Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányok! Nálatok "időben"...

Lányok! Nálatok "időben" megtörtént a felvilágosítás a menstruációról?

Figyelt kérdés
Az időbent úgy értem, hogy még mielőtt megjött, tudtatok-e róla, vagy úgy jött meg, hogy fogalmatok sem volt az egészről.

2021. máj. 24. 11:21
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
Igen anyukám is beszélt róla korábban plusz én akármennyire is fiatal voltam elég rendesen utána olvastam a dolgoknak interneten úgyhogy nem ért nagy meglepetés. Pont 4.-ben jött meg először (9 vagy 10 éves voltam) a karácsonyi előadásunk előtt kb 2 órával, pont mielőtt indultam volna az iskolába. Anyukám itthon se volt úgyhogy csak fogtam egy betétet amit találtam és azt használtam. Neki csak este mondtam el miután hazaértünk. Az iskolában felvilágosítás viszont csak 6. osztályban volt (ekkor még csak a menstruációról a lányoknak, a szex és terhesség stb.-ről 8.-ban volt) ami szerintem kicsit már túl késői időpont, mert a legtöbb lány ekkora már menstruált.
2021. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Elvileg minden iskolában kötelező a felvilágosítás, hát nálunk sosem volt. Vagyis annyi, hogy hetedikben egy lány összevérzett mindent a wc-ben, és a titkárnő bejött megmutatni, hogy kell elcsomagolni egy betétet. Ennyi.

Majdnem 11 éves voltam, amikor egy iskolai kivizsgáláson megkérdezte az orvos, hogy menstruálok-e, mert már voltak melleim, annyit mondtam, hogy azt se tudom mi az. Hazamentem, megkérdeztem anyámat, ő felvilágosított, de baromi kínos volt, mert amúgy nem jó a kapcsolatunk. 11 és fél voltam amikor megjött, szóval igazából időben megtudtam, de mégse, mert mi van, ha 9 évesen jön meg?

És ez nem az őskorban volt, hanem csak 5 éve.

2021. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
97%
En is kaptam egy felvilagosito konyvet talan 10 evesen, es 13 evesen jott meg először. De volt a suliban is felvilagosito ora, anyatol is siman kerdezhettem, ha valami nem volt egeszen tiszta, pl. hogy milyen erzes tampont hasznalni, eleinte feltem tole, de a betet meg ritka undorito es kenyelmetlen szamomra, ugyhogy par alkalom utan valtottam tamponra, anya direkt vett minit, meg elolvastam a tajekoztatot benne nagyon alaposan.
2021. máj. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
Na meg az osztalyban akkor mar par baratnomnek megjott, ugyhogy toluk is informalodtam.
2021. máj. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
Én tudtam róla, mert van nővérem, de amikor elkezdtem szőrösödni, velem is elbeszélgetett anyukám külön.
2021. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

Igen, már tudtam mindent.

Viszont tényleg ennyire felgyorsult a lányok fejlődése? Én 38 éves vagyok, ötödik osztályos koromtól menstruálok, és én voltam az első az osztályban. Ti meg írjátok, hogy sokaknak 4. osztályban már megjött. Ez tényleg ennyire általános ma már?

2021. máj. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

26-os!

Igen, egyrészt felgyorsult a lányok érése, másrészt pedig ma már nagyon sok gyereket tartanak vissza az oviban egy évet. Én májusi vagyok, két hónappal a 11. szülinapom előtt jött meg, akkor ötödikbe jártam, de ma már az ilyen korú gyerekek nagy része még csak negyedikes. De nekem is van olyan barátnőm, aki szegény második általános után, 9 évesen kezdte. :(

Egyébként ez a dolog tényleg már legalább 150 éve gyorsul, a 19. század végén 15-16 évesen kezdtek a lányok menstruálni, ma már a 10-11 teljesen általános.

2021. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
nem ért meglepetésként, de olyanokat pl nem értettem/tudtam, milyen méretű betétet/tampont kell használni, milyen gyakran kell cserélni, honnan lehet kitalálni hogy cserélni kell, az hogy este gyengébb nem jelenti azt hogy nappal is gyengébb lesz (emiatt sokszor átáztam az elején)
2021. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

34 vagyok, és hatodikban kezdett el az utolsó lány menstruálni, ez nem újdonság.


Anyukám felvilágosított időben. Ami gáz volt, az a tesióra. Nekem és két másik lánynak 10 évesen jött meg, és külön kellett beszélnünk a tesitanárral, hogy ez a tornadressz + betét kombó nem fog menni. Utána hamar összehoztak egy felvilágosító órát.


Engem az ilyen "finomhangolások" érdekeltek, amit nem mertem megkérdezni senkitől, mert cikinek tartottam, pl. ha óra elején felállunk, másnak is megindul-e a vérözön, vagy csak nekem jön a löket vér ha pl. tüsszentek.

2021. máj. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!