Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki vett a...

Van itt olyan, aki vett a gyerekének lakást? Nem bántad meg? Tudta értékelni a gyerek?

Figyelt kérdés
2021. jún. 4. 19:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%

Én gyerekként tudtam volna értékelni 😀 Végül saját pénzünkön vettük a párommal, igaz a szüleink adtak valamennyit a felújítás költségeibe.

Nem tudom pontosan mit értesz az alatt hogy értékeli a gyerek, hogy hálálkodik állandóan? Mi történhet ami miatt megbánnád?

2021. jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%
Mindháromnak vettem. Miért bántam volna meg? Persze, hogy értékelik, nem ütődöttek.20 éves körüliek voltak, amikor kapták.
2021. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
97%
Mi megkaptuk ajándékba anyósék lakását. Na szerinte én nem értékeltem, mert nem sikáltam olyan csillogóra az egész lakást, mint ő szokta. De ezen nem segített a lakáscsere sem, rendetlen vagyok, nem hálátlan. :)
2021. jún. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ neked mit jelent az "értékelés"?


Ha azt jelenti az értékelés, hogy karban tartja, vigyáz rá, egy normális gyerek nyilván értékeli.


Ha cserébe elvárod hogy az élete minden részletébe beleszólhass, mert vettél neki egy lakást, akkor inkább ne vegyél.

2021. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Én a "gyerek" vagyok, kaptam, nem vártam el, természetesen értékeltem, értékelem, iszonyúan hálás vagyok érte. De azért nem megy nonstop a hálálkodás, nem is várják el. Az természetes, hogy vigyázok rá, rendben tartom, nem feladat, magamtól is van rá igényem.

Megbánni gondolom akkor bánnák meg, ha soha többet feléjük se néznék, valamin végleg összevesznénk, vagy a lakást eladnám, az árát meg elverném. Egyik se fog bekövetkezni.

2021. jún. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam, amire Ti. Tervezünk lakást venni a gyerekeinknek, illetve 1 már van is. De mindenki azt mondogatja, hogy nem fogja értékelni és nem fog megtanulni spórolni, nem fogja megtanulni a pénz értékét, mert a “segge alá van tolva” egy lakás, követelőző lesz. Volt aki azt mondta, hogy drogokra meg bulira fogja így költeni a pénzét.

De megnyugtattatok.

2021. jún. 4. 20:46
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeségeket mondtak az ismerősök.
2021. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
21%
Hát ha 18 évesen megveszed neki a lakást és minden más is a segge alá volt tolva eddig is, meg ezután is, akkor fennáll a veszély amit mások jósolnak. Egy normálisan nevelt fiatal tudja értékelni amit kap, tudja a pénz értékét stb.
2021. jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Miért, hány évesen kapja meg a lakást szerinted?
2021. jún. 4. 20:53
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak az irigyek mondják... komolyan.
2021. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!