Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriásit csalódtam a szüleimben...

Óriásit csalódtam a szüleimben. El fog ez múlni valaha?

Figyelt kérdés
Az egész ott kezdődött, hogy a nagymamám (közös megegyezéssel!) eladta a lakását, hogy az unokái el tudjanak indulni egyetem után a saját útjukon, mondván, neki már egy szoba is elég. 1-1 másfél szobást lakást kaptunk így tőle, a nagyi pedig (közös megegyezéssel!) a fiához költözött. A menye (anyám) pedig úgy viselkedik vele, mint a kapcával, pedig nagyi nagyon jólelkű, és az egész életét ledolgozta azért, hogy a fiának és az unokáinak segítsen, de ez el van felejtve. Anyám durva vele, folyton szidja a háta mögött, pofákat vág, szó szerint kinézi a házból. Próbáltuk magunkhoz hívni, de nem akar a nyakunkra jönni, mert pici a lakás, e téren hajthatatlan. Inkább elviseli anyámat, csak az unokáinak jó legyen. Ilyen az én nagyim, és nagyon fáj, hogy nem tudok neki segíteni. Albérletbe nem akar/tud menni, idősotthonban pedig nem engedjük. Egyébként is szeret kertes házban élni, gondozni az állatokat, kertészkedni. Anyámékkal nagyon megromlott a kapcsolatom, szinte nem is akarok már velük beszélni. Egyszerűen nem tudok anyámra úgy nézni többé, mint a szerető, gondoskodó anyára, aki volt nekem annyi évig. Nagyon jó kapcsolatunk volt, ezért félek, hogy ez már örökre így marad, viszont nem tudok rá úgy tekinteni mint régen. A harag egyre inkább erősödik bennem iránta. Beszélni is próbáltunk már vele, de semmi eredménye nem volt. nem tudott észérveket felhozni nagyi ellen, csak beszélt össze vissza mondvacsinált okokat. Az idilli szerető családunk teljesen összeomlott anyám miatt, aki egyébként soha nem volt ilyen mint most. Apám homokba dugja a fejét, nem vesz tudomást az egészről. Van ebből a helyzetből kiút, hogy mindenkinek jó legyen?

2021. jún. 6. 20:59
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
77%
Idővel lehet gyengülni fognak az érzések, de elfelejteni nem fogod.
2021. jún. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
31%
Márpedig egy idősotthonban anyád nem tudná a sírba tenni a viselkedésével, az lenne a megoldás.
2021. jún. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
41%
Anyád valamiért mindenek felett állónak hiszi magát, akinek mindent szabad. Ezt, amit itt leírtál, el kéne mondanod anyádnak, azzal, hogy mielőtt meggyűlölnéd, kiszállsz az életéből, mert jobb a semmi, mint a harag. Ő úgy döntött, hogy gonosz ember lesz, te így nem tudod szeretni, isten vele. Mamáddal majd külsős helyeken találkozz.
2021. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
74%
Beszélj anyáddal, mondd neki, hogy rossz példa arra, hogyan kell z idősekkel bánni. Ha így folytatja, ő is így jár majd, ha megöregszik.
2021. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
83%

Ez aranyos.

Naponta 4-5 kérdésnél írja mindenki, hogy nem jó anyóssal lakni.

Most bezzeg vágjon jó képet hozzá anyuka, hogy a mama a nyakukra költözött.

A kedves unokák igazán mondhatták volna, hogy mama, vegyél magadnak egy kicsi lakást, nagyon köszönjük, ha a maradékot elosztod köztünk, nem a te dolgod megoldani a lakhatásunkat. De nem, simán eltűritek, hogy a kényelmetekért cserébe mindenki szar helyzetbe került. Apa, anya, mama.

Nekem nem lett volna pofám elfogadni a lakást.

2021. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
34%

Jól beolvasnék az anyámnak, hogy örüljön neki hogy a nagyi megtette ami az ő feladata lett volna, elindított az életben, úgyhogy egy szava sem lehet rá.

Ezekután látványosan ignorálnám, gyakorlatilag ugyanazt a bánásmódot gyakorolnám rajta, ahogy ő bánik a nagyival. Csak a nagymama miatt mennék látogatóba, anyára pedig én is pofákat vágnék, meg mondanék rá kígyót-békát ahogy ő teszi a nagymamával. Ez lehet hogy elég nagy pofon lenne neki ahhoz hogy észbekapjon, de ha nem, akkor nem is bánkódnék miatta, az ilyennel őszintén szólva nem is akarnék kapcsolatot tartani.

2021. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
57%
Ja, és mielőtt szemét lennék: 23 éve gondoskodom az SM-es, velünk lakó anyósomról. (5 voltam)
2021. jún. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
84%

Hat en azert nagyon meghallgatnam edesanyad velemenyet is errol az egeszrol. Lehet apad csak ultimatumot adott neki, hogy vagy a mama jon, vagy o megy utcara, igy inkabb belement, ki tudja.

Erre a kerdesre igy nem lehet mit mondani sajnos kerdezo, mert nem ismerjuk a masik oldalt.

Az is lehet, hogy a mama nem eppen a jobbik oldalat mutatja otthon es vagy akkor csinalja, amikor apad nincs ott, vagy csak a fater nem veszi eszre, hogy valojaban hogyan banik anyaddal. Vannak ilyen ferfiak, akik jatsszak az alkalmi vakot es suketet, amikor az anyjukrol van szo.


Nem olyan konnyu am egy idos emberrel egyutt elni, mint ahogyan hangzik. Es baromi jol tudjak jatszani az aldozat szerepet is, csak mondom.

2021. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
32%
5. 3 ember nem fér meg egymás mellett egy valószínűleg nagy házban? Előtte 4-en laktak ott (a kérdező, a tesója és a szülei), most pedig 3-an nem férnek meg ugyanott (szülők, nagyszülő)?
2021. jún. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
85%

9, aha, szóval attól függ, lakjunk-e anyóssal, mekkora a lakás. Elmentem ezt a kérdést, aztán majd belinkelgetem oda, ahol mindenki egy emberként zúgja, hogy anyóssal soha.

.

2021. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!