Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennetek ha a 18eves...

Mit tennetek ha a 18eves gimis fiatok venne egy uj iphone 11prot es a szobajaban talalnatok 600ezer ft-ot valamint 190eurot?

Figyelt kérdés
Egyszerüen nem ertem honnan lehet ennyi penze. Kap havi 10ezret amit elkölt cigire. A nyari fizetesenek a 80% elbulizza nyaron es evközben a maradek kb 60ezer a szamlajan van. Amikor a telefont meglattam azt mondta hogy eladta a regit 60ezerert es hogy ezt hasznaltan vette 150ezerert es a maradekot az egyik baratjatol kerte kölcsön mondvan hogy nyaron ha elmegy dolgozni megadja. Viszont ma amikor vittem be a szobajaba a ruhait meglattam az iphone dobozt gondoltam megnezem. Benne volt egy szamla hogy a telefon uj es 270ezerert vette valamint a szamla alatt a penz. Egyszerüen azt sem tudom hogy kerdezzem meg hogy ez honnan van ugyanis felek a valasztol. Mit tegyek?
2021. máj. 18. 14:34
1 2 3 4
 1/35 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
72%

Nagyszüleitől kapta esetleg?

Illetve ha nyáron dolgozott, akkor összejöhet abból 800 ezer forint.

Bár tényleg én sem igazán tudom, hogy kéne rákérdezned erre.

2021. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%
Konfrontálódj, különben soha nem derül ki, ha esetleg nagyobb a baj (lopásból, vagy bármi illegális tevékenységből is származhat a pénz).
2021. máj. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
Én megkérdezném, gyanus hogy nem a nyári munkából, ha már a telefonról is hazudott
2021. máj. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
8%
Inkább örüljön hogy van pénze és nem kér.Havi 10.000 FT nagyon sok pénz kb megélni nem lehet belöle
2021. máj. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
29%

Honnan tudod, hogy mennyi megtakarítása lehet? Nekem ilyeneket nem tud anyám, pláne a számlámról.


Illetve lehet nem mondott igazat a fizetéséről, ha nem jó a kapcsolat, vagy esetleg dolgozik suli mellett és nem tudsz erről. Sok dolog lehet itt.

2021. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
98%

Mit jelent az, hogy nem mered megkérdezni, félsz a választól?

Attól félsz, hogy kiderül, bűncselekményből származik, vagy attól félsz, hogy gorombán leugat és elküld a fenébe?


A nyitókérdésre visszatérve: "Mit tennétek, ha....?"


Természetesen megkérdezném a gyerekemet.

2021. máj. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
97%

Lehet:

- Örömfiúként dolgozik maszekban.

- Drogot terjeszt.

- Szerencsejátékot játszik és jó benne.

- Kriptovalutával kereskedik.


Hogy ezek közül melyik, arra neked kell rájönnöd. Beszélj vele, de ne támadd le, mert akkor pláne titkolózni fog.

2021. máj. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
82%
dílerkedik, vagy a seggét árulja
2021. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
83%
Nem hiszem, hogy saját megtakarítás, különben minek titkolná? Egyébként megértem, hogy félsz megkérdezni, ráadásul mivel a telefonról hazudott, valószínű, hogy erre sem fog őszintén válaszolni :/
2021. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
80%
Ha rájön , hogy kutakodsz a dolgai között biztosan mérges és nem fog szóba állni veled . Próbálj közelebb kerülni a fiadhoz és figyelj arra mit csinál hova megy . Igazából bármit lehet . Az is lehet nyert egy kis pénzt valami kaparóson csak nem akarja elmondani.
2021. máj. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!