Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként kiadnád albérletbe...

Szülőként kiadnád albérletbe a régi házadat ha lenne esélyed rá?

Figyelt kérdés
Nos, szüleimnek még mindig megvan az a házuk amiben felneveltek engem. De mivel jöttek a testvéreim így beköltözünk egy nagyobb házba (egy udvaron van a két ház). Kb 3 éve kiadták a régi házunkat egy albérlőnek, de én és a párom most vagyunk abban a korban hogy el tudjuk tartani magunkat. Gondolkoztunk már más városba való költözésen is, de szívem szerint legjobban a régi házunkba mennék. Hiszen mivel egy udvaron van, így sosem lennék távol a szüleimtől,és a testvéreimtől. Bármi baj adódna ott lennénk egymásnak. Fel is vetettem ezt az ötletet a szüleimnek, persze hozzáadtam hogy bérleti díjat,rezsit...mindent magamnak fizetek. Anyukámnak tetszett az ötlet, vele nagyon szoros kapcsolatot ápolok de apukám egyből ellenezte. 'Mi jogon dobjam ki a mostani albérlőt? Semmi gondom nincs vele.' Egyátalán nem értem ezt a mentalitást.. Mi is ugyanúgy fizetnénk mindent mint az albérlő.. Rákérdeztem hogy esetleg azért nem meri kiadni nekünk mert fél hogy mi nem fizetnénk vagy hogy tönkretennénk? Nemmel válaszolt, és hozzátette hogy ha mi költöznénk bele akkor nem kérne albérleti díjat. Mi ebben a logika? Évek óta magamra ruházkodom, magamnak veszek mindent. Az anyagi hátterem megvan. A szobámat is rendbe tartom, megbecsülöm amim van mert tudom hogy megdolgoztam érte. Jobb az neki ha esetleg más városba költözök és egy ismeretlennek folyik be a pénz az én albérleti díjamból? Elhiszem hogy "érvágás" lenne nekik ha havonta nem jönne be az a plussz 70ezer forint, de anyukám és apukám is dolgozik emellett még van +1 ingatlanjuk ami eladásra vár. Vélemény? Én vagyok a mumus ebben a sztoriban? Mi lenne a legjobb? Rájuk hagyni és elmenni a fenébe?

2021. máj. 25. 03:39
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim válasza:
90%

Apádnak igaza van.


1.: Nem egészséged a párodnak sem ennyire közel anyóspajtásékhoz.

2.: Jövő héten szétmentek. Akkor mi lesz? Oda a fix. bérlő, és a pénz.


Keress egy lakást a városban!

2021. máj. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
95%
igen. le kell válni a szülőkről. hidd el, hogy jobban jársz. én is azt hittem milyen jó lesz, hogy mellettük lakunk. hát nem.
2021. máj. 25. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
93%
Apukádnak van igaza.
2021. máj. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
94%

Soha nem adnék ki ingatlant baratnak vagy családtagnak. Ebből és a nekik adott kölcsönökből van a legnagyobb probléma.

Apadnak 100%-ban igaza van.

2021. máj. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
92%

Apudnak igaza van.

1. Biztos, hogy a pasi a szüleid nyakára akar költözni? Még akkor is gáz, ha "csak" szomszédok vagytok.

2. Mi van ha szétmentek?

3. Mi van ha el akartok költözni 1-2 éven belül?

4. Te elfogadnál ennyi pénzt a SAJÁT gyerekedtől?

5. Szerinted azt a bérleti díjat nem raknák félre neked/nektek? A mostani bérlő pénze "potya pénz". A tiétekkel nem szórakoznának. Így igen, havi 70 ezer minusz lenne.

6. Ideje lenne megtanulnod leválni a szüleidről.

2021. máj. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem lenne benne alberlő en ingyen "kiadnám" a gyerekemnek.


Viszont így benne van (ahogy előzők írják), hogy pl szetmentek, elköltöztök fél év múlva. Így buknák a fix, megbizható bérlőt.


Illetve sztem is jobb ha egy települesen sem lesz lakik az ember anyósékkal XD tapasztalat (valaki fentebb is írta)

2021. máj. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
96%

A fentiekkel mind egyet értek és kiegészíteném: Ha tőled nem fogadnak el pénzt, akkor az összes testvéred joggal mondhatja azt, hogy igazságtalan, hogy te meg a párod megkaptátok használatra a házat magatoknak, ők meg mehetnek albérletbe, mikor eljön az ideje annak, hogy ők is összeköltözzenek a párjukkal.

Szerintem is apukádnak van igaza.

2021. máj. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
97%

Egy jó albérlő aranyat ér. Apukád ezért nem akar megszabadulni tőle. Meg tudod az albérlő is ember, még ha az üzlet az üzlet is, és nem tisztességes csak úgy utcára tenni, mert a gyerek csettint egyet. Úgyhogy apukádat megértem.


Ennek ellenére itt nincs senkinek sem "igaza". Téged is megértelek. Biztosan nagyon rosszul esik, amit apud csinál – de nem ellened csinálja, csak neki most így kényelmes vagy így tűnik jónak. Fogadd el, lépjetek tovább.

2021. máj. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
89%
Plusz egy szavazat apád mellett.
2021. máj. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
86%

Mindkettőtöknek igaza van a saját szempontjából. A mindennapi tapasztalatok viszont inkább apád álláspontjának helyes mivoltát támasztják alá, még ha ő nem is az esetleges összezördülés elkerülésével indokol.

Velünk szemben van egy hatalmas, emeletes ház, a tulajdonosok mindkét lányuk számára kialakítottak ott lakást. Az idősebbik lány férjhez menetel után azonnal elköltözött otthonról, már 4 gyereke van, de azok nem itt nevelkednek. Látogatás persze van. A fiatalabbik lány sem lakik már itt, bár nem ment férjhez.

2021. máj. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!