Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezeket a dolgokat megtehetném...

Ezeket a dolgokat megtehetném a szülő beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lenne 2 dolog, amit meg szeretńek tenni, de nem biztos, hogy a szüleim beleegyeznének. Arra lennék kíváncsi, hogy ez jogi szempontból hogy van, esetleg hogyan győzhetném meg őket, hogy engedjék.

Az 1. dolog, hogy egy év múlva el szeretnék menni guns n roses koncertre bécsbe. A barátaimmal mennék, és akkor 17,5 éves lennék, az egyik barátom úgyszint, a 3. pedig 20. Autóval/vonattal együtt mennénk, és mivel van is ott lakásuk, lenne hol aludni.

A 2. pedig, hogy motorra le szeretném rakni az a1-es jogsit, illetve venni egy motrot. Mivel ők biztosan nem adnak bele, emiatt nyári szünetre már kerestem is diákmunkát, hogy legyen rá keret.

Szóval, mi a helyzet ezekkel a dolgokkal? Ha nem tudom meggyőzni őket, akkor nem csinálhatom?

16/f, előre is köszi a segítséget, szép estét!



2021. máj. 25. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Mind a kettőhöz kell a beleegyezésük. A helyedben azt tenném, hogy mivel van még elég idő a koncertig is, meg addig is, hogy összegyűjtöd a pénzt a motorra, addig is mutasd meg nekik, hogy felnőtt, felelősen gondolkodó ember vagy, akkor jobban engednek majd mindent. Az, hogy magad akarod összeszedni a pénzt, már egy jó pont.
2021. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

A koncerttel kapcsolatban szerintem annyit tudsz tenni, hogy megmutadod, benned meg lehet bízni. Nem piálsz meg bulizol, stb. Elmondod, hogy jó társaságban leszel, jó helyen, nem fogtok hülyeségeket csinálni.

A motorral pedig... Megpróbálsz beszélni a szüleiddel, ha nem engedik meg, vársz két évet. Azután jogilag már azt csinálsz, amit akarsz...

Sok sikert a beszélgetéshez :)

2021. máj. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy a koncertre nagyon fogynak a jegyek, talán pár hetem, hónapom van megvenni. A jogsira meg motorra a nyári szünet után már lenne elég, az pedig nincs olyan messze. Sajnos a szüleim ha valamit eldöntenek, elég nehéz velük beszélni. Nagyon tunnel visionbe tolják :D. Szerintem gyengének érzik magukat, ha az érveim miatt engednek a dologból...
2021. máj. 25. 22:30
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Van tapasztalatom a makacs szülőkkel...

Azt tudom ajánlani, hogy minél előbb kezdd el győzködni őket. Vagy nem tudom, talán az is egy opció, ha megveszed a jegyet, és ha majd nem engednek el, eladod. Lehet, hogy hülyeség, bocs, nem értek ehhez :D

2021. máj. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Thispain ***** válasza:
10%
Szerintem légy te is makacs, és cselezd ki őket. Ha rákérdeznének, hogy miért teszed, mondhatod, hogy nem szeretnéd kevésbé élvezni az életet a gyengeségüktől való félelem miatt.
2021. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%
Az nem hülyeség megvenni a jegyet, aztán legfeljebb eladod.
2021. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Thispain ***** válasza:
18%
Amúgy szerintem a koncertre elmehetsz szülői engedély nélkül, és talán motorod is lehet.
2021. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

A "kell a beleegyezésük" erősen opcionális ebben a korban. Lehet, hogy soha többé nem láthatod a Gunst élőben. Tehát mama a helyén marad, te meg mész és kész, nem érdekel senkit, ők mit akarnak.


Sosem az a lényeges, ki mit "engedélyez", hanem hogy megvan-e az eszköze, hogy végrehajtsa az akaratát. Ha nincs, akkor csak hadonásszon nyugodtan. Az életben ez egy fontos tanács, különösen Magyarországon, ahol minden veréb lépten-nyomon szabályokat akar kitalálni.

2021. máj. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Én voltam már több koncerten is 18 év alatt. Az elején nem engedtek, mert az Pesten lett volna,barátnőimmel mentem volna, de így végül nem is mentem. A következő (ugyanez a banda) koncert a mellettünk lévő városban volt, barátnőmmel és az anyukájával mentem, nem szóltam róla, mert féltem, hogy megint nem engednének, és egy ekkora lehetőséget nem akartam kihagyni. Oda nem kellett papír szülői engedélyről, sőt, jegy sem, mert városnapon léptek fel, ingyenes volt. Utána kiderült, hogy bátyámmal engednek koncertekre, így rávettem, ő is megszerette őket, együtt mentünk, meg a barátnőim is ott voltak. A szüleim így nyugodt szívvel engedtek el, mert látták ez milyen nagy örömet okoz nekem. Mindegyik helyen csak annyit figyeltek, hogy nagykorúval megyek-e be, volt, hogy nem is nézték, hogy rokonom-e az illető. Ilyen volt pl. az Akvárium, vagy a Barba Negra nevű hely. A Budapest Parkban viszont nem volt elég ha nagykorú rokonnal mentél, egy papírt ki kellett tölteni, és a szülőnek alá kellett írnia. Szóval helytől függ. Figyelj, mondanám, hogy már csak 2 év, várd ki, nem múlik ezen semmi, viszont ez oltári nagy hazugság lenne. A banda énekese azóta sajnos meghalt egy betegségben, pedig 30 éves sem volt. Ha nem lépek anno, egy koncertjükre sem jutok el, életem legszebb napjai nem történtek volna meg. Jó sokáig bántam volna. Így viszont kb. 15 koncertre jutottam el, és sajnos olvasok olyanokat, hogy az emberek tologatták a koncertet munka miatt, mondván úgyis lesz még koncert, ráérnek... A Guns n roses ráadásul pont nem túl fiatal tagokból áll, még nagyobb ennek a kockázata. Mondd el a szüleidnek, hogy ez neked mekkora örömet okozna, és cserébe ajánlj fel valamit, mondjuk többet fogsz besegíteni otthon, ez az élmény megér ennyit. Hajrá! 😁
2021. máj. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Én voltam többször koncerten Bécsben 18 év alatt, 16 és 17 évesen. Az elsőre nem nagyon akartak elengedni. Akkor kezdtem egy rajongói csoportban neten megismrkedni az egyik - azóta is legjobb - barátnőmmel és ők mentek, én meg nagyon akartam. Megvettem a jegyet és kb kész tények elé állítottam őket. Persze nem úgy kell elképzelni hogy azt mondtam, na én igenis megyek. Hanem elmondtam hogy a barátnőm apja vinne minket kocsival, a koncert után meg vissza hozzájuk, mert ők közel laktak az osztrák határhoz, megjárható út volt kocsival. Szóval aludnom is lesz hol, biztonságban és a koncerten is végig együtt maradunk. Nehezítő tényező, hogy látásproblémám van, így a szüleim extrán féltettek. Barátnőmék is komolyan vették ezt, a szüleik velük is elbeszélgettek erről, hogy úgymond vigyázni kell rám tömegben, nmehogy elkeveredjek stb. Aztán hogy tényleg minden flottul menjen, összehoztam a szüleimet az ő szüleikkel, telefonon megbeszélték a részleteket és úgy hogy szülő is jött velünk, mégha nem is a koncertre csak a stadionig, nem volt gond, elengedtek.
2021. máj. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!