Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám jobb belátásra...

Hogyan tudnám jobb belátásra bírni őket?

Figyelt kérdés

Hónapok óta beszélgetek egy cseh sráccal és szeretnénk komolyabbra fordítani a kapcsolatunkat. Mondta, hogy amint tud, eljönne Magyarországra. Szüleim pedig nem támogatják egyáltalán. Nem tetszik nekik, hogy egy külföldi sráccal akarok összejönni, ne is hozzám fel többet ezt a témát. Zavar, hogy ennyire elutasítják és nem akarják megismerni. Talán az is közbeszól, hogy ők nem nagyon beszélnek semmilyen nyelven és csak úgy tudnának vele beszélni, ha fordítanék. Sehogy nem sikerül erről beszélnünk anélkül, hogy nekiállnánk veszekedni. Szerintük amint találkozunk, biztos az lesz az első, hogy terhes leszek és semmi biztosíték arra, hogy velem marad stb.


(Én 19 vagyok, ő 23)


2021. máj. 24. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

"Szerintük amint találkozunk, biztos az lesz az első, hogy terhes leszek és semmi biztosíték arra, hogy velem marad stb."


Hogy ennek mi köze a srác külföldi állampolgárságához vagy más nemzetiségéhez, anyanyelvéhez, arra képtelen vagyok rájönni.


De mondjuk azt se értem, te mit vársz ettől a kapcsolattól. Laknátok kb. 600 km-re egymástól. Valamelyikőtöknek másik országba kéne költöznie, ha együtt akartok élni. És ha egyikőtök sem beszéli a másik nyelvét (tehát közvetítő nyelven, pl. angolul kommunikáltok jelenleg), akkor mellékesen még egy nyelvet is meg kell tanulnia a másik kedvéért.

Az egésznek, mint párkapcsolatnak, annyi értelme van, mint sötétben egy elveszett fekete gombot keresni egy réten. Ennek lev.társként lenne értelme, hogy mindketten gyakoroljátok az angol (vagy másik közvetítő) nyelvet, esetleg meglátogatjátok egymást, és egymás városát megnézitek.

2021. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha szereted őt, akkor nekik nem mindegy? Olyan rossz, hogy néhány szülő így gondolkozik.. De biztos megkedvelnék őt idővel, nincsen semmi beleszólásuk abba, hogy te kivel vagy együtt
2021. máj. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

2-es, szereti őt, aha. Ti valami lányregényben éltek? Ahol a pár tagjai látnak egymásról egy képet, és rögtön szerelembe esnek, ami a sírig, de legalábbis a történet végéig kitart?

Még nem is találkoztak személyesen. És rengetegszer kell találkozni, hogy egyáltalán bármi alapja legyen a vonzalmuknak. És még akkor is hatalmasat lehet pofára esni, ha összeköltöznek, úgyhogy az egyik akkor hiába adta fel állását, régi életét.

Ez nem párkapcsolat, ez nem szerelem. Ez semmi egyéb, mint menekülés az álmodozásba a valós élet elől.

2021. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Az előző jól írta. Ez úgy baromság, ahogy van. Ha már összeismerkedtek volna élőben valahol, és első látásra halálos szerelembe estetek volna, és úgy gondolkoznátok azon, hogy folytatni kéne a kapcsolatot, az még úgy-ahogy érthető lenne, bár ennyi idősen az is teljesen felesleges, hiszen tucatnyi palid lesz még, mielőtt mondjuk férjhez mennél és családot alapítanál. Persze, hogy nem támogatnak a szüleid ilyen sületlenséget.
2021. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek. Eljön Mo- ra , kibérel egy szállást, majd talalkoztok. Nem kell a szüleid nyakára vinni, meg bemutatgatni amikor te sem láttad még.
2021. máj. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
17:30 nagyon jól írja, pedig én nő vagyok!
2021. máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem is kulfoldi a parom. Tavkapcsolatban kezdtuk mint ti (3evig), de mara mar hazasok vagyunk es az o orszagaban elek. Kozos nyelvunk az angol.

Igaz a mi szuleink tamogattak, de ha nem tamogattak volna se erdekelt volna. Nem az o eletuk. A szuleim is en is ugy gondoljuk, hogy nekem kell szeretni nem nekik, viszont a kovetkezmenyeket is nekem kell vallalni ha valami nem ugy lett mint ahogy elkepzeltem.

Az meg hogy terhes lennel es eltunne nem nemzetiseg fuggo. Egy magyar srac is ugyanugy megteheti ezt. Remelem tudtok talalkozni es menni fog a dolog. A szuleid jobban jarnanak ha tamogatnanak es megbiznanak benned. Igy ha barmi baj van is szivesen fordulnal hozzajuk. A vegen meg kitudja lehet hogy megkedvelik:)


23/N

2021. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Idi*tak engedd el !

Csinald ahogy jonak latod ! Ne foglalkozz azzal amit mondanak.

Lehet anno mamad is tiltotta apadtol azer gondolkozik igy.

2021. máj. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

ITt a PONT!


"Ez nem párkapcsolat, ez nem szerelem. Ez semmi egyéb, mint menekülés az álmodozásba a valós élet elől."

2021. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, amúgy nagykorú vagy, oda mész ahová akarsz.

Akár el is költözhetsz otthonról....


Ja, hogy a szülők pénze azért kell.... Hát ennek ez az ára, hogy beleszólnak az életedbe.


Hozz döntést! VAgy-vagy....

2021. máj. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!