Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki vett a...

Van itt olyan, aki vett a gyerekének lakást? Nem bántad meg? Tudta értékelni a gyerek?

Figyelt kérdés
2021. jún. 4. 19:03
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem itt néhányan szándékosan nem értik mit jelent az hogy "a segge alá van téve". Nyilván mire költsön a szülő, ha nem a gyerekére. A kérdezőben mégis felmerült hogy fogja-e értékelni a gyereke..

Szóval akinek el van kenyeztetve a gyereke, soha semmiért nem kellett fáradoznia, kapott autót, mindenféle anyagi javakat, drága ruhát, luxus telefont, nyaralást stb már tizenévesen, na az jó eséllyel nem fogja értékelni ha kap egy lakást. Esetleg nem tetszik neki a környék mert nem elég elit vagy a berendezést kritizálja. Miért Opelt kapott a BMW helyett. Lelki terrort alkalmaz a szülőn hogy több pénzt facsarhasson ki belőle. Ilyen egy elkényeztetett gyerek akinek mindig minden a segge alá van tolva és a szülő felkészülhet hogy 40 évesen is támogatnia kell majd a gyerekét, mert elveri a rezsipénzt.

Az a gyerek, akinek bár lehetőségekhez képest megadtak mindent, de mindig arra volt ösztönözve hogy megdolgozzon a javakért, esetleg dolgozik egyetem mellett, vagy mondjuk pályakezdő tanári fizetésből esélye se lenne ingatlant szerezni, annál nem tudom értelmezni a "segge alá tették" kifejezést.

2021. jún. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
30 hát még mikor egyetemistaként szóba került, hogy beköltöznek az egyik lakásba már az volt a reakció, hogy de akkor elesnek a bérleti díjtol... És végül fizettem nekik úgy, hogy dolgoztam és sokáig volt lakótársam is. A többit most nincs kedvem leírni.
2021. jún. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
32- sajnálom, de undorítóak a "szüleid". Ha évi 1x látogatnád őket az is sok lenne,azt is min. csak azért tenném, hogy az örökségből ne zárjanak ki. Férgek.
2021. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
32- ja, és mindemellet ezt a pokoli nagy törődést ,amit kaptál,remélem majd "viszonzod " nekik, amkor öregek lesznek és esetleg rád szorulnak.Pl. keresnék egy csótányos kis nyuggerotthont.
2021. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan attól lesz rossz ember, hogy kap egy lakást? Addig egy normális fiatal volt, majd megkapja a lakáskulcsot, és hirtelen ördögszarva nő?
2021. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy tudatos szülő. Valószínűleg eszméletlenül alacsony minőségben "nevelsz", nem tanítasz, te sem.tudsz semmit se.


Miért vállaltál gyereket? Fideszses is vagy?

2021. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Tessék 😂
2021. júl. 9. 18:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!