lényegében). Viszont hogy továbbjusson, kell a vizsga. Amire nyilván a gyerek nem akar elmenni, ordenáré nagy veszekedés van náluk emiatt, visítás, sikítás, anyuka bántása. Semmit nem gyakorolt, egyáltalán nem megy neki egyik darabja sem, ezért most éjt-nappal kéne neki gyakorolnia, mert közel az a vizsga nagyon. Szeretnénk, ha elmenne és akkor nyáron, nyugodt körülmények között dönteni a továbbiakról. Bármi ötlet, hogy veszekedés nélküli sikeres vizsga legyen ebből?

2021. máj. 17. 18:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
91%

Találjatok ki neki valami jutalmat, ami tetszik neki. De egyébként nem kellett volna alapból erőltetni sem.


(Amúgy kicsit Martin-család szaga van a sztorinak. Ott is van egy 11 éves kiscsaj, aki zongorázik és idegbeteg)

2021. máj. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
91%

Az a 11 éves kislány miért van az anyjánál, és miért nem nálad van?

Te se vagy normális, hogy bár évek óta tudsz erről, mégse teszel semmit, de még mindig te vagy a normálisabb szülő...

2021. máj. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
99%
ha nem gyakorolt és nem megy neki semmi, akkor hogy sikerülne a vizsga? Jön az éjszakai tündér?
2021. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyerek nagyon intelligens. Pontosan látja, hogy az, hogy "nyáron nyugodtan átbeszéljük" azt jelenti, hogy egész nyáron ezzel fogja zsarolni az anyja. Én a gyereknek szurkolok. Ha négy év alatt nem szerette meg a zongorázást, akkor úgyse ér a dolog semmit.
2021. máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
89%
Alkut kell kötni. Modjátok meg neki, hogy ha sikeres lesz ez a vizsga, abbahagyhatja.Nem cirkuszoltok vele többet.Bár öszintén szólva semmi értelme az egésznek, a vizsga erőltetésének SE, ha ennyire utálja. Ha így utálja, akkor nem is jó benne, gondolom. Akkor meg minek erőltetni???
2021. máj. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:

Anyjukhoz ítélték váláskor a két gyerekünket, így sokat nem tudok tenni az ügyben, nem lehet nálam. Távoli rendfenntartó szeretnék lenni, aki ad nekik tanácsot.

Sajnos az én hibám is, ugyanez volt a nagy fiammal is, aki most 21. 2 évig citerázott, utálta, majd anyja engedte neki a váltást zongorára. Ott 7 évig zongorázott, minden napos volt a veszekedés miatta, üvöltözés, sírás. 7 évig, minden egyes nap, én meg csak néztem... Szerencsétlen rühellte minden percét. 17 évesen fogta magát, és nem ment el a vizsgájára akkor hagyta abba önkényesen.

Egy kettessel azért csak átengedik vizsgán, csak egy 11 éves gyerek. El-el játszogatja ami megy és csak megvan. A nagy fiam utolsó sikeres évében ugyanazt a darabot adta elő, mint az előző éves vizsgáján, aztán ráfogta egy betegségre (stressz miatt kialakult bélcsavarodás, ez sajnos tényleg megtörtént, hónapokig csak feküdt szerencsétlen utána amíg gyógyult), hogy amiatt nem tudott gyakorolni és zongorázni egész évben.

2021. máj. 17. 19:02
 7/67 anonim ***** válasza:
97%
a nejed egy hülye, ha képes beteggé tenni a gyerekeit ilyesmi miatt..
2021. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
100%
A zenélés alapvetően örömöt okoz (legalábbis kellene) . Ha ennyire nem fekszik a gyerekeknek, akkor ez szinte kínzás!!!!
2021. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 A kérdező kommentje:

A bizonyítvány a legfontosabb az anyukának. Én sem tudom, hogy miért fontos ennyire az a bizonyítvány, de annyira ragaszkodik hozzá, hogy meglegyen, mintha ezen múlna az élete.

Intelligens a kislány bizony, átlát a szitán. Én is úgy érzem, hogy ebből a nyári megbeszélésből vagy zsarolás, vagy pedig elfelejtés lesz és automatikusan megy a kövi évre a tündérkém szegény...

Annyira sajnálom, hogy 68 évesen semmit nem tudok a távolból tenni és a telefonba csak az ördögi visításokat hallom, amit a nagy fiam közvetít.

2021. máj. 17. 19:07
 10/67 anonim ***** válasza:
100%
akkor okosítsd ki a lányodat. Nem kell elmennie. Ha elmegy, nem kell játszania. Kimegy , leül a zongorához, 10 mp múlva feláll, elnézést kér és helyremegy. Vagy ilyesmi. Mondd neki meg, hogy ennyit kell kibirnia és vége a dolognak.
2021. máj. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!