Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányok! Nálatok "időben"...

Lányok! Nálatok "időben" megtörtént a felvilágosítás a menstruációról?

Figyelt kérdés
Az időbent úgy értem, hogy még mielőtt megjött, tudtatok-e róla, vagy úgy jött meg, hogy fogalmatok sem volt az egészről.

2021. máj. 24. 11:21
1 2 3 4 5
 11/47 anonim válasza:
100%
Igen a suliban volt.
2021. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolában a védőnéni ezt elmondja egy ofő órán, plusz szülők amennyit gondolnak.
2021. máj. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
Igen, anyukámmal ovis korom alatt is lehetett beszélni erről (persze a saját szintemen), és voltak otthon különféle korosztálynak szóló felvilágosító könyvek is, mint a sehány éves kislány, meg volt egy felvilágosító képregény, aminek már nem emlékszem a címére, de megpróbálom majd beszerezni a saját gyerekemnek ha már ott tartunk majd. Két nővérem is van, az egyik már akkor menstruàlt amikor én kilenc éves voltam, (ő12) emlékeim szerint akkor már teljesen képben voltunk a menzesszel meg mindennel, a tesóm még büszkült is vele otthon, hogy neki már megjött, nagylány lett. A sulis felvilágosítás nem adott semmi újat a témával kapcsolatban, csak ijesztgettek a nemi úton terjedő betegségekkel, traumatizáltak egy szülésről készült videóval, meg kaptunk egy ilyen reklámcsomagot betétekkel, tamponnal meg óvszerrel. A ciklus biológiája meg asszem inkább biosz órán került elő valamikor hetedik-nyolcadik környékén.
2021. máj. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
Én nem beszéltem anyukámmal erről. Tini magazinok viszont tele voltak vele onnan azért nagyjából összegyűjtöttem hogy mi hogy van. Meg a suliban volt felvilágosítás onnan kaptunk egy libresse kiskönyvet az volt a leghasznosabb.
2021. máj. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de nem elsősorban anyukámtól, hanem osztálytársaktól meg tinimagazinokból voltak az infóim. Pár héttel azelőtt, mielőtt megjött volna, anyu vett nekem egy felvilágosító könyvet is, az nagyon jól jött, helyre rakta bennem a dolgokat.

Az én lányom most 9 éves, teljesen képben van. Ha kérdése van, nekem teszi fel, és erre nagyon büszke vagyok.

2021. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%
Igen, anyum is mondta, meg az iskolában is tanultuk, azt hiszem 4. osztályban. Mikor megjött majdnem 12 voltam, meglepett persze, de tudtam, mir van szó, nem sokkolt.
2021. máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim sose beszéltek velem ilyenről, de az iskolában hallottam róla, voltak osztálytársaim, akiknek hamarabb megjött, úgyhogy tőlük többnyire. Felvilágosító óra úgy emlékszem, csak később volt.
2021. máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem, mindig kerültek minden ilyen témát. Sulis felvilágosítással elég sokáig vártak, mire elérkezett már szinte mindenkinek lánynak megvolt az osztályban. Net nyilván volt, de valahogy korábban nem jutott az eszembe rákeresni, hogy mi is történik majd a testemmel 😅(teljesen kimaradtak az ilyenek, amikor anyumat régen kérdeztem a reklámokról, hogy mi az a kék izé, meg miért kell mindig annyit mondott, hogy pisi, teljesen kitért minden kamaszodást érintő dolog elől, talán ezért nem nagyon agyaltam rajta)
2021. máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég hamar jött meg, a suliban beszéltek róla, de nem nagyon érdekelt engem ez 10 évesen.:D Aztán mikor megjött, akkor szóltam rögtön anyukámnak, hogy “anyu valami baj van”.:D Akkor persze megnyugtatott, meg elmagyarázta hogy is van ez.
2021. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos nem mondta el senki, bár elég hamar jött meg( 10 évesen ), gondolom ezzel nem számolt senki, de utána anyukám elmagyarázta a dolgokat.

29/L

2021. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!