Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban egészségesebb a...

Valóban egészségesebb a mamahotel, több generációs együtt lakás ha jó a kapcsolat a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Persze önállóság, ez az élet rendje bla bla ezt szokták mondani... ugyanakkor meg lehet figyelni, ahol több generációk együtt élnek pl olaszok spanyolok, ott az élet is hosszabb. Olvastam valami tanulmányt hogy a jó szociális kapcsolatok miatt hosszabb lehet az élet.


Valóban éltem egyedül és most szülőkkel de több generációs házban tehát külön lakás külön fürdőszoba, honyha.. így könnyebb az élet, anyagi téren is meg van kihez szólni... sokkal kevesebbet stresszelek is, kevesebb a gondom így biztos van egészségre ható pozitív hatás


2021. máj. 27. 07:42
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
44%

36 évesen most mit vársz?

Hogy dicsőítsük az életmodelled? Vagy visszaigazolást vársz, hogy ügyes vagy, így tovább? Kicsit úgy érzem a kérdésből, hogy ellenvetést nem is igazán tűrnél, vagy nem olvasnál.

2021. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
51%

36évesen szingliként....? Mamahotelben?


Örökre ott maradsz, oda fogsz beragadni.

És majd hetente kiírhatod a sirámaidat a GYK-ra, hogy mindenki más hibás azért, mert neked nincs párod...


Lapozzunk...! :-D

2021. máj. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
86%

Azért más az a mamahoteles amit leírsz. Több generációs ház szinte teljesen elszeparálva önálló lakresszel nem olyan gáz.

Most gondolj bele az én esetembe hazamennék anyámhoz a másfél szobás panelba hát kössz nem, inkább fizetem az albérletet életem végéig. De vannak akik ilyen körülmények között sem hajlandóak lemondani anyuci adta kényelemről akár 30+ felett sem. Na az gáz...

2021. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
szerintem működhet-de teljes mértékben személyfüggő a dolog. Nem mindenki alkalmas rá,de aki igen, annak remek megoldás lehet.
2021. máj. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
A mamahotel és a többgeneráció együttélése teljesen két külön dolog. Nem mindegy, hogy az ember egy 60 négyzetméteres lakásban él a szüleivel, és még 30 évesen is a kisszobában lakik, vagy egy 300 négyzetméteres, külön bejáratokkal rendelkező házban él. Én ismertem olyanokat, akik több generációs házban éltek és konkrétan napokig el tudták kerülni egymást, mert úgy volt kialakítva a ház. Simán tud ott élni a nagyi, a dédnagyi, meg a fiatal házaspár a csecsemővel úgy, hogy nincsenek egymás nyakán.
2021. máj. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
41%
12/ te meg itt éled az életed . Az mivel jobb? :D:D
2021. máj. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

16: ezt miből vontad le....???

Belenéztél a kristálygömbödbe? :-D

2021. máj. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
41%
17/ ha egy névtele oldalon tudod ki és mikor ír ki kérdést az már inkább arra utal , hogy jócskán ráfüggtél az oldalra :-D:-D.
2021. máj. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
88%

Félreértés. Azért élnek hosszabb ideig a mediterrán országok lakosai mert nagyobb százalékban a társadalom lazább. Az emberek kevésbé depresszívek, idegesek. Ők nyugodtabbak.

Illetve az étkezés a másik. A legegészségesebb népek egyike.

2021. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
8%

Egészségesebb?🤦‍♀️

Te ezzel nyugtatod magad

2021. máj. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!