Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg szuleimmel elek okj miatt...

Meg szuleimmel elek okj miatt lassan 21 leszek de en nem szeretek a kertes munkakban segiteni. Ez baj? Koltozzek el?

Figyelt kérdés
2021. máj. 22. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem baj, hogy nem szereted, de azért illik kivenned a részed felnőttként a ház körüli teendőkből. Én sem szeretek takarítani, mégis megicsinálom.
2021. máj. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Beszéld meg velük, hogy a kerti munka helyett inkább a benti háztartási munkákat csinálnád.
2021. máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Apammal utanna akkor elkezdek veszekedni emiatt. Nagy kertmanias. Hat en kiteritem a ruhat ilyenek porszivozok de kiterdekel a kert nemtehetek rola. Minek krll nekik a nagy kert. En mar elkoltoznek csak nincs sok penzem itt mrg ahol lakok nemvesznek fel protekcio kell.
2021. máj. 22. 12:18
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Buták ezen a téren a szüleid. Ha bent segítesz,akkor az kompenzálja a kinti nem segítést. Szerintem.
2021. máj. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hat ja...meg neha az se tetszett nekik h elmentem itthonrol xd meg h minek megyek stb bar mar beletorodtek xD
2021. máj. 22. 12:24
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Mi bajod a kerti munkával ?

Éltett,és etet lusta vagy .

2021. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Én se szerettem soha. Megkérdeztem, hogy van nekem is kert részem? Mondták, hogy persze, az 1/3-a az enyém. Másnap lebetonoztattam úgy az 1/3-ád, a háztól legmesszebb eső részét. További teendők kilőve. Utána meg felhúztam rá egy kis fa bódét, műhelynek be is lett rendezve.

Úgy korrekt, hogy ha a te felelősséged alá tartozik egy terület része, hogy azzal azt csinálhatsz, amit akarsz. Tehát szabadon felhasználható. Nem gondolkodtál még el rajta, hogy mire lenne neked jó az a terület? Mert annak semmi értelme, hogy azért gondozod kertként, hogy nekik legyen kertjük, miközben te meg nem akarnád.

2021. máj. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, én ugyanígy voltam, amikor a szülői házban laktam. Kiegyeztem anyukámmal, hogy bent a házban BÁRMIT, csak kint ne kelljen a kertben semmit csinálnom.

Anyu (csodák csodája) de ebbe belement (mert amúgy meg nem volt túl megértő velem más dolgokban). De ez így működött: porszívóztam, mosogattam, felmostam, főzésben a keze alá dolgoztam. Kertészkednem nem kellett egyáltalán, és nem is jegyezték meg szóban sem, egyszer sem:)

2021. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Én is rühelltem, most is rühellem, sőt hidd el, hogy a szüleid sem élvezetből csinálják. Egyszerűen így könnyebb a megélhetés, olcsóbb az élelmiszer. Felnőtt vagy, ezt nem olyan nehéz belátni. Ha nem dolgozol (akár önhibádon kívül, akár nem), legalább ennyit segíthetsz nekik. Fingom sincs mekkora kertről beszélünk, de azt ugye tudod, hogy majd ha dolgozol, ott (valószínűleg) napi 8 órát kell munkával töltened, és előbb-utóbb akkor is megunod, ha amúgy érdekel maga a szakterület. Ehhez képest naponta elpöcsörészni a kertben fél órát nem egy nagy dolog.
2021. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Ha Bennt tényleg segítesz, akkor nem értem a szüleidet. Legjobb az lenne, ha tudatosan felcserélnétek a kertészkedést a házimunkával. Szóval, hogy ne az legyen, hogy te odabent megcsinálsz két dolgot, aztán kalap, kabát, hanem mondjuk megcsinálod a benti feladataidat, és utána megkéred anyudat, hogy te inkább megpucolod az ablakot, ő meg helyetted menjen ki a kertbe. Sejtem, hogy itt az a gond, hogy te eltudod a háztartást, és a többivel nem foglalkozol. Persze, ha csak díszkertről van szó, akkor meg értelek. Viszont ha zöldség, és gyümölcs terem, amiből te is eszel, akkor illene valahogy hozzájárulni a munkához. Ha máshogy nem, Legalább cserével, ahogy írtam.
2021. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!