Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak édesanyámnak,...

Mit mondjak édesanyámnak, hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy édesanyám akivel én már nem élek együtt megismertetése egy férfit hosszú egyedül töltött idő után. Én eleinte örültem neki, hogy végre boldog, hiszen egyedül nevelt fel és úgy gondolom meg érdemli a boldogságot. Ez a férfi viszont nem szereti őt, csak kihasználja ezt nem is titkolja nyíltan beszél róla mert őt sokszor át verték(Többek között édesanyám is emiatt volt egyedül évekig, viszont ő megszerette ezt a férfit). Külföldön dolgozott a pasi most vett egy hátam ahova oda is költözött, eddig a cucca anyámnál volt és onnan járt külföldre. Bele akar vágni a pasi egy vállalkozásba és ezt úgy akarja kivitelezni, hogy édesanyám el adja a házát és abból lenne rá pénz. Még van egy húgom aki otthon lakik, ez őt érintené jobban mivel neki is oda kellene költözni. Nem szeretne oda költözni fél, hogy időel a pasi ki utálná onnan. Folyamatosan megjegyzéseket tesz a kislányra és beszólogat neki. Jelenleg anyukám ott van a pasi házába a húgom pedig a beteg nagymamánkkal otthon, illetve iskolába. Nem tudom miképp beszélhetnék anyukámmal aki most minden erejét csak annak a kapcsolatnak szenteli, hogy ne bántsam meg, de értse is meg, hogy ez így nem teljesen jó ötlet és el kellene gondolkodnia meddig mehet el ez a kapcsolat így. A húgom természetesen segítem ahogy mindig is, viszont távolról nem egyszerű én is meg vagyok kötve ilyen téren.
2021. jún. 1. 11:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, kié a ház?
2021. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Édesanyámé
2021. jún. 1. 11:52
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyád eladja a házat mi marad neki? Nekem ebből nem az jött le hogy a pasi házából kapna érte tulajdonrészt. Vigyázzon anyád nagyon! Egy sima összeköltözés más tészta de ha csak eladja és elverik a pénzt a vállalkozásra anyádnak nem marad háza és pénze sem. A tesód jobban teszi ha a mamánál marad, ki tudja mi lesz. Nem kell neki a balhé, neki a tanulás a dolga.
2021. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a saját és gyereke lakhatását semmiképp ne veszélyeztesse egy bizonytalan vállalkozással. Vállalkozzon a férfi a saját pénzből, meg hitelből. Kérdezd meg tőle, mi lesz, ha becsődöl a vállalkozás, és a férfi lelép.
2021. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen csak ezt nem tudom, hogy mondhatnám finoman, hogy nem jó ötlet. Húgom és a nagymamám az édesanyám házában élnek abban amit el akar adni. 😥
2021. jún. 1. 11:58
 6/18 A kérdező kommentje:
Utolsó. Ez jó ötletnek tűnik. Megpróbálom össze szedni magam, hátha nem bántom meg.
2021. jún. 1. 11:59
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mond el, ahogy nekünk leírtad. Ebben nem volt semmi bántó, száraz tények.
2021. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Ezt szépen sehogy. Ha nagy problémát akarunk megelőzni sose működik a szép szó. Ezt csak határozottan lehet(nem bunkón ). Ne engedj, nyisd fel anyád szemét. Kérdezz rá hogy akarják lepapírozni, milyen feltételekkel, hogy veszi ki a részét a jövedelemből, mi történik ha nem jön össze? Csak határozottan , és ne engedd a kitérő válaszokat. Hátha ezen elgondolkodik.
2021. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet finoman tálalni.

Kérdést kell feltenni, a tények és a várható lehetőségek felsorolásával.

Egyébként is milyen idióta elvakult ötlet, egy akárkinek az akármilyen reménybeli vállalkozásáért eladni a tetőt az anyám és a gyerekem feje felől! ...aki még csak nem is a férje.

Ha a pasi a házeladása után seggbe rúgja, mehet reklamálni a híd alól a sóhivatalba!

Ha anyád ezt meglépi, gondnokságra szorul!

Mutasd meg anyádnak a válaszokat és ültesd be egy lavór hideg vízbe, hátha lehűl!

2021. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
En nem finomkodnek, hanem hatarozottan megmondanam a velemenyem! Azt is hozzatennem, hogy ha ez a pali kisemmizi es az utcara kerul, akkor ne ajarjon veletek kozoskodni! Vannak normalis pasik 8s a vilagon!
2021. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!