Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányok! Nálatok "időben"...

Lányok! Nálatok "időben" megtörtént a felvilágosítás a menstruációról?

Figyelt kérdés
Az időbent úgy értem, hogy még mielőtt megjött, tudtatok-e róla, vagy úgy jött meg, hogy fogalmatok sem volt az egészről.

2021. máj. 24. 11:21
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
97%
Nagyjából tudtam a dolgokról mikor megjött, viszont egyáltalán nem voltam rá felkészülve. Emlékszem, hogy nagyon megijedtem és nem is mertem elmondani a szüleimnek, csak sírtam és hagytam, hogy rájöjjenek és észrevegyék maguk. Anyukám leigazolt nekem egy napot, de gondolom elmondhatta a konkrét okát az osztályfőnöknek és továbbterjedhetett a hír, mert másnap egy tanár az óra végén megkérdezte tőlem, hogy hogyhogy hiányoztam...én csak annyit válaszoltam, hogy nem éreztem jól magam, beteg voltam, mire ő mindenki előtt elkezdte, hogy "de hiszen ez nem betegség, ez a világ legtermészetesebb dolga, a női lét velejárója" stb., nekem meg égett a pofám. Szóval ez nagyon kellemetlen volt, szintúgy kellemetlennek éreztem mikor pár idősebb női rokon a családban jött a "nagylány lettél" szöveggel. Még utána is kellett szerintem jó pár hónap mire egyáltalán beletörődtem és elfogadtam, hogy akkor ez a menstruáció és ez van. Ha megjött, akkor ugyanúgy sírtam, szégyelltem, külön nyűgnek éreztem (mondjuk ez azóta sem változott sokat :D), a suliban is ciki volt például vinni magammal a betétet meg kimenni a mosdóba, ott hallják ahogyan kibontom stb., féltem nehogy átázzak és volt is pár balesetem. Szóval engem ez az egész nagyon rosszul érintett, szinte egy kisebb sokk volt. Ennek egyik oka szerintem az, hogy a családon belül ez abszolút tabunak számított és egyáltalán nem beszéltünk róla sem előtte, sem utána (anyukám csak adott betétet és hogyan kell használni). Az iskolában ugyan tartottak a védőnők felvilágosító órát, de az inkább a szexről szólt, azon belül is azon volt a hangsúly, hogy fúj, eszébe se jusson senkinek, mert fáj az első alkalom, terhes leszel meg ilyen és ilyen nemi betegségeket kapsz el... ja meg mindenkinek fel kellett húznia egy óvszert egy banánra :D Úgyhogy igazából az internetről és a barátnőimtől hallottak alapján tájékozódtam ezekről (illetve általános végén kaptunk egy ilyen tájékoztató füzetet, de akkor már szerintem kb. mindenkinél késő volt), de amíg nem éreztem magam érintettnek a témában, addig annyira nagyon nem is érdekelt. Engem inkább az zavart, hogy mindig inkább a biológia felől közelítették meg a dolgot vagy csak a tárgyilagos infókra koncentráltak pl. hogyan kell használni egy-egy menstruációs eszközt, de a lelki és társadalmi oldalával egyáltalán nem foglalkoztak. Plusz ugye itt vannak ezek a "világ legtermészetesebb dolga" és "nagylány lettél" dumák, amiket én a mai napig nem értek, mert szerintem ez egy annyira intim és magán jellegű dolog, hogy én nem értem miért kell így kezelni.
2021. máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 Metionin ***** válasza:
100%
Tudtam róla de a részleteket nem, csak hogy lesz vér és hogy akkor majd vattát kell berakni (anyám akkoriban azt használt). Ezt kb. 10 éves koromban mondta anyám, miután a padtársam közölte hogy van egy betegség amikor vér folyik a lányokból és hogy a nővérének ilyen van. Nekem gyanús volt a dolog és megkérdeztem anyámat, aki annyit közölt hogy az nem betegség, majd nekem is lesz. Aztán magamnak olvastam utána meg így lassanként esett le, hogy mik is a betétreklámok meg anno megtaláltam anyám véres vattáit a kukában és hogy az mi volt. Suliban mire volt róla szó, már majdnem mindenkinek megvolt de kaptunk egy kiadványt, ami sokat segített.
2021. máj. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De csak mert rákérdeztem egy OB reklám miatt.
2021. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

9 éves korom körül anyu nagyon minimálisan mesélt róla. 10 voltam amikor megjött.

A sulis felvilágosítás 6. Osztályban volt, tehát ebből a szempontból későn, pláne mert addigra az osztály háromnegyede már menstruált

2021. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%
26. Én most vagyok 23 és 10 éves koromban jött meg.
2021. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám adott egy kamasz korról szóló könyvet és közölte ha bármit nem értek kérdezzem meg. Megértettem a könyvet ( nem volt bonyolult) és ha segítség kellett ( betét, görcsoldó) anyám egyből segített. Nem kell ezt túl komplikalni.
2021. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

26


Én úgy mentem 4.-be hogy már menstruáltam. Én voltam az osztályban az első. Én én világosítottam fel a többi lányt az egyik tornaórán, míg a fiúk fociztak. :D


Mikor 5.es voltam, akkor tették át a sulis felvilágosítást 6.-ról 5.-re, mert rájöttek, hogy hanem sokra nem mennek vele.


20L

2021. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
A Bravo meg a Popcorn magazinok szex, szerelem rovatából mindent megtudtam, ami engem érdekelt. Otthon soha nem beszéltünk ilyenekről.
2021. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám ilyen téren sajna eléggé le volt maradva. Mikor azt hitte, hogy aktuális, én addigra már mindent tudtam.
2021. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%
Anyám 8-9 éves korom táján annyit mondott, hogy majd ne ijedjek meg, ha pár évvel később vért fogok pisilni(!), és amikor először megjött, megmutatta, hogy hogyan kell beragasztani a betétet a bugyiba. Ennyi volt a komplett szülői tájékoztatás, könyvek és magazinok neveltek fel. Az iskolai előadásoknak nem sok hasznuk volt, mert addigra már mindannyian tisztában voltunk mindennel.
2021. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!