Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányok! Nálatok "időben"...

Lányok! Nálatok "időben" megtörtént a felvilágosítás a menstruációról?

Figyelt kérdés
Az időbent úgy értem, hogy még mielőtt megjött, tudtatok-e róla, vagy úgy jött meg, hogy fogalmatok sem volt az egészről.

2021. máj. 24. 11:21
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2021. máj. 24. 21:29
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
Tudtam, hogy van ilyen, de nem anyámtól
2021. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
88%

Amit tudtam, azt nem anyámtól tudtam. Ő adott nekem egy könyvet, de nem mondott semmit a dologgal kapcsolatban, én pedig nem is tudtam, hogy mondania kellene. A könyvet sem olvastam.


Az osztályban beszéltek a lányok először a menstruációról, mert már mindnek megvolt, nekem meg fogalmam sem volt, miről beszélnek. Evett a düh, hogy nem értem az egészet, és a lányok nem akarták elmondani. Azt mondták, forduljak anyámhoz a kérdéssel, de mire hazaértem, nem emlékeztem a szóra (hogy menstruáció), és amikor elmondtam anyámnak, hogy többé-kevésbé miről van szó, azt felelte, nézzem meg a könyvet. (Nem néztem meg.)

Nyári táborban hallottam először arról, hogy hogy lesz a gyerek.

Az osztálytársaim kinevettek és kicsúfoltak, mert nem tudtam, miről beszélnek, és nem is igazán érdekelt. (Gyerek voltam.)


Nekem gimi első évében jött meg először, szóval addigra már nem ért teljesen váratlanul a dolog, de nem anyám, hanem biológiaóra és osztálytársak voltak a források :)


Nálunk nem volt szokás beszélni semmiféle szexualitással vagy test működésével kapcsolatos témáról, mi egy amolyan elfojtásos család voltunk.

2021. máj. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%
Két nővérem vna, szóval úgymond időben tudtam mindent.
2021. máj. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

Kb 6-7 évesen már tudtam, ahogy azt is hogyan készül a gyerek (minden szakkönyvet elolvastam, amit találtam) :D


Azért kicsit megijedtem, mikor megjött, mert utláom a vér látványát.

2021. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 9-10 lehettem Anyukám világosított fel, soha nem volt tabu téma, hála Isten, pedig már 40 feletti vagyok.Teljesen jól csinálta, még sokszor unokatesóimmal is Ő beszélgetett női dolgokról, mert az Ő anyukájuk nem tette.
2021. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%
Hát most megdöbbentem hogy manapság ilyen korán megjön, én 40 feletti vagyok, 13 éves voltam, és kb az osztályban ez tök átlagos volt. 9-10 éves az nagyon pici még, szerintem nálunk senkinek se volt. Talán 11-12 évesek volt a nagyon elsők.
2021. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!